Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

rozszerzanie diety alergika

Polecane posty

Gość gość

Synek ma skończone 9 miesięcy. Od kilku dni nie chce pić mleka. Do tej pory pijał je 3 razy dziennie po ok. 170 ml zagęszczone kleikiem. Teraz nagle wypije góra 60 ml i więcej nie chce. Mały jest alergikiem. Wiem, że dla tak małego dziecka bardzo ważne jest podawanie mleka ze względu na wapń. Co mogłabym mu dać zamiast mleka? Nie ugotuję mu żadnego budyniu, nie zrobię naleśników, nie dam jogurtu czy twarożku ani nic w tym stylu, bo reaguje wysypką. Nie mam już kompletnie pomysłów, jak mu uzupełnić wapń. Rybkę mogę mu zrobić na obiad, ale co np. na drugie śniadanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, najlepiej poczytaj w necie w którym produktach spoz. jest dużo wapnia i jezeli mu nie szkodzą to wprowadź powolutku do diety. Najlepiej po jednej lyzeczce na dzień po kilku dniach zwiększ ilość. Albo kup syrop z wapniem z hascolek i podawaj. Z drugiego sniadania zrezygnuj.rano próbuj z kaszą, o 11-12 podaj pozywna zupkę, ok 14 drugie danie jakies mięsko z kasza ziemniaki plus gotowane warzywa.później jakiś chrupek kukurydzany, biszkopt, możesz zrobić galaretkę owocowa, kisiel, upiec babeczke bezmleczna, mus owocowy, kolacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź. W internecie zawsze piszą, że źródło wapnia to mleko i przetwory mleczne. Zgadzam się z tym, z tym że moje dziecko ma po tych produktach wysypki. Może faktycznie podam mu syrop. Co do kaszek to też mam problem. Stałam dziś w sklepie przed regałem z kaszkami i co? Kaszka MLECZNO-ryżowa, MLECZNA kasza manna, MLECZNA kaszka zbożowa, itp. Jedyne co bezmleczne to kleik ryżowy lub kukurydziany. Taki kleik już od dawna dodawałam mu do mleka w celu jego zagęszczenia, ale samego jako kaszkę jeść nie chciał, bo i też smakowo szału nie robi. Raz tylko udało mi się trafić kleik ryżowy o smaku malinowym. Przez tą alergię już sama nie wiem co mu podawać, bo boję się, żeby znów go nie obsypało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Holle ma fajne kaszki bezmleczne. Sama kupuję np na allegro. Hipp też ma kilka. Topfer ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj kaszke sinlac to taka na wodzie dla alergików tylko ma jeden minus kosztuje ponad 20zl, możesz poszukać kaszki ryzowej i przyrządzić ja na mleku dla alergików, mój jest juz starszy to przyrzadzam na mleku-napoju owsianym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kaszka ryzowa z Nestle albo bobowity w biedronce są na 100%.te ryzowe bez mleka w żółtym opakowaniu, do zrobienia z preparatem mlekozastepczym..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie naprawdę dajecie dzieciom sinlac i bobovita?? Blee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. Poszukam na pewno. Dziś akurat byłam tylko w Rossmannie, ale tam to porażka, nic bezmlecznego. Jutro będę w Biedronce to przekopię wszystkie kaszki :D Widziałam nieraz ten Sinlac w sklepach, ale słyszałam wielokrotnie, że również może uczulać, mimo iż to kaszka dla alergików, więc się wahałam, czy to kupić. Jak na razie obawy wygrały :) i póki co nie zdecydowałam się na jej zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×