Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomimo ćwiczeń przybieram mięśni

Polecane posty

Gość gość

Witam, niedawno postanowiłam wybrać sie na zajęcia fitness (głównie tabata, brzuch uda pośladki i czasem bieżnia dodając rozciąganie). Moja dieta nie zawiera fast foodów, nie pije soków tylko zieloną herbate i wode. Staram się nie podjadać. Moim głównym celem było spalenie tkanki tłuszczowej głównie z ud i troszkę z brzucha. Niestety efekt wydał się odwrotny..Zamiast wyszczuplenia nóg zaczęły przybierać w mięśniach i puchnąć. Przytyłam 5 kg i nawet po twarzy widać, ze strasznie spuchłam. Dodam, ze przed cwiczeniami wazylam 49/50 kg a teraz 54. W udach miałam 51 a teraz 54/55. Jestem załamana! Nie mam pojęcia co robić. Myślałam, żeby przestać ćwiczyć i tylko bieżnia+ rowerek ale i tak rosną. Może samo pilates? Pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
51 w udzie?? jezuuu co za szkielet tyle to ja w bicepsie bez napinania mam wieszak na kapelusze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak przytyłaś to nabrałaś tłuszczu. I co najwyżej opuchłaś. Wiesz, ile się trzeba napracować, żeby zbudować kilogram mięśni? Żadne fitnessowe skakanie tego nie zrobi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu sobie punkt 9 i 10 poczytaj, a nie wypisujesz bzdury o "mięśniach" po paru dniach fitnessu: www.sfd.pl/Odchudzanie_%C5%81opatologicznie,_czyli_odpowiedzi_na_najcz%C4%99%C5%9Bciej__zadawane_przez_kobiety-t585708.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Heniuś
1. W diecie na redukcje najistotniejsze są trzy czynniki: a) lekki deficyt kaloryczny - musisz niestety nauczyć się liczyć kalorie, cudów nie ma b) podaż białka - 2 do 2,5 gram na kilogram masy ciała c) jakość - 1000 kalorii w białym, zwykłym chlebie a 1000 kalorii w kaszy gryczanej czy owocach to jest przepaść (można jeść tyle samo kalorii i chudnąć lub tyć, albo być sytym lub ciągle głodnym). Na redukcji jakość posiłków ma znaczenie absolutnie kluczowe. Także policz zapotrzebowanie kaloryczne wg kalkulatora i ułóż dietę - bez tego nie ma sensu nawet zaczynać redukcji. Pamiętaj też, by nie schodzić z kalorycznością poniżej poziomu podstawowej przemiany materii - należy wtedy zwiększyć przemianę materii (poprzez intensyfikację treningów). 2. Treningi - normalne, że jakiś czas po treningu się puchnie bo mamy super-kompensację - organizm z pewną nadwyżką uzupełnia straty. I nie są to mięśnie, tylko głównie woda i glikogen. Nie należy panikować. 3. Mierzenie efektów - należy ważyć się codziennie, najlepiej rano, bez ubrania, na sucho, o stałej porze itp. Wyniki porównujemy licząc średnią z każdego tygodnia - wiadomo, że waga może się wahać o kilka kilogramów w ciągu doby a efekt najlepiej oceniać w skali minimum 3-4 tygodni. 4. Nie da się spalić tłuszczu tam gdzie się chce - to, gdzie się tłuszcz odkłada oraz skąd jest pobierany jest uwarunkowane genetycznie. Możemy zmniejszyć lub zwiększyć ilość tłuszczu ale nic poza tym. 5. Progresja - organizm zawsze dąży do równowagi, więc aby redukować w optymalnym tempie około 0,5 kg/tydzień (szybsze tempo grozi katabolizmem, utratą mięśni, rozwaleniem przemiany materii oraz gospodarki hormonalnej itp. itd. etc.) - należy stopniowo zwiększać intensywność treningów (w ostateczności odejmować kalorii z diety). Inaczej osiągamy punkt równowagi i waga staje w miejscu. 6. Pierwsze 2-3 miesiące należy potraktować jako okres adaptacji do wysiłku oraz zbilansowanej i zdrowej diety, poznania swojego organizmu, zbudowania formy niezbędnej do treningów itp. Celem powinna być zmiana stylu życia a nie szybki efekt na wadze. Dobrze postawione cele to już połowa sukcesu! Zatem sukcesów w sporcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiem, ze miesnie puchna po treningu. Tylko chodzilo mi raczej o to, czy problem lezy w diecie czy moze program cwiczen..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
duzo sie dowiedzialam i troche pokierowania co nie tak wiec dziekuje! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×