Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pichos

Rozwój dziecka

Polecane posty

Gość Pichos

Witam, Mam córeczkę która za kilka dni kończy 3 miesiące. Mała lubi być noszona w pionie, rwie siedzi siadania gdy jest w pozycji połsiedzacej.Czasem kładę się na plecach a ją pod paszki i do góry na samolota, stawiam ja na nóżkach tyle że w powietrzu co sprawia jej ogromną radość bo aż piszczy z zachwytu ale... teściowa jest innego zdania, wg niej takie małe dzieci mają leżeć i kropka. Na każdym kroku mi o tym przypomina bo ona wychowała troje więc wie lepiej. Nie zmuszam dziecka do tych zabaw, robię to tylko kiedy Mała tego chce ale od tego gadania zaczynam myśleć że może faktycznie za wcześnie Ale z drugiej strony nie chce ograniczać w rozwoju dziecka... Jak było z waszymi Maleństwami? Dodam że to moje pierwsze dziecko więc doświadczenia nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakie to żenujące
Uważam że przesadzasz z tym samolocikiem.Dziecko jest zbyt małe by tak szarżować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co wyprawiasz ze swoim dzieckiem, absolutnie nie ma nic wspólnego z rozwojem dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ola ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem nie robisz nic złego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem ze dziecko ci powiedziali, ze tak lubi? Jak kilkulatek bedzie skalal z szafy bo lubi to uczucie, bedziesz go wspierala? Jednak starsi sa madrzejsi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to ma do rozwiju dziecka? Bedzie madrzejsze, bo 3-mies robisz samoloty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba chodzi o to czy trzymać dziecko na leżąco czy w różnych pozycjach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najwiecej kładź dziecko na brzuchu, zachęcaj do pełzania po podłodze, to jest właściwe stymulowanie rozwoju ruchowego na tym etapie, a nie jakieś samoloty, czy stawianie na nóżkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, jak ktoś wyżej pisze. Kładź córcię często na brzuszku. Niech się podnosi na rączkach do góry. Robiąc takie "pompki" będzie sobie wzmacniała mięśnie grzbietu i brzuszka. W tym wieku są one jeszcze za słabe, aby utrzymać dziecko w pionie. To, że dziecko z pozycji półleżącej chce się podnieść, to też normalne, bo sobie ćwiczy, ale to nie znaczy, że jest fizycznie gotowe, aby siedzieć. Sadzając dziecko, nie przyspieszysz jego rozwoju tylko możesz mu zaszkodzić. W rodzinie męża sadzali takie malutkie dziecko, które utrzymywało pozycję tylko dzięki obłożeniu go poduszkami, bo chcieli udowodnić, jak się super szybko rozwija. W koncu się zmiarkowali, dopiero kiedy zaczęły mu się zniekształcać zebra i mostek. Z tym samolotem też bym się wstrzymała, aż córcia się jeszcze usztywni. Na razie możesz ją kłaść na brzuszku na swojej ręce, jak przy kolce i robić samolot w taki, nieco delikatniejszy sposób. Pod paszki to kiepski pomysł moim zdaniem. W tym wieku to tylko skup się na częstym kładzeniem córcia na brzuszek. Tylko nie mecz jej za bardzo. Lepiej krócej a częściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
według mnie dziwnie to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli masz wszelkie obawy i kłopoty co do prawidłowego rozwoju dziecka to może pomyśl nad tym, aby wspomóc jego rozwój? Dobrym pomysłem byłoby zgłoszenie się do poradni, która rozwiąże wszelkie kłopoty. W moim przypadku niezmiernie przydatna okazała się współpraca z Agathum http://agathum.pl/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninaF

Jeśli mieszkacie w Gdyni to mogę doradzić wizytę w Instytucie Wspierania Rozwoju plusik-minusik.pl Pomagają tam dzieciom z różnego rodzaju zaburzeniami. Prowadzą terapie sensoryczne i terapie pedagogiczne dla dzieci i ich rodziców. Bardzo dobra placówka, odnoszą sukcesy w swej dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×