Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość karolinna16

slub chrzesnicy koperta

Polecane posty

Gość karolinna16

No wiec tak. W czerwcu jest slub chrzesnicy mojej mamy. Czyli mojej kuzynki. Mama poprosila mnie zebym w necie zorientowala sie w temacie ile dac do koperty. Mam nadzieje, ze pomozecie. Na to wesele i slub idziemy w 5 osob. Beda rodzice {mama to chrzestna) ja z chlopakiem (ale koperta bedzie wspolna z mama bo ja mam 16 lat i nie zarabiam) i brat bedzie sam ale jest dorosly. I mama chce dac jedna wspolna koperte bo my z bratem nie mamy srodkow na oddzielne. Tylko jak to policzyc? Podajcie ile to jest absolutne minimum i ile max mozna dac to mama sobie to wyposrodkuje i tyle da. Pomozcie bo na weselu nie bylismy daawno i nikt z nas nie zna standardow ile sie daje. Pozdrawiam i dzieki licze na wasza pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem 2000 zł będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mysle ze jesli idziesz z kims to powinnas dac oddzielnie. Brat dorosly to tez oddzielnie. Mama i tata niech dadza 1000 zl, ty z chlopakiem 400 tak mniej wiecej za talerzyk i brat 200 lub 300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wyżej ma racje, przyjeło sie, że chrzestni nie dają mniej niż 1000, ty z chłopakiem i brat powinniście mieć osobne koperty lub chociażby jakiś prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zalezy na ile moze soboe twoja mama pozwolic ma to i 10tys moze byc ale min to takie 2tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinna16
Nie wiem po co bawic sie w rozkladanie tej kasy w oddzielne koperty. Lepiej dac jedna wieksza sume, wsadzic kartke z zyczeniami i napisac ze to od calej rodziny naszej. Wiem ze minimum to tyle ile za talerzyk. Ile za talerzyk to nie wiem bo nie wiem co to za knajpa. Jeszcze zaproszen jako tako nie mamy, ale o weselu mowi sie od dawna wiec mama chce sie przygotowac. Pewnie na dniach dostaniemy zaproszenia. 1000 zl wyjdzie za talerzyki za nasza piatke chyba. Wiec tyle to napewno damy. Ale skoro mama jest chrzestna to chyba rrzeczywisciete 2000 bedzie ok. Tak jej powiem ciekawe czy sie zdziwi:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też myślę, że 2000 będzie dobrą kwotą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a możecie mi powiedzieć skąd 16latka ma wziąć pieniądze na kopertę? Z kieszonkowego? To może już 10latki też mają dawać oddzielnie prezent? Autorka jest nieletnia, uczy się , nie zarabia, a nawet gdyby dorabiała roznosząc ulotki, to te grosze ma oddać Parze Młodej, bo inaczej to bedzie hamówa i przyszła, jak wy to lubicie określać, nażreć się za darmo?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez nikt tu nie mowi ze 16 latka ma zarobic na swoja koperte rylko DAC. Jesli mama przeznacza np 2 tys zlotych to niech sama da tysiac a po kilka stow da dzieciakom. 16 latka idzie jak dorosla bo z chlopakiem to przyzwoicie bedzie dac jakas koperte. Mimo ze wiadomo ze pokryje to mama tak czy siak. Ale bedzie ladnie wygladalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. My od chrzestnych dostaliśmy po tysiącu a od innych gości przeważnie po ok 500 -600 zł. Wiec myślę że tak jak piszesz 2000 tys powinno być dobra kwota za was wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co Wy pieprzycie za głupoty.Chrzestna daje1000zł i jej dzieci niepracujące nie dają nic.Nie dajmy się zwariować!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000 zloty?????? nie za duzo to????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale sknery masakra 2tys to min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale sknery masakra 2tys to min. x bo co, inaczej wypad z wesela? Daj mi jeden jedyny sensowny argument za tym że chrzestny ma dać tak dużo do koperty. A dlaczego nie może dać np 500zł lub pościeli lub cokolwiek innego co będzie chciał. Jeden argument poproszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Również uważam, że jak 16latka idzie z osoba towarzyszącą to jest traktowana jako osoba dorosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinnas isc z chłopakiem bo napewno nie dostaniesz osobnego zaproszenia,tylko bedziesz miała wspólne zaproszenie z rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×