Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość laura_1988

15miesieczne dziecko stawia krzywo stopy

Polecane posty

Gość laura_1988

Córka ma 15 miesięcy, zaliczyła okres raczkowania, na USG bioderek wszystko ok, od 2 miesięcy chodzi już tak na dobre ale stawia stopy do środka i widzę że jak np przyspiesza lub idzie na dłuższy dystans np. na dworze to się wywraca bo nózki jej się plączą... to normalne czy raczej wymaga konsultacji u specjalisty? Żeby nie było- dziś ide to skonsultować z rodzinnym lekarzem, ale jestem ciekawa, czy któraś z mam miała taki problem ze swoją pociechą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej moja córeczka urodziła się z lekko szpotawymi stópkami(ułożeniowa wada). Po masażach które ortopeda zalecał, przeszło jej. Ma roczek teraz i chodzi jeszcze przy meblach, też sie boje żeby nie wyszło cos w trakcie, pamietaj ze na forum nikt Ci nie powie, czy to dobrze czy źle więc radzę wybrać się do ortopedy (ja też niedługo idę mimo że narazie jest dobrze, tak zapobiegawczo). I nie martw się na zapas, najważniejsza jest profilaktyka w dzisiejszych czasach jak trafisz na dobrego lekarza to da się ładnie wszystko wyprowadzić. Gdzieś czytałam że jak dziecko stawia stópki do środka to nazywa się to kaczym chodem i że czasami tak bywa zanim dziecko nie nauczy się dokładnie chodzić, nie ma co panikowac tylko wybrac sie do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
za to mój 5-latek ma płaskostopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To są stopy szpotawe. Ale chyba obuwie ortopedyczne dopiero od 2 roku. Najlepiej wybrać się do ortopedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie wiem jak Tobie autorko, ale mi ortopeda kazał przyjść na wizytę kontrolną jak dziecko zacznie chodzić i Tobie też bym to radziła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laura_1988
lekarka rodzinna powiedziała, ze 2 miesiące konkretnego chodzenia to bardzo mało i ma prawo jeszcze tak chodzić. Powiedziała też, że o wadzie chodzenia mówi się dopiero u 2 latków podczas bilansu a moja jeszcze ma czas by wszystko się unormowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×