Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pavelix

musze szybko zdobyc srednie wyksztalcenie

Polecane posty

dzien dobry, mam pytanie - mam 31 lat, pracuje caly czas fizycznie, ale chce zaczac zarabiac wiecej i do tego mi potrzebne wyksztalcenie srednie, najlepiej z matura. czy da sie je szybko zrobic? czy jak ktos np. nie chce zdawac matury to da sie szybciej? chodzilem do zawodowki ale zrezygnowalem jak mialem 18 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to znaczy dla ciebie szybko? moze cos ci uznaja z tych klas ktore juz masz zrobione ale nie zrobisz tego w pol roku czy w miesiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz na to poświęcić minimum trzy lata, szybciej się nie da. To nie jest długo, załóżmy, że będziesz żył do późnej starości, cóż w takim wypadku znaczą tylko trzy lata? Szybko zlecą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, nie da się “zrobić średniego” jeśli miałeś dłuższą przerwę w nauce albo nie ukończyłeś zasadniczej szkoły zawodowej (wtedy można ukończyć szkołę i zdobyć maturę w 2 lata). U nas w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Krakowie każdą sytuację rozpatrujemy indywidualnie, ale potrzebowałbym więcej szczegółów żeby ocenić czy mógłbyś nie zaczynać szkoły od samego początku. Nie ma obowiązku zdawania matury po szkole średniej, ale ten fakt w żaden sposób nie przyśpiesza całego procesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli co, w najgorszym wypadku cale 3 lata bede musial siedziec? a jak wyglada kwestia nauki, kiedy to sie odbywa? jaka jest roznica miedzy tym co sie robi w liceum dla doroslych i takim zwyklym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjazdy w większości szkół odbywają się we wcześniej ustalone i podane weekendy, zdarza się też, że zajęcia odbywają się wieczorami w dni powszednie. Trudność jest taka, że materiał musicie do matury opanować taki sam jak w zwykłym liceum, ale macie o wiele mniej zajęć - dlatego szkoła dla dorosłych to także dużo samodzielnej pracy w domu. O różnicach między liceum dla dorosłych a zwykłym LO możesz poczytać tutaj: http://www.lod.krakow.pl/news/16/63/Jak-wyglada-program-nauczania-w-liceum-dla-doroslych Jeśli masz jeszcze jakieś pytania - chętnie odpowiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no okej, ale to jak klasy wygladaja, jak to ustalacie w ogole i ile osob jest w klasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W klasach mamy od 2 do 10 osób. Składają się z osób które zostały do nas przyjęte i idą tym samym tokiem, niezależnie oczywiście od rocznika. Zaliczenia są na koniec semestru w postaci egzaminów, trzeba też mieć co najmniej połowę obecności, tak samo jak w zwykłym liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W klasach mamy od 2 do 10 osób. Składają się z osób które zostały do nas przyjęte i idą tym samym tokiem, niezależnie oczywiście od rocznika. Zaliczenia są na koniec semestru w postaci egzaminów, trzeba też mieć co najmniej połowę obecności, tak samo jak w zwykłym liceum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapisuj się może jeszcze zdążysz na ten lutowy semestr i do wakacji masz już jeden zaliczony. Żeby tylko zaliczyć wystarczy być na połowie zajęć w semestrze i u nas też w miesiącu musieliśmy mieć 50% obecności inaczej płacisz u nas 100 zł poza tym napisać pracę zaliczeniową i coś napisać lub powiedzieć na egzaminach.Jeśli ktoś chce dobrą ocenę to musi się przyłożyć do nauki do matury też. Może w Twoim przypadku lepiej iść na jakieś kursy?? Gdzie chcesz pracować żeby więcej zarabiać...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mogę Ci polecić szkołę Omega tam ukończysz szkołę nie płacąc za nic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzymam kciuki, mam nadzieję ze będziesz wytrwały i dasz radę, motywacja jest najważniejsza:), mogę polecić Ci stronę na której w 3 minutki możwes wygenerować różnego rodzaju testy...jak już zaczniesz naukę, albo i wcześniej jeśli bedziesz chciał sprawdzić swoją wiedzę z danej dziedziny i etapu edukacyjnego, zajrzyj i zobacz na http://klasowki.pl, sama korzystałam przed egzaminami na studia żeby trochę wiedzę sprawdzic ;) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×