Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
elenka77

frankowicze

Polecane posty

Czy uważacie, że osobą, które wzięły kredyt we frankach szwajcarskich należy się pomoc od państwa? Czy uznajecie za zasadne ich protesty, że nie wiedzieli jakie ryzyko wiąże się z wzięciem kredytu w obcej walucie? Wielu z nich twierdzi, że zostało oszukanych przez doradców bankowych. Jestem bardzo ciekawa waszej opinii w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uwazam, ze powinnas sie nauczyc poprawnie pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten wyżej to frankowicz - zgryzliwy i zły.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Osoby zainteresowane bezpłatną konsultacją prawną dotyczącą niedozwolonych klauzul umownych zawartych w umowach kredytów we CHF, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią GLOBAL z siedzibą we Wrocławiu – www.kancelaria-global.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja uważam że nie nalezy im się pomoc. Powinni wiedzieć z czym się wiąże branie kredytu w obcej walucie. Taki kredyt to przeważnie na pół życia się bierze więc nie przekonuje mnie że doradca ich oszukal. Sami powinni to dokładnie sprawdzić i dowiedzieć się jak to może wyglądać za parę lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zapytałam się kiedyś koleżanki czemu wzięła kredyt we frankach. Odpowiedziała że innego by nie dostała. Rozumiem że każdy chce mieć swoje mieszkanie ale jeśli nie ma się zdolności kredytowej to trzeba przemyslec branie kredytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcieli zaszpanować przed znajomymi i rodzina kasa to niech teraz sami spłacają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milena

Trzeba szybko działać! Wyrok TSUE jest pozytywny i to najważniejsze! Trzeba spróbować walczyć o swoje pieniądze. Nie jest ważne to czy kredyt wziął bogaty czy biedy, ale to, że został oszukany. We Wrocławiu jest kancelaria Klisz i Wspólnicy, która specjalizuje się w takich sprawach kredytów. Wiem, że każda umowa jest inna, ale ten wyrok to przełom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woj-wol

Jeśli mam problemy z bankiem to nie będę szukał adwokata karnisty bo to trochę bez sensu. Dlatego zwróciłem się do krakowskiej kancelarii prosperitas która specjalizuje się w tego typu sprawach. U mnie chodzi o kredyt w CHF bo uważam że bank zrobił mnie w CH. Przeanalizowano moją umowę i zapewniono że sprawa nie wygląda tak źle jakby się było można spodziewać. Dokumenty są już złożone w sądzie i czekają na proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
Dnia 15.05.2017 o 18:38, Gość gość napisał:

Osoby zainteresowane bezpłatną konsultacją prawną dotyczącą niedozwolonych klauzul umownych zawartych w umowach kredytów we CHF, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią GLOBAL z siedzibą we Wrocławiu – www.kancelaria-global.pl

Drogo jak dla biednych frankowiczów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość
16 minut temu, Gość woj-wol napisał:

Jeśli mam problemy z bankiem to nie będę szukał adwokata karnisty bo to trochę bez sensu. Dlatego zwróciłem się do krakowskiej kancelarii prosperitas która specjalizuje się w tego typu sprawach. U mnie chodzi o kredyt w CHF bo uważam że bank zrobił mnie w CH. Przeanalizowano moją umowę i zapewniono że sprawa nie wygląda tak źle jakby się było można spodziewać. Dokumenty są już złożone w sądzie i czekają na proces.

A ceny kosmiczne w kancelarii, gdyby mieli taniej to więcej frankowiczów by się do nich zwróciło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość woj-wol
Dnia 3.01.2020 o 17:50, Gość Gość napisał:

A ceny kosmiczne w kancelarii, gdyby mieli taniej to więcej frankowiczów by się do nich zwróciło.

I tu się mylisz. Kancelaria prosperitas za darmo przeprowadziła analizę umowy z bankiem a także opracowała plan działania. Owszem nie pracują dla idei i mają swoje stawki, ale w moim przypadku batalia toczy się o takie pieniądze że jeśli  się uda to na pewno nie będę stratny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek
Dnia 8.01.2020 o 17:35, Gość woj-wol napisał:

I tu się mylisz. Kancelaria prosperitas za darmo przeprowadziła analizę umowy z bankiem a także opracowała plan działania. Owszem nie pracują dla idei i mają swoje stawki, ale w moim przypadku batalia toczy się o takie pieniądze że jeśli  się uda to na pewno nie będę stratny. 

A czy powiedzieli Ci jak może prawdopodobnie wyglądać rozliczenie z bankiem? Jeśli anulowanie umowy to zapewne będziesz musiał zwrócić to co Ci pożyczyli, a na to też trzeba mieć środki żeby wyjść na zero. Napisz proszę co Ci zaproponowali ponieważ ze mną też się Prosperitas kontaktował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Woj-wol
Dnia 15.01.2020 o 19:34, Gość Tomek napisał:

A czy powiedzieli Ci jak może prawdopodobnie wyglądać rozliczenie z bankiem? Jeśli anulowanie umowy to zapewne będziesz musiał zwrócić to co Ci pożyczyli, a na to też trzeba mieć środki żeby wyjść na zero. Napisz proszę co Ci zaproponowali ponieważ ze mną też się Prosperitas kontaktował.

Niczego nie ukrywali. Jeśli dojdzie do anulowania umowy to ja muszę zwrócić tylko to co pożyczyłem a bank musi oddać pieniądze, które wpłaciłem w ratach kredytu wraz z odsetkami i  pobraną prowizją. Możesz wysłać mailem do prosperitas scan umowy (anonimowo zakrywając dane wrażliwe) i bezpłatnie dostaniesz raport z dogłębną analizą i konkretnymi wyliczeniami. Do niczego to cię nie zobowiązuje, nic nie tracisz a możesz jedynie zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie standardem jest, że kancelarie robią bezpłatną analizę umowy. Wszak warto na start wiedzieć, czy w ogóle opłaca się pozywać bank i ponosić jakiekolwiek koszty. Często niestety przy niewielkich kredytach suma, która jest do odzyskania, może nawet nie pokryć kosztu adwokata. Ale zawsze można sprawdzić, czy da się skorzystać z tego z urzędu. Skoro już 95% frankowiczów wygrywa, to nie ma wątpliwości, że szanse są ogromne, dlatego warto wejść na drogę sądową już teraz. Grunt to dobrze napisany pozew, by wiedzieć, czego się konkretnie chce. Albo odfrankowienie albo unieważnienie (w każdym wypadku). Potem pozostaje kwestia rozliczenia i korzystania z kapitału przez frankowicza. Ale tu instytucje prokonsumenckie są za wersjami korzystnymi dla kredytobiorców - mowa o teorii dwóch kondykcji i nieuwzględnieniu roszczenia banku o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. To żądanie jest zresztą sprzeczne z prawem unijnym. Zatem po całości prawo jest przychylne frankowiczom. Oby ten stan się utrzymał!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie co zaoferuje Pan Dawid Karolczyk z Gliwickiej w Katowicach. Dużę doświadczenie ma w tego typu sprawach, zajmuje się tematyką od dawna i faktycznie na jego doświadczenie przy kredytach frankowych będzie można liczyć. A doświadczenie to klucz do sukcesu i zdecydowanie większa szansa na to, że uda się uzyskać dla siebie pozytywne rozstrzygnięcie. Skontaktuj się z nimi, umowa jest analizowana darmowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×