Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vns

Okropne mdłości w ciąży

Polecane posty

Witam, to moja pierwsza ciąża, zbliża się 13 tydzień, a mam coraz gorsze mdłości. Dzisiaj w nocy myślałam, że zabierze mnie pogotowie - drgawki, wymioty, duszności, suchość w gadle (zwracałam nawet wodę niegazowaną, herbat nie mogę pić, bo kończy się tak samo). No nie mogłam leżeć z bólu i tak mną rzucało. Nigdy nie miałam czegoś takiego na tak ogromną skalę. Zasnęłam dopiero o 7 rano, ale to tak bardziej z wycięczenia. Ogólnie wymioty dokuczają mi od początku, niektórzy mi mówią, że znacznie schudłam, chociaż ja sama tego nie widzę. Próbowałam już jeść drobnymi porcjami, czasami to się sprawdza, czasami nie, ale obawiam się po prostu, że się zamęczę. Tak samo mam z zapachami, co jest strasznie niezręczne - podchodzi do mnie ktoś, kto wcześniej użył mocnych perfum i od razu wymiotuję. Nie mogę wychodzić z domu (migrena, bóle, mdłości), nie mogę jeździć samochodem (po 20 minutach wymiotuję)... Na migrenę to tylko paracetamol, który i tak mogę brać tylko w czopkach, bo tableki zwracam, ale rzadko to pomaga. Byłam u dwóch różnych ginekologów i sąsiadki, która jest lekarką, ale nic nie mogą zrobić i mówią, że skoro wyniki badań krwi, etc., są w porządku, to nie ma powodu do obaw. Przynajmniej mam gwarancję, że dziecko żyje, ale mój organizm ma się fatalnie. Nie wiem co robić, nawet książki nie mogę poczytać. Rodzina mi pomaga jak może, ale i tak nic nie mogą zrobić. Może znacie jakieś sposoby na ograniczenie tych mdłości? Początkowo pomagał mi Maalox, a teraz to już nic. Na skurcze już No-spy nie biorę, bo to nie ma sensu. Zresztą staram się nie faszerować lekami. Jedyne czego się obawiam, to tego, że zwariuję, bo ja należę do osób aktywnych, muszę coś robić, a w takim stanie to tylko sobie wegetuję. I może wiecie jak leżeć, aby nie bolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam podobnie jak Ty, a jestem też osobą aktywną :) (też spodziewam się dziecka!). Schudłam ponad 4 kg przez wymioty:D Mnie bardzo pomogła woda z cytryną przegotowana. Cały czas to piję i pomaga. Mojej szwagerce z kolei banan albo cukierek. Leż jeśli masz taką możliwość. Jedz po trochu a często. To niestety musi minąć samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak mialam cala ciaze syn urodzil sie zdrowy ibez problemow jedyna rzecz ktora moglam spokojnie jesc to byly kwasne jablka i sok z grejfruta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czytałam kiedyś ze dziewczyny polecają jakąś opaskę na rękę na chorobę lokomocyjna czy coś w tym stylu. Czytałam też ze kobiety które mają mdłości i wymiotuja mają mniejsze ryzyko przedwczesnego porodu powikłań itp także głową do góry i może spróbuj z tą opaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość teresaoros
Szybki i skuteczny w przypadku mdłości, zgagi czy choroby lokomocyjnej jest Imbifem na bazie wyciągu z kłącza imbiru - naturalny więc śmiało można stosować w ciąży. Poczytaj o nim na http://www.imbifem.pl/ - wiele osób chwali sobie jego działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×