Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Chcę drugie dziecko co robić?????

Polecane posty

Gość gość

Witajcie.mam dylemat bo chciałabym bardzo mieć drugie dziecko ale się zastanawiam czy teraz jest dobry czas.moja sytuacja wygląda tak:mam 6letnia córkę,męża i własne mieszkanie male ale jest.córka choruje przewlekłe przez co siedze na świadczeniu piel teraz rok akiedys 1.5roku.wtej chwili ma nauczanie indywidualne ale od września poszlaby do szkoły aja od listopada do pracy.no właśnie czekać do listopada nanprace bo wtedy kończy mi się świadczenie i wtedy mogę podjąć pracę czy teraz decydować się na dziecko.ztym że przez 9mscy ciąży bylibysmy z 1pensji męża i byłoby dość ciężko ale perspektywa tego odłożenia powiększenia rodziny mnie przeraża.mam tak silny instynkt że dopóki nie zajde wciaze moja psychika nie odpuści.mecze się mega ehhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ile zarabia mąż? na co choruje córka ? ja też bym chciała drugie ale nie mogę sobie na to narazie pozwolić, mamy jedno dziecko , budujemy dom , w perspektywie kredyt na wykończenie .Ile masz lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No może być ciiężko przez ten okres co będziesz w ciązy, ale może teraz uda Wam się jeszcze trochę odłożyć, aby mieć chociaż jakąś małą rezerwę? Zarejestruj się w UP, jak już urodzisz otrzymasz tzw kosiniakowe w wysokości 1000 zł i będziesz mogła ubiegać się o 500 zł na dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też chcę drugie,mąż niby też a ciągle zmęczony i jak tu się starać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 27lat,corka choruje na nerki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam w zeszłym roku podobną sytuację tyle że chodziło o nasze pierwsze dziecko. Byłam na świadczeniu przez półtora roku bo miałam problemy ze zdrowiem. wcześniej jak była praca i nawet jak było to świadczenie to staraliśmy się z mężem o dziecko przez długi czas, ponad 5 lat z różnymi przestojami i juz myśleliśmy że nie będziemy mieć dzieci. Jak skończyło się świadczenie też w listopadzie, to nie zdążyłam pracy znaleźć bo zaraz zaszłam w ciążę i to w momencie w którym nie spodziewałabym się nawet. W sumie się cieszymy z tego i miałam trochę grosza odłożone na czarną godzinę i mi przysługiwał zasiłek dla bezrobotnych ale wiadomo że to ciężka sytuacja. W sumie to mnie ratuje to że liczę na to kasinkowe jak urodzę i u męża w pracy może się niedługo warunki poprawią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×