Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Kiedy iść do lekarza????

Polecane posty

Gość gość

Czy kleszcza musi wyciągac lekarz? można zrobić to samodzielnie? czy jak go wyciągne to musze iść do lekarza na jakieś badania? czy dopiero jak sie pojawia jakies objawy?? plis help, w internecie najwyzej znajduje artykuły o tym jak kleszcze sa groźne ale mało o tym co z nimi zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idź do lekarza rodzinnego, jeżeli nie masz doświadczenia w wyciaganiu kleszcza-bo tak na prawdę często zdarza się, że kleszcz zostaje w kawałku po wyrwaniu przez kogoś, kto się nie zna. Tym bardziej że teraz są te choroby przez te kleszcze... w wiadomosciach mówili, że można nawet na pogotowie iść z tym. Musisz obserwowac po wyrwaniu miejsce, w którym był kleszcz, czy nie ropieje, czy nie ma rumienia/otoczki wokoł dziurki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz go sama tez wyciągnąć, ale pamietaj żeby nie robic tego gołymi rekoma, nie smarwać niczym tłustym, nie wykręcać itp. Użyj pęsety lub kleszcz karty! Jesli jednak sie boisz, lepiej idz do lekarza, bo kleszcza faktycznie trzeba usunac w całości... Kleszcza mozesz wyslac do badan, sprawdzą czy nie zarażał KZM czy boreliozą czy jeszcze czymś innym... No i obserwuj sie, choroby odkleszczowe rozwijaja sie w kilka tygodni. Sprawdzaj czy pojawi sie cos niepokojacego itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to znaczy że coś niepokojącego? jakie sa konkretnie pierwsze oznaki chorob od kleszczy?? no i co z ta szczepionką, czy mogę sie na coś zaszczepic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno niepokojący byłby rumień (choć trzeba pamietac, że nie zawsze borelioza się tak objawia), takie objawy jak przy grypie, typu gorączka. Pierwsze objawy pojawiaja się dopiero po kilku tygodniach :( Natomiast jesli idzie o szczepionkę - nie zaszczepisz się przeciwko boreliozy, ale na KZM już tak, nawet po ugryzieniu. Nie musi zapobiec chorobie, ale przynajmniej ja złagodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedź na pogotowie, wyciągną bez problemu, a potem do lekarza rodzinnego. po 2-4 tyg zrób wszystkie badania z krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak u siebie znalazłam kleszcza to sporo przydatnych informacji znalazłam na stronie kampanii: http://szczepkleszcz.pl/ Wrzucam, choć pewnie zaraz ktoś mnie nazwie spamerem :P ale może Tobie też się przyda. Zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tymoteusz1
Jak najszybciej. Jeśli zaczynasz u siebie podejrzewać jakieś problemy, to od razu się zbadaj. W http://novaclinic.pl/d/90-hydrokolonoterapia-poradnik przeczytasz więcej o tym, jak najlepiej zapobiegać takim problemom i jak je leczyć. Nie trzeba się męczyć z chorobami, wystarczy zacząć dbać o siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×