Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klipa

Bóg jest z tobą. Czy naprawdę?

Polecane posty

Gość gość
Sąd jest konieczny dla zbawionych, aby każdy otrzymał według swych czynów odpowiednią ilość skarbów w niebie. Nie wszyscy będą równi pod tym względem jak widać. To widzimy tu : Przypowieść o talentach w Mt 25:14, zwłaszcza 28 i 19 werset, też jakby szczegółowe rozdzielenie według tego, co zrobiliśmy na ziemii. I u Marka 4:24-25 jest o tym mowa. To ma związek z plonem Marka 4:20 i Mt 13:23 – ile owoców zbierzemy, tyle skarbów otrzymamy w niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma wątpliwości, że zarówno zbawieni jak i potępieni będą sądzeni, (jakoś chwast od pszenicy trzeba odróżnić) ale jedni jak synowie Boży(Malachiasza 3:17-1 a tamci jak synowie złego (Mat. 13:49-50). Dla zbawionych dodatkowo będą przygotowane skarby według uczynków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
DO Martyna Myli się Pani. Tylko katolicyzm jest biblijny. Ja w sswoim życiu musiałem wybrać i długo mi zajęło sprawdzanie - nie mam jednak w tej chwili wątpliwości, iż Kosciół ma rację także w sensie biblijnym. 2 Co do Pisma - jak najbardziej zachęcamy do lektury Pisma - ale lektury z Kościołem, tak jak poucza nas Nowy Testament: „To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia. Nie z woli bowiem ludzkiej zostało kiedyś przyniesione proroctwo, ale kierowani Duchem Świętym mówili /od Boga/ święci ludzie” (2 Ptr 1,20 21). To, ze Duch Święty nie powtarza każdemu tego, co raz objawił Kościołowi i że nie każda lektura osobista implikuje zrozumienie Biblii, naucza ona sama: „Są w nich trudne do zrozumienia pewne sprawy, które ludzie niedouczeni i mało utwierdzeni opacznie tłumaczą, tak samo jak i inne Pisma, na własną swoją zgubę. Wy zatem, umiłowani, wiedząc o tym wcześniej, strzeżcie się, abyście dając się uwieść błędom tych, którzy nie szanują praw Bożych, własnej stałości nie doprowadzili do upadku” (2 Piotra 3,16a–17). 3 Praktyka potwierdza te porady Pisma - nie przypadkowo jest ponad 30 000 denominacji protestanckich (każdej Duch Święty mówi co innego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dlaczego Martyno33 ciągle mówisz o sądzie Bożym tak wiele razy , a o tym że Bóg chce naszej przyjaźni i naszej obecności to prawie wcale . Czy chcesz abyśmy postrzegali Boga jako okrutnego sędziego który nie przebacza ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro jest sprawiedliwy oznacza to że hindusi i buddyści nie są wcale gorsi od żydków i ich wizji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bòg jest ze mną. Naprawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klpa
martyna 33 napisałaś.. Oto dowód, dlaczego Biblia jest Słowem Bożym: " Cokolwiek bowiem przedtem napisano, dla naszego pouczenia napisano. Abyśmy przez cierpliwość i przez pociechę z PISM NADZIEJĘ MIELI " ( Rzymian 15.4 ). x Jaki dowód??? To jest twoim zdaniem dowód? Ta manipulacja? Oooo Boże ! że tak powiem , o ironio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Bóg jest Wszechmocny i ma moc uczynić wszystko." x To prawda, dlatego nie widzę najmniejszych problemów aby uczynienie reinkarnacji było dla absolutu problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Reinkarnacja buddyjska jest fałszem i tylko naiwni w nią wierzą, którzy nie chcą uwierzyć prawdzie Boga 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko w jaki celu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klpa
martyna 33 Mam prośbę :-) Ten topik darzę wielkim sentymentem i czasem, ostatnio raz na parę miesiecy tu zaglądam. Myślałam że już przepadł w niebycie i zapomnieniu. I wolałabym by tak się stało niż żeby stał się miejscem rozmodlenia i agitacji chrześcijańskiej, której stałam się świadomą przeciwniczką. Zakładając ten topik przeszłam kawał ciekawej drogi poznania samej siebie i słuchania swojego wewnętrznego głosu. To kawałek mojej historii, do której czasem wracam. Czytając ostatnie wpisy mam wrażenie że na siłę chcesz ją zignorować i zagłuszyć. Daj już spokój... jest tyle innych topików o tej tematyce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bł. Fulla Horak miała wizje czyśćca , w którym jest 12 sfer . A w jednej z tych sfer ludzie cierpią zaniedbania miłowania Boga w swym ziemskim życiu i bezustannie tam płaczą w wielkim cierpieniu , gdyż tę miłość muszą przyjąć tam w wielkiej dawce . Fulla radzi aby tego cierpienia uniknąć trzeba już tu , na tym świecie odpowiadać na miłość bożą dziękując i pragnąc bożego pocieszenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Oczywiście że istnieje tak samo jak jedna jedyna liczba 7 ,w biblii gdy doczytamy się bliżej za tą liczbą kryje się siedem grzechów głównych, siedem pokus szatańskich, siedem cudów świata, siódmy dzień tygodnia czyli niedziela (wolna od pracy) itd itd w numerologii ta liczba dobrze czytana skrywa tak samo wielkie tajemnice jak sam bóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Często jak tak ,że jeśli coś złego sie zdarzy to ludzie pytają dlaczego bóg ich nie kocha bo niosą na barkach taki krzyż w życiu, odpowiem krótko bo jesteście podobni do jezusa i nigdy tego nie zmienicie dlatego niosąc ból i cierpienie naśladujecie tego co przelał za was krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie czuje bo boga nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Nie słuchajcie bredni z bibli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prosze

Prosze nie obrażać boga bo spalicie się w piekle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Bóg jest wielki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Wszyscy macie natychmiast zacząć się modlić to jest nakaz Boga!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanatyk

Wy szatanskie pomioty dlaczego jeszcze nie widzę tu modlitw 

To nakaz od Boga już szybko modlić się!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanatyk

Na co wy czekacie modlić się już natychmiast

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fanatyk

...wa ile razy mam powtarzać że macie się modlić tego chce stwórca zaczynać już!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×