Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

mam 35 lat i chce mieć dziecko. nie za późno?

Polecane posty

Gość gość

Wcześniej nie miałam ochoty być w związku a teraz zakochałam się w swoim małym siostrzeniec i myślę szybko zajść w ciążę póki nie mam 40tki... co myślicie o tym? Niestety jsk na złość nie mogę znaleźć kogoś odpowiedniego na ojca dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
35 lat nie za późno.... ale jak nie masz kandydata... to moze cię zejśc i do 40 stki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakieś 20 lat temu uznana byłabyś za starą w odniesieniu do ciąży i macierzyństwa, obecnie jest pełno zaciążonych 35 latek bo...jesteśmy zdrowsi. Zrób tylko szereg badań u lekarza, poziom hormonów, płodność itp. Bądź dobrej myśli na pewno będzie wszystko ok. Moja żona ma 35 lat i jest w ciąży. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
E tam, wcale nie za późno :D O ile szybko znajdziesz odpowiedniego partnera ;) Ja miałam 34 jak urodziłam córkę, teraz mam 38 i myślimy o drugim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
35 lat to ostatni dzwonek, 40tka to już przeginka. Tak moim zdaniem. Ja zaszłam jak miałam 28 lat i na tamte czasy to i tak było mega późno. Teraz jest moda (moim zdaniem głupia) na późne macierzyństwo. No ale Ty nie robisz tego z mody tylko dlatego to robisz, że wcześniej nie miałaś możliwości (kandydata).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mialam 31 lat jak urodzilam pierwsze, teraz 37 rodze drugie. Nie za pozno. Chyba, ze mieszka sie w jakiejs pipidowie i jest sie wytykanym palcem, w Krakowie to norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przesadzasz, myślę że teraz to nawet w pipidówach nie jest się wytykaną palcem jak się nie ma dziecka przed 3otką. nie byłaś chyba na wsi nigdy i znasz ją tylko z peerelowskich opowiadań, dawno zdeaktualizowanych bredni. Sorry ale nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez przesady dziewczyny,kiedyś kobiety rodziły grubo po 40,oczywiście kolejne dzieci,ale co to zmienia dla dziecka? Czy ono jest pierwsze czy szóste,urodzone po 40-tym roku życia matki? Moja babcia urodziła piąte dziecko w wieku 41 lat. Babcia ma bardzo dobry kontakt ze swoją najmłodszą córką,doczekała wnuczki,już 13 letnie panienki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie za późno ja urodziłam w wieku 30 l co prawda ale drugie urodzę znacznie później , mam 33 lata i najpierw chcemy się wybudować i wyprowadzić od teściów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:40 no ok rodziły x dziecko po 40tce albo w wieku 40, ok, ale to było KOLEJNE dziecko. A taka 40tka teraz się budzi że ona chce mieć swoje "bobo", no dzien dobry...a potem żali się że nie zdążyła mu rodzeństwa urodzić bo się bała że będzie miało wady genetyczne a ona by nie usunęła (spoko, też bym nie potrafiła, ale ja przede wszystkim nie brałabym sie za dzieci tak pozno tylko jakieś 10 lat wczesniej, kiedy jest bezpiecznie jeszcze). No to trzeba bylo myslec wczesniej. Ja znam sporo kobiet które po 40tce urodziły dzieci lekko upośledzone lub z wadami róznego typu, gdzie lekarz ostrzegał że to nie jest najelspzy czas na branie się za pieluchy. poza tym taki stary rodzic nie ma juz tyle energii co młody, na mniej pozwala dziecku. on w wieku 40 lat można mieć kolejna dziecko, ale jak sie planuje kilkoro a zaczyna sie w wieku 40 lat prokreację, to w te strone to chyba raczej nie bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pyerdole, tylko w bulandzie baby maja takie rozkminy :O Tak, za późno, przecieź stoisz nad grobem, starowinko :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:44 - przestań ujadać tępa suko. Pyrdolisz jak potłuczona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś 11:40 no ok rodziły x dziecko po 40tce albo w wieku 40, ok, ale to było KOLEJNE dziecko. A taka 40tka teraz się budzi że ona chce mieć swoje "bobo", no dzien dobry...a potem żali się że nie zdążyła mu rodzeństwa urodzić bo się bała że będzie miało wady genetyczne a ona by nie usunęła (spoko, też bym nie potrafiła, ale ja przede wszystkim nie brałabym sie za dzieci tak pozno tylko jakieś 10 lat wczesniej, kiedy jest bezpiecznie jeszcze). No to trzeba bylo myslec wczesniej. Ja znam sporo kobiet które po 40tce urodziły dzieci lekko upośledzone lub z wadami róznego typu, gdzie lekarz ostrzegał że to nie jest najelspzy czas na branie się za pieluchy. poza tym taki stary rodzic nie ma juz tyle energii co młody, na mniej pozwala dziecku. on w wieku 40 lat można mieć kolejna dziecko, ale jak sie planuje kilkoro a zaczyna sie w wieku 40 lat prokreację, to w te strone to chyba raczej nie bardzo... x x właśnie pisałam że kolejne dziecko,ale jaka to różnica dla dziecka? czy to kolejne dziecko nie mogłoby być niepełnosprawne? moja znajoma urodziła dziecko w wieku 20 lat z porażeniem mózgowym inna w wieku 23 lat z zespołem Downa inna w wieku 24 z autyzmem a moj***abcie urodziły po 40 zdrowe dzieci wiadomo ryzyko jest, ostatecznie mamy pracować do 67 roku życia więc musimy być zdrowe i sprawne,więc dlaczego nie możemy rodzić dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli jesteś szczupła, zadbana i wysportowana to nie za późno. Otyłe to porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proponuję urodzić w wieku 20lat, a potem w wieku 40. Zobaczycie różnicę :) Cierpliwość, kondycja, poród itp x Autorko i w wieku 35 lat nie znajdziesz odpowiedniego partnera. 11:44 masz rację. 12:58 problem jest w tym, ze młody organizm ma zdolność ronienia "niepełnowartościowych" płodów, którą to organizm gubi z wiekiem. Dlatego ryzyko urodzenia dziecka z wadami jest wyższe w wieku 40 lat. Poza tym 40letni organizm jest bardzo mocno zatruty toksynami, w takim środowisku wiadomo... Właśnie dlatego, że mamy pracować do 67rż i mamy być zdrowe, to lepiej rodzić wcześniej. Mniejsze ryzyko utraty zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dlaczego. Ja urodziłam jak miałam 37 i jestem szczęśliwa. Ze staraniami i ciążą nie miałam problemów. Podczas starań wystarczyło tylko ze brałam kwas foliowy i wyznaczałam sobie dni płodne Afrodytą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
też używałam Afrodyty podczas starań i mi pomogła :) Bardzo łatwo przy jej pomocy można wyznaczyć fazy cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam w wieku 35 lat i wcale nie uważam, żeby to było za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja urodziłam w wieku 36 lat,zaszłam w drugim cyklu staran.Fakt to było juz trzecie moje dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A za mną łazi,jeżdzi jedna koleżanka i twierdzi że po 30tce, nie powinnam rodzic bo będzie chore. Koleżanka jest z wiochy i non stop mi gada o ostatnim dzwonku. Mam 23lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaraz się dowiesz że już powinnaś być prababcią i kupować sobie trumnę, a w ogóle wszystko ci wisi i się marszczy bleee i rzyg. to je kafe, tego nie ogarniesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ze mna w szpitalu byly dwie babeczki jedna 44 lata druga 43. Dla tej pierwszej to bylo 4 dziecko najstarsza corka 23 lata a dla drugiej 3cie. Masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 38 i planuje za 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam 43 mam roczna corke i jestemw ciazy wczesnej.wszystko super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie za pozno, w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z jakiej ty wsi jestes??ze to pozno u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×