Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

PIT problem

Polecane posty

Gość gość

Mam 3 pity: Jeden za pracę normalnie na umowę, drugi z zusu za zasiłek chorobowy i trzeci za rentę. Pierwszy raz mam taką sytuację i nie wiem na jakim picie się rozliczyć. Oprócz tego tej renty nie był duzo i dostałam z zusu zwrot podatku. Może jest tu jakaś księgowa i pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie w jednym pit-37. Tam jest kilka rubryk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pit 37 Przychody z umowy o pracę wpisujesz w wierszu 37-41 Rentę w 44-48 Zasilek chorobowy w 59-63

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w czym masz problem?? jezeli nie prowadzisz dzial. gosp, nie masz dochodow z za granicy, nie masz najmu opodatkowanego na zasadach ogolnych, wypelnisz pit-37, w odpowednich rubrykach wpisujesz dane z PIT-11, dochody sumujesz, odejmujesz składki na ubezpieczenie społeczne, liczysz podatek jezeli się miesiszz dochodami w 1 częsci tabeli, czyli dochód nie przekracza 85. 000 tys, o ile dobrze pamietam, podatek wynosi: dochód x18%-556,02. od podatku odejmujesz składki na ubezpieczenie zdrowotne, roznica to podatek należny, porównujesz go z pobranymi zaliczakmi, róznica jest albo nadplatą albo do zapłaty, albo moze byc na zero, czyli podatek nalezny równy zaliczkom pobranym. kuniec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Koleżanko wyzej przychód i dochód to nie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a gdzie jest napisane przeze mnie, ze to to samo??. moze sktót myslowy, w zeznaniu są rubryki i na przychod i koszty i dochód, a podatek obliczamy od podstawy opodatkowania, czyli od dochodu ( przychod -koszty) pomniejszonego o składki na ubezpieczenie spoleczne , jezeli takowe byly patrz pit-11, lub pit z zus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety nie zrozumiałaś. Dla ciebie skrót myślowy, dla mnie duża pomyłka w nazewnictwie. Po drugie autorka poprosiła o pomoc, po co się popisywać jakie to banalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem mam taki, że dostałam zwrot podatku z ZUSU razem ze świadczeniem za marzec. I jezeli rozliczam PIT 37 to wychodzi mi znów zwrot podatku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nigdy nie bede korzystała z tych marnych progtamów raz rozliczyłam i oddała złe oozliczenie.....moja wina ale teraz zawsze rozliczam sie w http://www.adamus.net.pl/ i jestem spokojna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×