Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Moja córka ma dwa latka i nie mówi !!

Polecane posty

Gość gość

Witam moja córka ma dwa latka i nie mówi zdaniami ..Owszem powie - mama,tata,baba,mówi jakie odgłosy wydają różne zwierząta,wykonuje wszystkie polecenia rozumie wszystko ale nie mowi nic więcej.Czy mam powody do zmartwień ?? Słysze nie raz komentarze a czemu ona jeszcze nie mówi itp.Czasem mam tego dość... Jak było z Waszymi maluszkami czy udać się do jakiegoś specjalisty ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ile ma dokładnie? chodzi o wiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i co z tego? Moja ma 23 miesiące i mówi mama,tata,daj,dom,baba.Resztę mówi po swojemu,ale nie zdaniami.Syn zaczął mówić całymi zdaniami jak miał 3 lata i 2 miesiące.A mój brat jak miał 4 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wnuczka mojej sasiadki ma ponad 2 latka i nie mowi wcale. Wydaje tylko dziwne dziwieki, tzn. czasem krzyczy. Myslalam, ze moze jest gluchoniema, bo takie dzieci w ten sposob reaguja, ale ona odwraca sie, gdy ktos ja zawola, wiec nie wiem jak to z tym dzieckiem jest? Z twoja corka mysle, ze nie jest zle :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dwa latka i miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natomiast mojej kolezanki wnuczka skonczyla w listopadzie 2 latka i tez nie mowi zdaniami, tylko po swojemu. Takie pojedyncze slowa to owszem powie, ale reszta jest niezrozumiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma dwa latka i dwa miesiące i już mówi wierszyki, zdania złożone od trzech miesięcy. Bylyscie na bilansie dwulatka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka tez ma 2 lata i mówi tyle co mama, tata, fe, nie, koko na kure kok na kota hau, ihaha, kuku kiedy ją gdzieś boli i to chyba wszystko co ona potrafi powiedzieć. Jest podobna do ojca, uważam że mówienie jest trochę zapisane w genach tak samo jak inne wrodzone cechy człowieka. Mam starszą córkę która jest podobna do mnie i w wieku 2 l. już gadala całymi zdaniami, miała bardzo szeroki zasób słów, a młodsza jest podobna do męża w jego rodzinie norma jest że dzieci mówią późno, choć fizycznie, manualnie są sprytne i nic im nie brakuje. Niemówienie do ok 3 rż u dzieka to nie jest jakiś problem, lekarze dają czas właśnie do 3 lat, najważniejsze jest co dziecko rozumie i czy próbuje się komunikować z wami z najbliższymi w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na bilans 2-latka idzie się wtedy gdy dziecko ma 2 lata i 4 miesiące.Tak piszą pediatrzy w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko miało 2 lata i mówiło jak dorosły, nie było minuty żeby nie mówił. mówił bez przerwy i tak jest do tej pory, a ma 4 lata. za to zaczął chodzić w wieku 2 lat. widać nie można mieć wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na bilans dwulatka idzie się, jak dziecko skończy dwa latka. Najpóźniej trzy miesiące po drugich urodzinach. Na Twoim miejscu już bym się zapisała Pediatra doradzi Ci, co zrobić w takiej sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój syn jak miała 2 lata i miesiąc to kilka słów teraz ma miesiąc więcej i potok słów plus zdanie z 2 wyrazów, naprawdę każdy miesiąc to wieeeelka przepaść mówi teraz "prać plać po jego, stać, wycieraczki wyciaćki, rura juja, mama tam, albo mama tata tam, kupkę pepę, sisi, i wiele innych słów, których wcześniej nie mówił powtarza prawie wszystko, oczywiście nie dokładnie, ale powtarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko w wieko od 2 do 2,5 jest na etapie slow czyli lapie pojedyncze slowa i powtarza od 2,5 do 3 jest etap zdań czyli zaczyna budować zdania. A biorąc pod uwagę fakt, że każde dziecko rozwija się indywidualnie, te granice mogą się przesunąć w jedną lub drugą stronę. Wychodzi więc na to, że ma Pani zdrowo rozwijającego się malucha w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
weź nie przejmuj się i wyluzuj. jak widzisz większość dzietak samo;) wczyn pisze ci ze ich dzieci miały tak samo;) moja w wieku 2 lat tez mówiła pojedyncze słowa. mniej więcej od 25 miesiąca z miesiąca na miesiąc były postępy i to znaczne. teraz ma 2,5 roku i mówi zdaniami.nieraz nieskladnie ale probuje:) ,,mamo chodź tu,ze mną baw się" a parę miesięcy temu było tylko ,,mamo tu" . wszystko z twoim dzieckiem jest ok tylko daj mu trochę czasu i wyluzuj;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×