Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Przez cwczenia Ewy Chodakowskiej mam powazny uraz kregoslupa

Polecane posty

Gość gość

Przez ostatnie pare lat cwiczylam z Chodakowska. Efekty były - schudłam wyglądam ok ale zaczely się bole kregoslupa do tego stopnia, ze nie jestem w stanie przezyc 1 dnia bez srodkow przeciwbólowych :( Nie jestem w stanie niczego podnieść z ziemi bo od razu czuje potworny bol. Jakis czas temu Chodakowska nagrala plyte "Secret" rzekomo na poprawienie stanu kregoslupa, cwiczylam jakies pol roku i teraz bol jest okropny. Koszmar!!! Przestrzegam wszystkich przed tymi cwiczeniami bo ja pewnie niedługo będę inwalidka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
BYlas u lekraza przed rozpoczeciem cwiczen? Jesli nigdy nie cwiczylas to wizyta u lekarza lub choc fizjoterapety jest obowiazkowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak to jest jak się idzie za modą. Ta pani nie jest autorytetem jeżeli chodzi o ćwiczenia. Lepiej nauczyć się techniki od porządnego trenera z siłowni, niekoniecznie celebryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pójście do lekarza przed ćwiczeniami nic by nie dało. Nie jesteś pierwszą, która rozwaliła sobie kregosłup czy stawy przez ćwiczenia z tą panią. Znam się trochę na fitnesie, ćwiczę już długo. Postanowiłam i ja sprawdzić, na czym polega fenomen tej pani. Próbowałam ćwiczyć z jej programami. Fatalna postawa, zbyt szybkie tempo, ćwiczenia obciązające stawy i kręgosłup. W dodatku nie mówi, nie tłumaczy, jedynie rzuca gadki w stylu "twoje ciało może więcej, niż podpowiada ci twój umysł" :O Wiem że ma ona swoje psychofanki, możecie jej bronić, ale wiele osób profesjonalnie ćwiczących i znających się na tym - tej pani nie poleca. Nie ma bata, jak ktos pół życia spędza na kanapie, i nagle zacznie skakać jak opętany w rytm skalpela, bez rozgrzewki, bez żadnej świadomości, jak powinno się ustawić ciało i pozycję - to się nie skończy dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9.38 od zawsze uprawiam jakiś sport, w LO wyczynowo grałam w siatkowke bylam bardzo wysportowana. Jednak po urodzeniu dziecka nabrałam ciałka , niestety zbieglo to się w czasie kiedy Chodakowska była na topie i zaczelam te jej ćwiczenia a teraz umieram z bolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się z przedmówczyniami, cwiczylam z nia tylko miesiąc i wysiadłam. Nie mam nadwagi, chciałam tylko miesnie poprawić, ale nawet po kilkunastu minutach cwiczen bylam spocona jak szczur, zdyszana, a kondycje posiadam i nie jestem kanapowcem. Za szybkie tempo, wszystko obciążone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rok temu zaczęłam ćwiczyć z Chodakowska i załatwiłam sobie kolano. Przed ćwiczeniami nie narzekałam na nie. Łąkotka. Czekam za zabieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pierniczysz jak potłuczona. To nie ćwiczenia Ewki rozwaliły ci kręgosłup tylko twoje nieumiejętne ich wykonywanie. Dam sobie rece dwie uciąć ze robiłaś je niepoprawnie jak znaczna cześć osób dlatego potem sa opinie ze wysiadły kolana, kręgosłup. A czego sie spodziewać skoro niewiele osób nawet wie jak poprawnie zrobić przysiad. A ćwiczenia, zresztą nie tylko Ewki ale znaczna cześć np świetnego duetu profesjonalistów fitness blender oparta jest na przysiadach. Skoro nie robisz ich poprawnie, a trzaskasz ich iles tam podczas treningu to co sie potem dziwisz? To samo np z brzuszkami ile razy widziałam jak je ktos robi to wszyscy odrywają odcinek lędźwiowy od podłoża to co sie dziwić ze potem kręgosłup siada jak robisz takie niepoprawne brzuszki codziennie, przez np 6 miesięcy? Sama jesteś sobie winna i nie gadaj ze to przez jej ćwiczenia tylko przez twoja technikę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodakowska i jej ćwiczenia to żadna nowość. Znaczna część trenerów i ich treningi sa oparte na tych samych/podobnych ćwiczeniach bo naprawdę nic nowego nie wymyślą. Tylko te wszystkie brzuszki, przysiady, skłony są rozpisane w innym tempie u każdego i tyle, nic odkrywczego wiec nie rozumiem nagonki na Ewkę skoro te same ćwiczenia np proponuje Lewandowska i co juz te same wyskoki nie obciążają kolan i po nich nie wysiadają? śmieszne. Tak samo wysiądą po ćwiczeniu Ewki czy Anki jeżeli żle je robisz, chyba logiczne. Najpierw poczytaj jedna z druga jak robić poprawnie podstawowe ćwiczenia a potem zabierajcie sie za trening. Ja ćwiczę i z Ewka i Lewandowska i innymi wirtualnymi trenerami od 3 lat niezmiennie i popatrz jakoś mi nic nie wysiadło :) poprostu magia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to nie przez cwiczenia ale przez nieprawidłowe ich wykonywanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak wy od razu rzucacir się na głęboką wodę i robicie 100 pompek w tempie prędkości światła to nic dziwnego ze przrciazacie kręgosłup. Najpierw zaczyna się od rozgrzewek i wolnych ćwiczeń żeby rozgrzać i rozruszać mięśnie i tak przez kilka tygodni albo miesięcy. Chodakowskiej nic nie boli bo pewnie ćwiczy na siłowni od 10 lat a wy kanapowce przez większość życia i nagle Secret chcecie robić żeby schudnąć do wakacji. Oszołomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko nie widzicie, że ona NIE tłumaczy w swoich filmach, jak ćwiczenia należy wykonywać, albo w najlepszym razie tłumaczy bardzo ogólnie. Przeciętny kanapowiec, który dorwie gdzieś tam filmik ze Skalpelem czy Killerem, nie bedzie szukał w necie, jak ćwiczenia należy wykonywać. To powinno być wyjaśnione na filmie, a nie jest. Profesjonalna trenerka uczy, wyjaśnia, koryguje, dostosowuje tempo i ilość do kondycji ćwiczących a nie macha nogami na akord:O Ja ćwiczę już długo i wiem, jak się robi brzuszki, squaty czy plank. Ale przeciętna osoba, która dopiero zaczyna swoją przygodę ze sportem, tego NIE WIE. I ten sposób można sobie zrobić krzywdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlatego najlepiej ćwiczyć pod okiem trenera u nas na fitnessie dziewczyna non stop poprawia postawę, bo inaczej "kalectwo" a pani z telewizora niczego nie poprawi, bo nie bierze udziału w waszych ćwiczeniach ćwicząc przysiady na szerokich tzw. nogach kolana trzeba ustawiać na zewnątrz, bo kolana siadają, wszystkie ćwiczenia z ciężarkami na stojąco trzeba robić z ugiętymi leciutko kolanami, a nie na wyprostach wypady do tyłu, kolano nie może wyprzedzać stopy, a plecy proste nie zgięte i to są podstawy, których nie zachowanie grozi komplikacjami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a kto wam każe robić je w takim samym tempie jak ona?? wiadomo że nie ma się takiej kondycji, to robi się to wolniej/mniej ale dokładniej.. źle wykonane ćwiczenie nawet przy 100 powtórzeniach nie przyniesie efektu.. już widze jak osoby które do tej pory ruchu nie miały robią wszystko w takim tempie jak ona, te przysiady na pewno nie są dobre i dokładne.. co do skalpela na początku dużo ćwiczeń ma w przysiadzie i nie ma bata żeby początkujący to wytrzymał - ale nikt wam nie każę! jak się czuje że mięśnie bolą czy drgają należy przestac rozluźnić mięśnie i można ćwiczyć dalej a jak coś boli to znaczy ze robicie to zle.. zgadzam się że Lewandowska nie wymyśliła nic nowego! te ćwiczenia są w różnej formie i konfiguracji u wszystkich trenerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz rację że nikt nie skoryguje ale ćwiczenie w butach, wyprostowane plecy, ugięte nogi, prawidłowe oddychanie to są podstawy! .. poza tym jak ktoś ma dużą nadwagę to najpierw powinien to spalić a później brać się za ćwiczenia typu skalpel.. moim zdaniem ta Pani nie jest gorsza od trenera z siłowni, bo oni niejednokrotnie też mają jedynie kurs trenera personalnego, a jak ktoś się tym interesuje to sam zdobędzie wiedzę z tej dziedziny i żadne studia tu nie są potrzebne! od każdej pierdoły wymagacie studiów i później jest jak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś , brzuszkow nie powinno sie robic ZADNYCH i NIGDY; Nie ma mozliwosci takiego ich wykonania, zeby nie obciazyc kregoslupa, i dlatego sa one prosta droga do dyskopatii (a juz zwlaszcza u osob, ktore nie cwicza dla rownowagi plecow, porzadnie i silowo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bzdura z tymi brzuszkami. Przy poprawnej technice i zalożeniu ze nie jesteś po operacji kręgosłupa nic tam nie obciążysz. To samo z przysiadami. Ilez osób twierdzi ze przysiady obciążają kolana, nie powinno sie ich unikać np po kontuzjach kończyn dolnych. BZDURA. Poprawnie wykonane sa zalecane np podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych żeby wzmocnić mięśnie ud tym samym odciążyć staw kolanowy. Takze technika, technika technika a nie slepo walone przysiady i brzuszki na odwal aby szybko. Najpierw naucz sie techniki jedna z druga a potem bierz sie za tempo i ilość powtórzeń w czasie. Lepiej zrobić mniej a poprawnie niz 100 na odwal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie przysiady robi się "tyłkiem" a nie kolanami.. obciążenie powinno lądować z tyłu coś jakbyśmy chciały usiąść.. a nie na prosto tak żeby tylko kolana zgiąć pod kątem prostym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9.38 od zawsze uprawiam jakiś sport, w LO wyczynowo grałam w siatkowke bylam bardzo wysportowana. to powinnaś wiedziec jak się prawidłowo ćwiczy, które ćwiczenia nie sa dla ciebie dobre, jak pilnować postawy i się nie przetrenować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zreszta o czym tu gadać jak znaczna częśc nie wie jak przy np przysiadach powinny byc ulozone kolana. ZE NIGDY, PRZE NIGDY!!! nie wychodza poza linię stop. Taka pozycja wymusza na nas głęboki przysiad i powoduje ze przysiad robimy tyłkiem a nie udami. Ale kto by na to zwracał uwagę co? to samo sam ruch przy przysiadzie... SKĄD IDZIE? z pięt czy paluchów? ktoś zwraca na to uwagę? NIE bo po co a potem płacz ze Ewki ćwiczenia wykańczają kolana :') śmieszne jesteście. W necie można znaleźć masę instrukcji jak zrobić dobrze podstawowe ćwiczenia wiec zajrzyj jedna z druga zanim sie weźmiecie za trening i zaczniecie jęczeć biedne ze wam cos sie rozwaliło. A pamiętacie o rozgrzewce porządnej czy szkoda wam np tych 10-15 minut i walicie odrazu trening? zaloże sie ze większa czesc z was omija rozgrzewkę i rozciąganie po ćwiczeniach... bo po co nie? no to same jesteście sobie winne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
""Minusem cwiczenia miesni brzucha jest niszczenie kregoslupa i patologia sylwetki. Tu nie ma ale - regularnosc prowadzi do kontuzji i robienia sobie krzywdy. Jak kazdy wie - kregoslupa zlozony jest z kregow i krazkow miedzykregowych. Trenowanie w pozycji bezpiecznej/technicznej rownomiernie rozprowadza sile, ktora odzialuje na nie pionowo, nie powodujac patologii. Jesli lamiemy pozycje techniczna - w tym wypadku - wykonujemy cwiczenie izolowane na miesnie brzucha - powodujemy wyginanie sie kregoslupa pod wplywem sily fleksyjnej, co pociaga za soba nacisk lokalny na jeden kraniec krazkow miedzykregowych [maslo maslane - ale takie jest polskie nazewnictwo] . Efektem jest trwale uszkodzenia krazka lub dyskopatia. Tu nie ma ale - prosta zasada fizyki - lokalne a nie globalne odzdzialywanie sily zawsze doprowadzi do odksztalcenia sie materialu na ktory dziala sila. Od strony bezpieczenstwa, przyszlosci i kontuzji - cwiczenie izolowane na brzuch - zdecydowanie NIE. Od strony sylwetki - znakomita wiekszosc osob cierpi na pochylenie do przod. Pochylona glowa, wypchniete barki, rozjechane lopatki, skorcz miesni piersiowych, garb, dolny kot, bajlzel w biodrach, poskarane miesnie dwuglowe uda, zanik posladkow - cwiczenia izolowane na miesnie brzucha POGLEBIAJA POWYZSZE WADY. To co odczuwa osoba cwiczana brzuch cwiczeniami izolowanymi jest calkowicie naturalne i jednoczesnie mylne. Czemu? Kazde cwiczenie fizyczne ktore trenuje miesnie brzucha w jakikolwiek sposob - doprowadzi do ich wzmocnienia i usztywniania - co ZAWSZE spowoduje spadek obwodow. Sciana przednia sie umocni i wnetrznosci nie beda juz wygrywaly podczas napierania na miesien. Nie ma to absolutnie zadnego zwiazku z procesem redukcji tkanki tluszczowej. To prosta fizyka/mechanika. Jak pisalem wyzej - cwiczenia izolowane nie sa wskazane bo sa niebezpieczne i dzialaja na nasza zgube. Pamietajmy - miesnie brzucha naleza do miesni rdzenia - tak samo jak i prostowniki grzbietu. Obie grupy wzajemnie sie rownowaza. O tym ze spowodujesz mega kontuzje robiac martwy ciag z garbem wie kazdy - ale o tym ze taki sam porzadek [scisniecie izometrycznie nie izotoniczne] musi zapanowac w miesniach brzucha to juz sie niestety "zapomina". Popatrzmy na siebie z profilu. Najszczesciej prostowniki sa naciagniete stad MC i przysiad ida slabo a miesnie proste brzucha sa poskracane i slabe. Jak dodatkowe kontrakcje miesni brzucha maja pomoc w uzyskaniu lepszej sylwetki i wiekszej, zgrabniejszej masy skoro ten miesien jest nonstop w patologicznej kontracji??? Tu nie ma logiki, tu jest papka z mass-mediow. " mnbbc.com/forums/showthread.php/1 60-FAQ-Technikalia-Cwiczen-Silowy ch?p=17709&viewfull=1#post17709

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam dyskopatie ledzwiowa (dosyc lekka na szczescie) i KATEGORYCZNY zakaz brzuszkow wyrazony przez 3 osoby: rehabilitantke, ortopede i lekarza med. sportowej Ale na kafe jak zawsze znajda sie madrzejsi od lekarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przez E.Chodakowska masz kłopoty tylko przez żle,nieprawidlowo wykonywane ćwiczenia! Dwa:z wiekiem nabawiasz się zwyrodnień czy cwiczysz ,czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez nim sie zacznie cwiczyc to trzeba troche wiedzy zdobyc,by potem prawidlowo praktykowac. Coz tu zganiac na trenera tego czy innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gergama
zanim zacznie się ćwiczenia trzeba znać dobrze stan swojego zdrowia. Może przytocze przykład mojej babci, kobieta bardzo aktywna, lat 63, zaczęła nordic walking trenować, wiecie jak teraz cierpi na stawy? Bierze arthroblock forte by je regenerować. Miała je w tragicznym stanie, nie wiedziała, ćwiczyła i pogłębiała ten stan. Zanim się zacznie ćwiczyć na własną rękę to trzeba coś wiedzieć na temat swojego zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbinkav
Sport, gimnastyka są jak najbardziej potrzebne... ale wszystko w umiarze. Pewnie przeholowałaś nieźle z tymi ćwiczeniami i teraz masz problemy. Nie należy się za bardzo forsować, wszystko ma być z umiarem. Czytałam na http://medicaspa.pl/nasza-oferta/masaze/masaze-lecznicze/masaz-leczniczy , że właśnie odpowiednio wykonany masaż leczniczy daje znakomite efekty w leczeniu bóli kręgosłupa. Ale nie zaszkodzi też, wybrać się do lekarza i porobić odpowiednie badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można pocwiczyć w trosce o kregosłup na zajeciach pt Zdrowy Kregosłup, Prowadzą je rozne osrodki, m.innymi w Przyjazni - http://goldental.pl koło Gdanska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darajka
Jak dla mnie sama się przetrenowałaś droga autorko a jeśli kręgosłup boli to najlepiej wybrać się do specjalisty aby określił co może być tego przyczyną.Ja się kiedyś przeforsowałam na siłowni i co mam powiedzieć, że to wina sprzętu? Nie to tylko i wyłącznie moja wina bo nie trzymałam się zaleceń. Tylko, ze od razu poszłam ze swoimi dolegliwościami do rex medica sport - bo przyjmują od razu i nie trzeba czekać nie wiadomo ile na wizytę. Problem został rozwiązany i teraz się pilnuje na każdym kroku ćwicząc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja nie czaje jak osoby bez kondycji sa w stanie zrobic skalpel. Ja sprobowałam skalpela z kondycja srednia i prawie zemdlałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×