Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

zrosty po cesarce

Polecane posty

Gość gość

Niedawno dowiedzialam się ze bol który odczuwam spowodowany jest zrost ami po cesarce. Wczesniej nie slyszalam żeby któraś znajoma miała z tym problem. Mam trochę dola bo lekarka proponuje ich wycięcie jako sposób na likwidację bólu. Miał ktoś taki problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ciocia miała pi 15 latach od cesarki, dość mocno się zawinely wokół jelit. Wycieli i jest ok. Macierzyństwo niesie ryzyko dla kobiety, tylko mali się o tym mówi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam zrosty ( a właściwie mam nadal), po porodzie naturalnym. Też nie wiedziałam dlaczego mnie tak rwie w jelitach. Zrosty podobno mogą też być skutkiem stanu zapalnego lub endometriozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ojej to skąd one się biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi się zrosty ujawniły 6 lat po cesarce, miałam operację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam cesarkę 2 lata temu, jakies pare miesiecy temu pojhawiła sie u mnie tak gdzies na wysokosci blizny gólka, która bardzo boli i piecze, poszłam do gin i stwierdziła ze to endometrium w bliznie, ze tak sie czesto zdarza i to trzeba usunac. Ja tez myslałam ze to zrosty, ale one podobno tak nie bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam i ja tez taki problem. Jestem półtora roku po cesarce nr dwa. Po prawej stronie odparł mc mam taką gulke która boli . Skóra nadwrażliwa na dotyk w tym miejscu się zrobiła. Na początku myślałam że to może powoekszony jajnik bo miałam kłopoty z torbielami. Ale po wizycie u gina wyszlo ze torbieli praktycznie już nie ma. Co to jest takiego w takim razie bo nie ukrywam ze denerwuje mnie to bardzo i poprostu utrudnia życie. Czytałam o zrostach i endometriozie w bliznie. ..może to to ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po 3 cesarkach, 14 mies. od ostatniej i juz po 3 tygodniach zrobil mi sie guzek na szwie-lekarz cytuje powiedzial: Wie Pani, samochod wyklepany to nie nowy! Prosze nie macać bo zawsze Pani cos wymaca! Bedzie bolało, a jak juz bol bedzie zbyt dokuczliwy wtedy zrobimy operacje usuniecia zrostow, ale jak organizm ma taka sklonnosc to i tak znowu sie porobia! I boli coraz bardziej :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem po 3 cesarkach, 14 mies. od ostatniej i juz po 3 tygodniach zrobil mi sie guzek na szwie-lekarz cytuje powiedzial: Wie Pani, samochod wyklepany to nie nowy! Prosze nie macać bo zawsze Pani cos wymaca! Bedzie bolało, a jak juz bol bedzie zbyt dokuczliwy wtedy zrobimy operacje usuniecia zrostow, ale jak organizm ma taka sklonnosc to i tak znowu sie porobia! I boli coraz bardziej :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam usuwana endometrioze z blizny niestety po 2 latach odmówiła się. Bardzo boli i utrudnia mi życie. Mam do wyboru kolejne wycięcie lub hormony zatrzymujące okres, bo kolejnej ciąży nie planuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Margareeeettkaaaaa
Niestety każda operacja, w tym cesarka pozostawia zrosty, pytanie jest tylko czy będą sprawiać problemy czy siedzieć cicho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie problem pojawił się po 10 latach. Na razie nie trzeba operować ale boli coraz częściej, szczególnie na zmiane pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi

Ja jestem po cięciu już 10 lat, zaczzyna boleć coraz bardziej - ból w lewej części podbrzusza pojawia się wraz z końcem okresu. Byłam już tyle razy u gina, wszystko ok, mówi że to zrosty. Ale dokuczają tak, że ani nie mogę kichnąć, ani zakaszleć, każda zmiana pozycji w nocy też nie do zniesienia. Jestem załamana. A w tym miesiącu to już ból masakryczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×