Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

źle naliczony urlop

Polecane posty

Gość gość

Gdzie mogę napisać maila aby mieć potwierdzenie, że mam rację. Otóż kadrowa w mojej drugiej w życiu pracy chce ze mnie zrobić idiotę. Pracowałam od 01.11.2014-31.12.2015 na podstawie umowy o pracę na pełny etat. 01 marcs 2016 poszłam do innej pracy. Umowa także na pełny etap i czas określony, dokładnie do 28.02.2018 roku. Mam ukończony licencjat, który daje mi 8 lat. Ale dokładniej chodzi o to, że kadrowa w obecnej pracy napisała mi w umowie, że przysługuje mi art. 153 kodeksu pracy.Art. 153.  § 1. Pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku. Niestety podpisałam dokument bo bylo to na juz. Jednak w domu przeanalizowalam wszystko dokładnie. Nie moge ponownie zaczynać od tego, ponieważ w poprzedniej pracy która była moją pierwszą w życiu miałam takie zasady urlopu przez 2 miesiaca. Z nowym rokiem uzyskałam prawo do 20 dni urlopu. Poszłam do obecnej kadrowej na drugi dzien i jej powiedziałam, że należy mi sie 20 dni urlopu a te zasady mnie nie obowiązują. Ona powiedziała, ze obowiązują, ponieważ w tym roku jest to moja pierwsza praca bo nie pracowalam ani w styczniu, ani w lutym. Na co ja, ze pracowalam w tamtym roku i nabylam praw do 20 urlopu. Niestety kadrowa dalej swoje. Gdzie mam napisać aby dostać odpowiedz na piśmie i jej przedłożyć aby nie mogła dalej sie wykręcić i kombinować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochana poczytaj sobie i nie kloc sie z kadrowa bo ma 100 procent racji i tak jak powiedziala jest.... regiopraca.wyjasni watpliwosci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tzn? Możesz coś więcej napisać? Jak ma rację? Skoro ja juz wypracowała sobie urlop. Powinnam miec według mnie 1,66 razy ilosc miesiecy w roku 2016 ktore bede pracowac. 1/12 juz przerabialam pracujac rok i 2 miesiące u poprzedniego pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś się jeszcze wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×