Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

brak kości nosowej, amniopunkcja, wady genetyczne

Polecane posty

Gość gość

Proszę o wypowiedź mamy lub osoby które przeszły lub znają podobne sytuacje. Jestem w 16tygodniu ciąży. Po 1badaniach prenatalnych same złe wiadomości. Brak kości nosowej u dziecka. ryzyko wszystkich trzech wad genetycznych, największe 1:5 triomia 21- zespół Downa. Jestem juz po konsultacji genetycznej i amniopunkcji , czekamy na wyniki z maleńką nadzieja chociaż żaden z lekarzy jej nie daje... Pierwsza ciąża poronienie, druga ciąża piękny zdrowy syn , a teraz jeszcze gorzej ... czy ktoś był w podobnej stacji a mimo złych wyników , dzieciątko urodziło się zdrowe ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie mam pojęcia, bo ja miałam dobre wyniki, ale na pocieszenie powiem Ci że test PAPPA lubi mylić się zwłaszcza na niekorzyść. Aż 5 procent kobiet, czyli co dwudziesta, które poddały się testowi, otrzymują wyniki fałszywie niedobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
brak kosci trzeba było sprawdzić u innych lekarzy często pappa podaje złe wyniki, a dzieci rodzą się zdrowe nt ile wynosiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobno bardzo dokładny wynik daje test Nifti (nieinwazyjny, z krwi). Niestety jest bardzo drogi (jak ja byłam w ciąży 2 lata temu, kosztował ok. 2600 zł). Bezpłatnie można go chyba zrobić po 35. roku życia i jeśli w rodzinie były jakies wady genetyczne. Jeśli miałabym takie duże ryzyko i rozważalabym zabieg, to raczej bym zrobiła taki test wczesniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NT z 2,20 po tygodniu 2,80....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja znam kogoś takiego złe badania,brak kosci nosowej,dzieciak zdrowy jak dzwon :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nifty daje 100% pewności Ja rok temu płaciłem 2100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiesz, może być różnie, nt dość wysokie, ale nie jakoś tragicznie życze ci zdrowiutkiego dziecka, daj znać jak wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iris123
Wiesz Kochana narazie się nie napedzaj, moja koleżanka też miała fatalny wynik badania genetycznego, poza tym powiedzieli, że dziecko będzie miało zespół downa to później okazało się ,że też gluchonieme. Mimo badan które potwierdzały wady urodzila zdrowe dziecko, lekarze powiedzieli że nie są w stanie tego wyjaśnic. Ja pierwsze dziecko poronilam, teraz jestem w ciąży 11 tyg. od Ponad 40 dni modlę się N.P. i pomimo , że zwatpilam bo wyniki w 7 tyg wskazywaly obumarcie ciąży nie przestałam się modlić, dostałam krwawienia myślałam że to poroninenie a tu na usg dzidzia żyje, to kolejny cud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam ponad 40 lat i nigdy nie robiłam durnych bada=n prenatalnych . po co one ? by sie denerwowac ? czy jesli maszyna sie pomyli zabic zdrowe dziecko badz chore ? zdrowe czy chore jest moje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iris123
to jest modlitwa N. Pompejanska koleżanka też się modliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na zachodzie Europy NT 3 to norma, nikt nie sieje paniki chociażby we Francji. Powodzenia nie martw się zrób test Nifty albo harmony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Iris123 dziś to jest modlitwa N. Pompejanska koleżanka też się modliła x smieszne :P jedyna osoba do której mozesz sie modlic to Bóg . Przeciez obrazacie Boga modlitwami do bożków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie ryzyko Zespołu Downa wynosiło 1:0,43 tzn. 70% w ciąży bliźniaczej. Wygraliśmy los na loterii genowej - maluchy mają prawidłowy kariotyp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iris123
To jest modlitwa do Matki Boskiej, która ma wyprosic konkretna łaskę- odmawia się Różańce. poczytajcie na necie świadectwa, zreszta znam mnóstwo osób potwierdzajacych jej skutek, też jestem przykładem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autorko postu kiedy będziesz miała wynik amnio? Nie martw się na zapas. Ile razy słyszy się ze usg czy testy pappa wychodzą źle A dziecko rodzi się zdrowe? Chyba az za duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzisiaj dostaliśmy wynik - kariotyp prawidłowy .. chyba powinniśmy się cieszyć ale nadal mam wątpliwości bo oczywiście już się naczytalam ze to nie koniecznie oznacza ze sp dziecko w 100% będzie zdrowe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gratulacje, ciesz się i módl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Super, kochana wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiliśmy echo serca - wszystko wygląda bardzo dobrze, w czwartek powtarzamy badania i kolejne prenatalne. Może lekarz upewni nas na 100%, dziękujeMY za wsparcie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam! ja mialam podobna sytuacje lekarz nie widział kości nosowej dziecko urodziło sie zdrowe ma dziś 5 lat z hakiem pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję jeszcze raz za ogromne wsparcie, wyrozumiałych i mądrych kobiet,osób.. Syn jest zdrowy! Kość pojawiła się w 33tygodniu. Dziś ma 2miesiące i jest piękny i mądry. Cudownie się uśmiecha, jest aktywny i bardzo bardzo przez nas kochany. To były ciężkie 9 miesięcy dla nas , ale cieszę się że zrobiliśmy wszystko co można było, żeby sprawdzić czy dziecko będzie zdrowe. Dziś już wiem że podstawa to dobry lekarz!!! POWODZENIA i zdrowia dla każdych rodziców w podobnej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gratulacje, kość może się nie pokazywać, bo może być malutka, ale to nie oznacza wady genetycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 5.10.2016 o 01:27, Gość gość napisał:

Dziękuję jeszcze raz za ogromne wsparcie, wyrozumiałych i mądrych kobiet,osób.. Syn jest zdrowy! Kość pojawiła się w 33tygodniu. Dziś ma 2miesiące i jest piękny i mądry. Cudownie się uśmiecha, jest aktywny i bardzo bardzo przez nas kochany. To były ciężkie 9 miesięcy dla nas , ale cieszę się że zrobiliśmy wszystko co można było, żeby sprawdzić czy dziecko będzie zdrowe. Dziś już wiem że podstawa to dobry lekarz!!! POWODZENIA i zdrowia dla każdych rodziców w podobnej sytuacji.

Czym się ta mądrość u 2 miesięcznego noworodka objawia? 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×