Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co kupiłyście na wyprawkę dla noworodka?

Polecane posty

Gość gość

Rodzę w czerwcu i wydaje mi się że mam wszystko dla dziecka. To moja pierwsza ciąża i nie mam zbyt wielkiego doświadczenia. Czy czegoś jeszcze mi brakuje ? Łóżeczko+materac,pościel -3komplety,ochraniacz na łóżeczko Wanienka Fotelik samochodowy Wózek Nosidełko Pampersy - 163 szt 3-6kg Ubranka : po około 10 sztuk body z krótkim i długim rękawem,kaftaniki,śpioszki,czapeczki,skarpetki,spodenki,bluzeczki,pajacyki Oliwka Aspirator do noska Chusteczki nawilżane Smoczek Pieluchy tetrowe 10 sztuk Ręczniki z kapturkiem 3 sztuki Rożki 2 sztuki Kocyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ochraniacz na materac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pościel 3 komplety? Takie małe dziecko niczym się nie przykrywa. Ochraniacz na łóżeczko kolejny niepotrzebny i dodatkowo niebezpieczny dodatek. Z rzeczy, które kupiłabym dodatkowo: sudocream lub inną maść na odparzenia. Nawet jak zakładasz, że będziesz karmiła piersią to butelkę z najmniejszym przepływem. Zawsze się przyda nawet do picia koperku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z rzeczy, które ogólnie się przydają i warto je przygotować. Nocna lampka w pokoju dziecka czy nawet jak będzie spało z wami. U mnie super sprawdziła się poduszka do karmienia. Delikatny płyn do kąpieli. Nie oliwa. Rodzisz w lecie i dziecko będzie się pociło. Nawet karmiąc piersią będzie obie spocone w lecie. Płatki kosmetyczne do przemywania twarzy i pod brodą. Coś do odkażania rany po pępku. Patyczki do czyszczenia uszu i koniecznie coś do przemywania oczu. Niemowlaki często po porodzie mają zaropiałe oczy i o to trzeba dbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cążki lub nożyczki i termometr (przy maluchu lepszy taki do ucha, czy mierzenia na skórze niż tradycyjny), waciki do czyszczenia dużej ilości zakamarków oraz patyczki najlepsze do czyszczenia pępka (gaziki wcale się nie sprawdzają)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a po co tyle pampersów? a jak dziecko bedzie uczulone akurat na te co kupiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup apthin i malutkie waciki. Ja prześcieralam dzieciaczkom raz dziennie przeważnie wieczorem Buzke w środku żeby od mleka nie dostały jakiejś pleśniawy. I powiem ci ze tez kupiłam parę tetrowych pieluszek bo stwierdziłam ze poco bo są pampersy..... po tygodniu z mala dokupilam jeszcze 20.:-). Powiem Ci ze taki maluch nie potrzebuje dużo tylko mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kup apthin i malutkie waciki. Ja prześcieralam dzieciaczkom raz dziennie przeważnie wieczorem Buzke w środku żeby od mleka nie dostały jakiejś pleśniawy. I powiem ci ze tez kupiłam parę tetrowych pieluszek bo stwierdziłam ze poco bo są pampersy..... po tygodniu z mala dokupilam jeszcze 20.:-). Powiem Ci ze taki maluch nie potrzebuje dużo tylko mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnóstwo ślicznych, tanich, używanych angielskich ubranek dla niemowląt w świetnym stanie! sklep internetowy http://e-rafix.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrycja

myśle, że wyprawka będzie ok, może jeszcze bym dodała kilka rzeczy. Jeśli chodzi o materac to akurat mogę polecić model z Hildinga. Ja mam Safety Smyk i on ma ten plus że ma kształt taki że boki s a wyżej. Dobry własnie dla maluchów bo nie poobijają się o barierki. U nas się sprawdził 🙂 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×