Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Mamy na czerwiec 2016 cz.2

Polecane posty

Gość Gracjana090515
Dzien dobry kochane! :) Witam sie z wami po weekendzie. Jak go spedzilyscie? U nas wszystko ok. Zaczęliśmy powolutku wychodzić z domu oczywiście w asyście meza. :) dostałam zakaz prowadzenia samochodu, zakupy tez robi a nawet za okna powiedział ze sie dzisiaj weźmie. Kochany człowiek! :) wszystko za sprawa kochanej teściowej która stwierdziła ze bardzo brzuch mi sie obniżył i zw jest to oznaka zbliżającego sie porodu :/ tez tak myślicie? Czy którejś z was tez brzuch opadł? We srode mam wizyte kontrolną u lekarza po szpitalu i zobaczymy co tam, jak tam z mała. :) codziennie jest b.aktywna za to dzisiaj chyba odsypia bo mało sie rusza. Ja cały czas tylko o sobie, a co tam u was? Jak sie czujecie? Kawusia4 ha ha haha ha no to niezła historia! :) he he he ale sie usmialam z rana. Ale sie musieliście zestresowanc :/ dobrze ze auto sie znalazło :D Miłego dnia kochane!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieje ze przyszla mama
Kawusia dobre z tym mezem :) Oby tylko tak kiedys l z auta nie zapomnial:) Dziewczyny mam pytanie :) dla dziecka mam zel do kapieli, szampon, oliwke, zasypke, i bepanhen. Kupie jeszcze sol fizjologiczna i ocanisept. Dla siebie szapmon, mydlo, plyn do higieny intymnej, dezodorant, paste itd. Czy trzeba mi cos jeszcze? I w jakiej ilosci ten bepanhen schodzi? W sklepie widzialam np z Johnsona jakies kremy na odparzenia. Czy to nie mogłoby zastapic tej masci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny ate skurcze czujecie tak w okolicy kręgosłupa czy raczej typowo na okres ból?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas w szpitalu kaza kupić linomag bez cynku. Kiedyś wystarczał sudokrem ale jest na bazie cynku i wrócili do dawnych kremow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
hej, dobra hist. z tym autem ;) ja ma skurcze okresowe własnie. Juz w30 tc były. Ja mam sie dziwnie...jak na bombie...czekam. Płaczliwa sie robie i jakis stres o mała mam...czy zdrowa, czy ok będzie. Chciałabym juz rodzić. Dziś mam wizytę po 5 tyg., więc trochę ciekawa jestem, choc jakos obawiam sie usg i nawet wolałabym go nie miec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojka123
Kawusia niezła historia. Czyli nie tylko kobietom w ciąży szwankuje pamiec :) Ja skurczy przepowiadajacych nie mam i z synkiem tez nie miałam. Jedyne co to ciagle mam twardy brzuch i do tego od paru dni odczuwam dziwny ból na wysokosci pępka. Nawet nie potrafię go opisać. Pojawia sie jak siedzę, stoję i chodzę. Jak leżę jest ok. Dziewczyny kiedy mi przejdzie ten podly nastrój. Ciagle płaczę i kloce się z mężem. Juz mam tego dość, a on tym bardziej. Najgorsze jest to że wiem że nie mam racji a i tak się wyklocam. Rozefi i jak wychodzisz dzisiaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
@Zojka - Kochana chyba na razie tak będzie. Ja tez większość dni moglabym się klocic choć staram się tego nie robić bo z reguly jestem ugodową. Ale jak zostaje sama i ogladam jakiś film czy program to potrafię się rozplakac na byle czym i wyc 10minut. To dopiero musi komicznie wyglądać. Ja dziś mialam do kitu noc - nie dość ze bolaly mnie ręce i palce to doszly do tego kolana i biodra i nijak się mialam ulozyc... tragedia z tym spaniem. Dobrze ze zostaly 3 tyg i 4 dni do finalu:-D A powiedzcie co jest źle go w maściach z cynkiem - kupilam nivea taki przeciwko odparzeniom i fakt ze bialy ale super się rozprowadza i pachnie i ma swietne opinie. I się zastanawia czy do kupować Teb linomag czy poczekać az to skoncze. jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćrenata101086
Hej dziewczyny;) ja zaczynam 37 tc:) bole momentami jak na okres. W ostatnich dniach brzuch wybil mi sie do przodu i delikatnie obnizyl. Podczas spaceru mam dosyc bolesne klucie w pochwie. Niby kilkusekundowe ale daje w kosc. Zobaczymy co mi powie gin na jutrzejszej wizycie... ja linomagu nie kupilam. Poprosilam pania w aptece o zamiennik i dostalam ponoc dobra masc za niecala dyszke. Niestety mam ja juz spakowana gdzies na dnie torby. Jutro ja odkopie to podam wam nazwe. Podobno ma dobra opinie i duzo mamusiek ja kupuje:) Kawusia4 - usmialam sie;) faceci na tym etapie sa bardziej zakreceni od nas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Dzisiejsza noc to byla cz.2 "Stara, gdzie moja bryka" :) Z kosmetyków to kupiłam plyn do kąpieli od 1 dni z Oceanic (chyba Lully) , ale jest juz w użyciu. Chłopcy testują. Pani w aptece dala mi kiedyś 20 próbek mleczka i kremu z oillan. Wrzuciłam po saszetce do torby. Pewnie kupię z czasem i ten Linomag, bo wszędzie go zachwalają a resztę w razie potrzeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Gracjana u Ciebie termin to juz chyba niedługo? Justynka a jak u Ciebie nastrój? Za tydzień zobaczysz córeczkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gracjana090515
Kawusia4 no jeszcze jest troszkę czasu. Z miesiaczki termin mam na 11.06 a z usg na 06.06 ale przez ta ostatnia wizyte w szpitalu wszystko sie moze zmienić. Mam nadzieje ze przyszła mama mi pani w aptece doradzila zeby sobie kupic dla mnie tamtum rosa w aptece. Mówi zeby rozpuscic sobie to w zwykłej wodzie mineralnej niegazowanej małej z dziubkiem i polewac miejsce intymne po każdej wizycie w toalecie po porodzie. Bo to podobno łagodzi ból. Nie ważne czy po cesarke czy po naturalnym. Więc kupiłam. Za saszetke coś ok. 2,5 zapłaciłam. A dla małej mam sudokrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeberka a mogę zapytać ile masz lat ze uważasz ze jesteś za młoda na mame ? Zawsze miałam wrażenie że ja jestem najmłodsza tutaj. My wczoraj mieliśmy gości i zaprosili nas na wesele 27 sierpnia ale mały będzie na świecie i Nie daliśmy odpowiedzi czy będziemy c z y tez nie. Jak sądzicie czy złożenie łóżeczka jest za wcześnie skoro termin mam na 3 lipca a czuje ze się urodzi wcześniej Mila0256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny do kiedy można brać magnez w ciąży? Tzn do którego tygodnia? Zaczęłam 38 tc czy magnez ma jakiś znaczący wpływ na skurcze porodowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościnkaa
Cześć mamuśki! :) Byłoby mi bardzo miło gdybyście zechciały zostać "częścią" mojej pracy mgr poprzez wypełnienie ankiety na temat suplementów diety i preparatów ziołowych. Z góry wielkie dzięki! http://www.survio.com/survey/d/K6Y7O2V3F9H4L6B7H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mila, mam 27 lat, ale psychicznie chyba 14 ;/ Ta ciąża zaczyna mnie przerażać i myśl o dziecku też, jakoś nie potrafię się cieszyć z tego, że niedługo będzie z nami... Jak o tym myślę to chce mi się płakać :( Łóżeczko stoi u mnie rozłożone od tygodnia, materac też - wietrzą się. Jeśli termin jest na początek lipca, to może rozłóżcie je na początku czerwca? Ale najważniejszy jest Twój komfort psychiczny - jeśli czujesz, że dziecko może przyjść na świat wcześniej będziesz spokojniejsza mając już to z głowy. kawusia, masz zakręconego męża :D Acai, widzę, że mamy ten sam problem z bolącymi stawami ;/ Trzeba znaleźć na to patent, bo na dłuższą metę tak się nie da. Gajazmaja, nie martw się, wszystko będzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie tak czuję bo u mnie każda kobieta rodziła przed terminem w domu a ja też siebie nie oszczędzam za specjalnie bo głupoty idzie dostać. Dzisiaj poszłam trochę chwastów wyrwać ile mi siły pozwoliły bo cały dzień siedzę w pokoju auto mam zabrane nie jestem mobilna i głupieje juz z tej samotności Mila0256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wszytskie przyszle mamy kompletujące wyprawkę dla swoich maluszków zapraszamy na http://papillon-shop.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, zapoznałam się z różnymi kosmetycznymi opiniami i zdecydowanie najczęściej polecany jest linomag. Ja bym nie stosowała na codzien sudokremu, ponieważ ma silniejsze działanie niż klasyczne kremy do pupy, więc łatwo skórę do nich przyzywczaić i później mogą być problemy. Tego typu maście/kremy zalecane są gdy faktycznie coś się dzieje np. odparzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sudocream nie jest polecany dla dziewczynek. Cynk w nim zawarty może powodować zwężanie ujścia cewki moczowej u dziewcząt. Dla nich poleca się maści bez cynku. Info od oddziałowej ze szkoły rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Dobrze wiedzieć gościu o tych masciach:) Gajazmaja jak tam po wizycie? Rozefi jesteś juz w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Açai91
@Zeberka - do lekarza z tym nie dotarlam ale pani w aptece powiedziala ze mozna na rece stosowac masci przeciwbolowe i przeciwzapalne te ibumy czy inne ale w masci. Ja wsadzalam rece pod zimna wode ale podobno to nie jest zalecane zeby nie zaziebic stawow - chociaz pomagalo najbardziej. niby mowi sie zle o masciach z cynkiem ale jak juz mam to chyba wykorzystam. Chociaz generalnie to ja bym wolala w ogole nic nie uzywac jesli sie okaze ze skora pipy jest zdrowa. Zawsze pozostaje maka ziemniaczana a ta akurat mam w domu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gajazmaja
hej laski ;) no moja gwiazda ma 3100,troche mniejsza na usg niz moj 39t.ale ok. Powiedzial,ze moge ur za godz.lub przenosic ;) Kazal odstawic magnez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajazmaja daj znac jak po wizycie. Rozefi jak tam? Cos nie piszesz. Ja kupilam Linomag do pupy, prosty krotki sklad i podobno idzie tego baaardzo duzo. Znajoma smiala sie ze kupulam tylko 1 opak. Ale ja chcialam najpierw sprawdzic czy będzie ok, jest latwo dostepny wiec się dokupi. Ja tez chcialabym juz rozlozyc lozeczko zeby sie wietrzylo ale zs tydzien remontuja nam 2 sciany i będzie sie pewnie kurzyc. Więc najpierw ten maly remont, pozniej mycie okien, firanki i ogarniecie mieszkania no i rozkladamy rzeczy dla malej :) Ostatnio mam jakies dziwne uczucie gdy siadam. Czuje jakbym siadala na czymś, taki dyskomfort. Wiem że ta szyjka jest krótka i tym bardziej sie martwie zeby malej nie zrobic krzywdy. No i oczywiscie uczucie klucia w kroczu, bole pachwin, no i oddechu nie moge zlapac, duszno mi i gorąco.. ech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gajazmaja napisalas pierwsza ;) to ta Twoja gwiazda wcale nie taka malutka, będzie Ci łatwiej urodzic :) a tez lekarz Ci powiedział, tyle to i Ty zapewne wiesz albo albo hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@kawusia - boskie. ;D A dziecka kiedys z przedszkola nie zapomniał, czy coś? ;p Uważaj, bo wózek w parku zostawi. ^^ ja się boję, że nie ogarnę, że to JUŻ, bo mnie przed okresem często bardziej plecy bolą niż brzuch. a że teraz plecy mnie bolą ogólnie, mogę nie zauważyć, że to bóle porodowe. i potem urodzę w samochodzie albo co.. ; /

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikola0806
Hej kobitki. U nas po komuni. Wszystko sie udalo i obylo sie bez stresu (czytalam w kosciele podziekowania dla katechetki i balam sie, ze bede sie stresowac ale bylo spoko). Rodzice jutro odlatuja zobacze ich za 2,5 m-ca dopiero ;( Czytalam Was i widze, ze podobne objawy u kazdej z nas. Juz coraz blizej i odczuwamy podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acai, tylko czy te maści nie zaszkodzą? U mnie są to bóle nadgarstków, stawów biodrowych, skokowych, dziś zaczęły boleć kolana. Czytałam, że to normalne, bo się wszystko rozluźnia i przygotowuje do porodu. A przez to rozluźnianie źle ostatnio stanęłam i puchnie mi kostka;/ Bóle w krzyżu też mam. Jeśli te bóle są silniejsze przy porodzie sn, to chyba ciesze się na myśl o cc ;) nikola, dobrze, że masz to za sobą :) Ja w tym roku byłam gościem na komunii i cieszę się, że nie muszę jeszcze takiej imprezy organizować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie jeszcze myślałam o tej pogodzie - niby zimno, brzydko, czasem pada, ale dzięki temu jakoś łatwiej się oddycha i człowiek aż tak nie puchnie ;) Jak dla mnie mogłoby być tak jeszcze przez dłuższy czas właśnie z tego względu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Alex na szczęście mąż o dzieciach pamięta. Jeszcze nie musieliśmy zgłaszać zaginięcia żadnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawusia4
Nikola dobrze, że wszystko pomyślnie przebiegło. Teraz możesz skupić się na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×