Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

aparat na zęby, efekty

Polecane posty

Gość gość

Witam Podjęłam decyzję o założeniu aparatu na zęby więc mam kilka pytań . Po jakim czasie można się spodziewać efektów? Mam 23lata, słyszałam że u dorosłych okres noszenia aparatu jest dłuższy? zależy mi głównie na wyprostowaniu górnych zębów, czy jest konieczność założyć też na dolne jeśli są minimalnie krzywe? Jak u was było? Może macie zdjęcia przed i po tak żeby mnie zmotywować :) wszelkie informacje które mogą mi się również przydać też chętnie poczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy na oba luki to zdecyduje ortodonta. Wada nam sie wydaje mala, ale zawsze oznacza przesuwanie wszystkich zebow wiec najprawdopodobniej tak. Tez nosilam aparat w doroslym wieku, przez 9 miesiecy. Jesli wada jest bardzo powazna to nosi sie do 2 lat. Nie daj sobie wmowic ze dluzej, bo takie leczenie wraca do punktu wyjscia. Ale z tego co widze w PL to leczenie jest czesto dosc zacofane, wiec rozejrzyj sie porzadnie za dobrym ortodonta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się że najlepiej udać się do dobrego ortodonty, on zdecyduje co jest najlepsze. Ja miałam na górną i dolną szczękę, mimo że głównie dolne zęby miałam bardzo krzywe, ale ortodonta mi powiedział że najlepiej od razu założyć na górne bo nie są takie jak powinny być i kiedyś to się pogorszy. Chodzę do gabinetu dentystycznego Ideal Dent w Gdyni na Batorego, bardzo dobry gabinet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nosiłam aparat na górnych zębach, miałam mega krzywe, uf, bardzo krzywe, a teraz są prosciutkie mimo, że minęło parę lat, teraz mam 22.z kolei dolne miałam idealnie proste, a teraz są krzywe :( i też się zastanawiam nad aparatem na dolne zęby, w ogóle kochałam ten swój aparat, czasem bolało po naciągane ale przez godzinę, może dwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nosiłam aparat ponad 2 lata, załozyam w wieku 29 lat, zdjełam w końcówce ciąży z pierwszym dzieckiem:) miałam koszmarne zeby, dosłownie w kilku rzedach rosły, do tego stłoczone. 4 zęby musiałam usunąć. Efekty było widać szybko, już po paru miesiącach były prawie proste, reszta czasu to utrwalanie efektu. Teraz mam 36 lat i zeby idealnie proste, zbieram kase na wybielanie. Nie żałuję ani jednego dnia z aparatem. Aha, i miałam na oba łuki, bo orto powiedziała że jak wyprostuję tylko górę, to nie bedzie to pasowało do dołu - chodzi o zgryz, no bo u mnie jednak ta wada była spora. Na górę miałam biały, a na dół zwykły srebrny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jako dziecko nosiłam aparat wyciągany, ale nie przyniósł on aż takich efektów więc jako 25-latka założyłam sobie stały, ale tylko na dolne zęby. Efekt- piorunujący. Niestety noszenie go nie było dla mnie jakoś strasznie przyjemne, ale było warto. Jak ktoś szuka ortodonty w Warszawie godnego polecenia, ja chodziłam do dr Magdaleny Jelskiej- tu namiary na nią: http://znajdzlekarza.pl/magdalena-jelska/ortodonta-stomatolog/warszawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widziałam, że sporo dorosłych osób nosi aparaty na zęby. Ja się zastanawiam nad aparatem, umówiłam się nawet na wizytę do Centrum Estetyki Medycznej http://cemkierach.pl/oferta/stomatologia/ortodoncja/ do ortodonty. Zobaczymy co z tego wyjdzie, liczę że uda się wyprostowac oj krzywy usmiech :D A jak nie to może licówki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przed założeniem aparatu wybieliłam sobie ząbki w tej przychodni www.nzozalmadent.pl. Szybko i sprawnie - efekty już po pierwszym zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja leczę się ortodontycznie w klinice Rock Your Smile w Warszawie, http://centrum-ortodontyczne.pl. Jeśli chodzi o efekty, to muszę przyznać, że są widoczne szybciej niż oczekiwałam :) Od 5 miesięcy noszę aparat lingwalny, efektów spodziewałam się bliżej końca leczenia, ale widzę, że z miesiąca na miesiąc są one coraz bardziej zauważalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już jestem w końcowej fazie 4 tygodnie przed zdjęciem aparatu. Na chwilę obecną już widzę kolosalne zmiany. Robiłam zdjęcia, więc widzę różnice. Mogę już teraz śmiało polecić dr Joannę Ślusiewicz z gabinetu Ortoprotex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak wybrać dobrego ortodontę? Jakie macie doświadczenia i na co zwrócić szczególną uwagę? Szukam w okolicach Łodzi ortodonty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz co, ja chodzę do Rock Your Smile w Wawie, do dr Borzymowskiej-Sawickiej, przyjmuje na Ostrobramskiej. Jak ja wybrałam? Hmm, powiem szczerze, że dostałam namiar z polecenia, koleżanka się u niej leczy i bardzo mi polecała. Poszłam na konsultację i od razu podjęłam decyzję, że zostaję pacjentką i rozpoczynamy leczenie. Pani dr zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i co najważniejsze - z biegiem czasu to wrażenie się utrzymuje. Najlepiej poczytać opinie, skorzystać z rekomendacji, a potem decydować już po pierwszym kontakcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anitka
Dnia ‎2018‎-‎01‎-‎18 o 22:34, caroline11 napisał:

jak wybrać dobrego ortodontę? Jakie macie doświadczenia i na co zwrócić szczególną uwagę? Szukam w okolicach Łodzi ortodonty.

Z całego serca polecam gabinet Ortoprotex! Stan mojego uzębienia wymagał pomocy wybitnego specjalisty do którego na szczęście udało mi się trafić 🙂 Więc może spróbuj ona lubi trudne przypadki z zębami. Leczenie ortodontyczne u mnie trwało dokładnie dwa lata, wizyty to po prostu czysta przyjemność, gabinet wspaniały a pracujące tam panie to po prostu anioły! Atmosfera gabinetu naprawdę godna polecenia! I najważniejsze, że gabinet jest otwarty codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika

Ja jestem już po 40, chciałam założyć aparat ale pomyślałam ,że może już mi nie wypada nosić drutów na zębach. Dlatego zdecydowałam się na niewidoczny aparat Invisalign. Po 3msc noszenia miałam proste piękne ząbki. Serdecznie polecam, wedlug mnie to świetne rozwiązanie. A ząbki leczyłam u dr Pniok w DentalCare w Tychach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja swoje ząbki leczę w stomatologii dr Cichonia, moim zdaniem bardzo dobre miejsce, czuję sie odpowiednio zaopiekowana i przede wszystkim mam piekny i równy zgryz! myślę ze to jedna z lepszych klinik! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ortodontów z Eurodental w Warszawie. To świetni specjaliści z dużym doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja mam piękne i równe zęby dzięki w Stomatologii Cichonia! pomogli, naprawili i wybielili! także na prawdę mogę ich polecić!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aparat nosi się od kilku miesięcy do 2 lat (najczęściej). Ja nosiłam około roku. Efekt super. Jedna z najlepszych inwestycji ever. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej ! 

W tym temacie to chyba jestem ekspertem. Mam już drugi aparat na zęby. Niestety pierwszy nie pomógł i po latach wada wróciła.

Obecnie mam 25 lat, a aparat od 3 lat. Mogę śmiało powiedzieć, że przez 10 lat ( miałam 15 przy pierwszym aparacie) dużo się zmieniło. Na pewno uświadomiono mnie, że niezbędna jest wizyta u chiropraktyka ( lekarz od kręgosłupa),fizjoterapeuty oraz logopedy. Siła z jaką aparat działa na nasze zęby oddziaływuje też na inne części ciała takie jak mięśnie, a nawet układy stawów itd. Jest dużo informacji w Internecie na ten temat. U mnie np. był to problem z językiem, który ze względu na złe ułożenie wypchnął mi zęby.  Dlatego warto poczytać na ten temat i porozmawiać z ortodontą. Osobiście na mnie to świetnie podziałało 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie zastosowane będzie leczenie. Ja nosiłam 2 lata. Jeśli szukasz dobrego ortodonty z Warszawy to polecam gabinety Eurodental.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi aparat bardzo zniszczył szkliwo zebów...niestety nosiłam dwa lata stały później dostałam wyjmowany i niestety za wcześnie został zdjęty i znów noszę na noc. Czy ktoś może ma wiedze na temat retainerów jak długo go się nosi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się zdecydowałam jednak na stały bo wyjmowany nie przyniósł efektu. I tak wlasnie, w stomatologii cichonia mi zakładali i się cieszę ze tak fajnie trafiłam bo opieka jest dobra i profesjonalna. Dla mnie idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×