Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kurnikowa1

Łysienie bliznowaciejące i liszaj płaski na owłosionej skórze głowy

Polecane posty

Gość Angel

Witam Was. Bardzo się cieszę,że trafiłam na to forum. Mam 32 lata i miesiąc temu dowiedziałam się, że choruje na łysienie bliznowaciejace. Na samą myśl o tej chorobie płakać mi się chce i nie wyobrażam sobie, że może nadejść taki dzień w którym strace swoje włosy. Ciezko było mi znaleźć na internecie dermatologa, który się specjalizuje w tej chorobie, ale to dzieki Wam umowilam się na wizytę do Pani doktor Marty Kurzeji. Mam nadzieję, że pomoże zatrzymać tę chorobę. Póki co mam zrobić badania krwi, bo jestem już po biopsji, która potwierdziła podejrzenia. I najprawdopodobniej za miesiąc zostanie włączone już silniejsze leczenie sterydami. Powiedzcie co u Was slychac? Jak przebiega aktualnie Wasze leczenie, czy widzicie poprawę? Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Paula494

U mnie jest poprawa po plaquenilu i po dermovate choroba się wyciszyla i jest w remisji dzisiaj się dowiedziałam o tym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja was rozumiem dziewczyny, sama długo zmagałam się z tą chorobą, na szczęście od kliku lat mam spokój. Regularnie odwiedzam trychologa w Miraflores, stosuję się zaleceń, używam tylko i wyłącznie wskazanych kosmetyków do pielęgnacji skóry głowy i włosów... W tym wypadku musicie wykazać się dużą cierpliwością oraz zdrowym rozsądkiem 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja 37

Hej ja też choruje na łysienie  bliznowaciejace włókniejace.  Przez dwa lata byłam na planquenilu. Mam narazie przerwę w stosowaniu.  Jak narazie  nie widzę poprawy jak nie jest gorzej. Tracę  już nadzieję. Pytałam nawet o.przeszczep w moim przypadku  może się nie udać bo nie mam włosów na potylicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuję Ci bardzo ja też o tym myslalam ponieważ tez mam dość duży ubytek ale po prawej stronie głowy nie widać go ale i to doluje to. Jak narazie jestem rok na plaquenilu no i choroba się nie pogarsza ale samo to że włosy nie odrosna powoduje u mnie stan depresyjny niestety 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielonoooka

Jesteście może zainteresowani stworzeniem zamkniętej grupy? Moglibyśmy wspierać się i dawać sobie wskazówki. Szukając znalazłam tylko zagraniczną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palin19

Ja jestem również za stworzeniem  strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Palin19

Oliiq jak u Ciebie choroba?? Ja mam to od 2 lat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 111

Witam. Moje wlosy zawsze miały tendencje do przetluszczania. Wielu lekarzy twierdzilo ze to ŁZS az w koncu trafilam do lekarza ktory powiedzial mi o LPP.  Biopsja wszystko potwierdzila. Lekarz zapisal mi Dermovate oraz robiona wcierkę. Stosowalam te preparaty dwa miesiace. Po preparatach tych moja skora glowy strasznie sie przesuszyla. Liszaj jest teraz widoczny jeszcze bardziej. Czy ktos mial podobne doswiadczenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja się też zmaga z łojotokiem i łuska na głowie szampony przeciwłupieżowe działają na krótką metę i zazwyczaj po nich robi mi się jeszcze większą luska i skóra jest podrazniona jeszcze bardziej. Obecnie używam cyrkogel 30 i nawet ok działa, z doborem szamponu mam problem bo albo działają za mocno albo za słabo. Staram używa się  jednak dość delikatnych preparatów bo niestety te mocniejsze mnie bardzo wysuszaja a tym samym paradoksalnie mam większy lojotok. Ze sterydem jest taki problem ze dłuższe stosowanie może po odstawieniu pogorszyć skórę i spotengowac zmiany ja stosowałam dermovate 2 razy w tygodniu przez okres pół roku teraz odstawilam i niestety widzę ze skórą pogorszyła się ale staram się walczyć dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 111

U mnie tak samo. Moja skora glowy jest teraz bardzo sucha a wlosy strasznie sie przetluszczaja. Juz po kilku godzinach sa tluste. Mam miejscami tlusta łuskę typu "ciemieniuchy" jak u dzieci a teraz jeszcze ten liszaj uaktywnil sie jeszcze bardziej I widac go bardzo przy mieszkach wlosowych 😞 przetestowalam sporo szamponow na swojej glowie I boje sie ze tym tez sobie krzywdy narobilam. Dermatolog zalecil mi stosowanie teraz biostiminy. Masz jakies blizny na glowie? Jak wyglada twoja skora pod kamera? Jaki ma kolor? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej no u mnie jest podobnie ja mam blizny po prawej stronie głowy dość są duże gdzieniegdzie mam jeszcze Mieszki włosów ale to miejscami na tych bliznach tylko ja stosuje teraz piloram co 3 dzień a na codzień delikatniejszy szampon bez sls może spróbuj coś na atopowe zapalenie skóry. W miejscu blizn mam biała skórę głowy a takto też miejscami pojawia mi się łuska w tych okolicach. Byłam dzisiaj u dermatologa nie stwierdził u mnie pogorszenia chodź ja znacznej poprawy nie widzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczne pogorszenie zauważam po stresie, alkoholu, bądź niezdrowe żywności. Nie mogę nosić związanych włosów, ciasnych kokow badz innych wymyślnych  fryzury bo wtedy bardziej mi wypadają wlosy. Myślę że może z czasem podejmę się mikropigmentacji tych blizn i może jakoś to będzie. U mnie z wycinknku nie wyszło nic konkretnego tylko że mam stan zapalny. Nie zostało stwierdzone że to liszaj płaski do końca. Więc myślę że u mnie może to być związane z łupieżem i stanem zapalnym wywołane przez drozdzaki ale to są tylko moje spekulacje. Włosy też mi bardzo szybko się przetluszczaja muszę je myć codziennie a kiedyś było to co drugi dzień i miałam ich więcej napewno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inka11

Rok szukałam bezskutecznie pomocy. Wypadały mi włosy tak , że zostały gołe miejsca na czole i nad uszami. Myślałam, że to od anemii, która miałam na krótko. Teraz od roku mam wyniki w normie. Trafiłam do Pani doktor, która zdiagnozowała liszaj płaski mieszkowy. Stosuję Dermovate i zaczęłam brać Metatab  2.5( czyli metotreksat)  przez dwa dni w tygodniu rano i wieczorem po dwie tabletki. Żle się czuję po tych tabletkach. Mam mdłości i zwroty głowy. Nie wiem czy to minie i nie wiem czy pomoże? No i nie wiem czy włosy odrosną?

Czy ktoś był w podobnej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 111

U mnie to wypadanie włosów jest bardziej rozproszone głównie na górnej części głowy. Przedziałek jest coraz szerszy. Odebrałam ostatnio wyniki badania na obecność Malassezia furfur. Badanie wykazało obfity wzrost tych drożdżaków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Gość Gosc 111 Wiesz włosy też wypadają przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy jeżeli lekarz nie stwierdził blizny i zaniku mieszkow włosowych włosy mogą Ci odrosna. Może spróbuj szamponu hristina przeciwłupieżowego on na mnie dobrze działa bo mocnymi mogłaś przesuszyc skórę głowy no i włosy też od tego mogą wychodzić on jest delikatny bo nie zawiera mocnych mocnych myjących substancji ja szxzeze mówiąc po szampon ach przeciwłupieżowy  widziałam prawie zawsze pogorszenie niestety. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 111

Dziekuje. Zamowilam go. Przetestuje 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spróbuj go zamiennie przetestować z jakimś przeciwłupieżowym pirolam też ok nawet działa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli bardzo cię drażnią szampony z sls bądź z sles spróbuj metody kubeczkowej do mycia włosów poczytaj o tym mi to pomaga z mocniejszym szamponami, kiedy mam pogorszenie łupieżu. Cyrkogel 30 też ładnie łagodzi zmiany bądź żel aloesowy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda

Hej, u mnie właśnie zdiagnozowano łysienie bliznowaciejące, czekam na wyniki biopsji. Jestem załamana, mam 37 lat i nigdy wcześniej nic się nie działo. Macie jakąś grupę zamkniętą? Zaglądacie tu jeszcze? Jak wygląda wasza sytuacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grupy zamkniętej nie ma narazie jeszcze, jak masz jakieś pytania to pytaj postaramy się odpowiedzieć na nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc 111

Magda a co dokładnie wykazała u Ciebie biopsja? Przeżywałaś w ostatnim czasie jakieś silne stresy albo masz problemy z hormonami? Jakie masz objawy ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zieloooonooka

Utworzyłam grupę na facebooku. Zapraszam:

- Łysienie bliznowaciejące, liszaj płaski - grupa wsparcia po wpisaniu w wyszukiwarkę powinna się pojawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga

Witam, mam również problem z łysieniem bliznowaciejącym a w tym momencie nawrót choroby po roku wygaszenia. Mam 42 lata i myślałam, że pogodziłam się już z tą chorobą ale znowu wróciła i mnie dobiła. Myślę, że związane jest to z dużym stresem, który przeszłam niedawno. Jestem zainteresowana dołączeniem do grupy na fecebooku ale nie mogę jej wyszukać. Czy ktoś już próbował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×