Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Kkiniaa84

IUI IVF komu się udało? Kontynuacja cz. 3

Polecane posty

Gość Julia83
Miska moj synek tez robił czasami zielone kupki ale pediatra powiedział ze przy karmieniu piersia to normalne. Nietolerancje pokarmowe u mamy nie przekładają sie na dziecko. Nic nie odstawiaj. Zielona kupka moze byc od tego ze zjadłaś coś większa ilością żelaza. Ja podawałam delicol bo ulewal a po tych kropelkach miałam wrazenie ze mniej ulewa. Od wczoraj juz nic nie podaje. Póki co jest spokój. A ulewa tak jak ulewal około 2-3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Aagape
Dziewczyny jeśli chodzi o kosmetyki do pupy to bardzo dobra jest maść tranowa z apteki, kosztuje ok.3 zł i działa cuda.Po porodzie córka miała dwa odciski na pupie, takie jakby przyszczypniete i 4 dni stosowania i przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkness- moj syn ma marmurkową skórę od urodzenia, moja mama mówiła że byłam taka sama. Jemu widać też wszystkie żyłki na głowie bo jest mega jasny. Jedna stara pediatra twierdziła że on ciepłolubny i mam go dużo przykrywać, a jest odwrotnie, ten marmurek nie jest efektem że mu zimno etc., tylko taka póki co jego uroda i jak go opatulałam to moczył się po pachy bo mu było za gorąco, szybko zrozumiałam że to bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miska D tak podawałam na łyżeczce najpierw jedne pózniej drugie od razu. No na pewno teraz nie podziałało tak od razu. Ale u nas najlepiej sprawdzał sie termofor z pestek wiśni na minutę do mikrofali i masowalam nim brzuszek maluszka, pózniej przytulalam synka a termofor wkładałam miedzy nas. Po 5 minutach ból ustępował. Po jedzeniu podnosilam mu tez kolanka do brzuszka i okrężne ruchy w pachwinach. Ale termofor to u nas numer 1 w tamtym czasie. Dopiero jak regularnie sab simplex to akcje z termoforem sie skończyły. Darkness no to miałaś stracha, ale w sumie dobrze ze położna czujna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Julia83- dziekuje!! Termofor z pestek wisni tez non stop stosujemy, ale wczoraj w dzien juz nic nie pomagalo... Co do tych nietolerancji pokarmowych to podobno zdania sa podzielone i u mnie zadana poloznablaktacyjna nie chciala sugerowac co zrobic tulko odsylaly do alergologa. Do konca 6tyg postanowilam ograniczyv nabial, a pozniej powoli do niego wracac. Jesli chodzi o te zielone kupki to ja czytajac Was w ogole sie nimi nie przejelam. Po 6 dniach od ich pojawienia sie mielismy wizyte poloznej i akurat postanowila go sama przewinac i wtedy zwrocila na nie uwage :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala_wredna
Hej Przepraszam że się tak wbijam w wątek nieproszona ale szukam osoby która ma do odsprzedaży leków do stymulacji : gonal, menopur Jeśli ktoś ma proszę o info na mail z.kuchnicki@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie ja używam Nestle zdrowy start. Jak zaczynam karmic to włączam start :) Pokazuje mi czas od ostatniego karmienia. Super jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Julia to Polska aplikacja? Bo szukam i na iPhone I Na Ipadzie I nic :( annie84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annie wiesz co weszłam teraz na Apple Store o faktycznie nie wyszukuje tej apki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czemu tu tak pusto? Przeniosłyście się na fb?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miska - najpierw dzieci bóle brzuszka mają do 4 tyg tzw. fizjologiczne, dopóki nie wykształci się flora bakteryjna w układzie pokarmowym, a potem ok 7-8 tyg pojawia się nietolerancja na białko, bez względu czy kp, czy mm. Powoduje ona zielone kupy i męczące skurcze brzuszka. Oba przypadki przechodzą same, chyba że przeradza się to w kolki. Nam wtedy pediatra poleciła pić latopic. Rozpuszczasz go w swoim mleku, ale Ty nie podasz, bo Twój nie pociągnie butli. Jak ręka odjal. Skurcze minęły. Ja akurat mam pediatre, która twierdzi, że leki przeciwkolkowe sa czesto nadużywane przez rodziców, a kolkowe bóle brzucha mylone z tymi fizjologicznymi. Ja zakupiłam sporo tych leków, podałam tylko delicol przez tydzień.. Mały się pomeczył trochę, ale przeszło... x Ania1602 - ja myślami jestem cały czas z Wami!!! x Kkinia - podziwiam Cię za tą determinację, ale faktycznie chyba szkoda tych sił na IUI. Lepiej przygotować się do IVF. To o czym piszesz, chyba pamięta kazda z nas.. Ja myślałam nawet, że da się zapominać... Ale ja nie potrafię.. Seks po porodzie był czymś nie do opisania... Bo w końcu nie na tej cholernej spinie.. Ale musisz też Kochana wyrzucić z siebie tą złość i wrzucic też na luz, bo się wykończysz. Wiem, że łatwo się gada, ale uwierz mi, ja ponad rok temu doszłam do takiego wniosku i dopiero wtedy nam się udało, jak trochę zwolniłam od tego tematu głowę. Poza tym bardzo przypominasz mi moje myślenie.. Po 5 nieudanych IUI byłam pewna, że IVF przyniesie upragnione szczęście.. No bo przecież jakby miało być inaczej.. Z 16 pobranych komorek, zaplodnili 11 (nie obowiązywała wtedy jeszcze ustawa)... A tu wielkie bum.. Bo okazało się, że nie mamy ani jednego zarodka. Nie piszę Ci tego broń Boże żeby Cie dobic.. Tylko przygotować na to, że różnie może być niestety.. Ja cały czas trzymam za Was kciuki! :* x My z kosmetyków używamy serii Dzidziusia do wszystkiego w tym i prania, mąki ziemniaczanej, bephanten, linomag, tormentiol. A babydream do mycia to co dokladnie używacie, bo chcę spróbować. A i 2x w tyg używam emolium po kąpieli.. x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miśka podpowiadam do tego co napisała Biedrona o Latopicu. My też bez butli i nie wiedzieliśmy jak go podać. Strzykawka 2ml poszła w ****** się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Biedrona, zuzka- dziekuje za rady! Biedrona a dlugo ten latopic braliscie? I naprawde taka szybka reakcja? Ja moglabym wlasnie strzykawka lub lyzeczka podac (nauczylismy sie lyczeczka, pije z niej jak kotek). Poki co bierzemy delicol, sab simplex i biogaje. Kupy dzisiaj okropne, ogromna ilosc sluzu, zielone i smierdzace. Postanowilam jesc teraz wszystko, zrobie jeszcze posiew kalu. Jak po tyg nie bedzie poprawy to pojde do apteki po latopic! Dzisiaj specjalnie przyszla jeszxze eaz polozna srodowiskowa, zeby sprawdzic czy odkad zaczely sie te bole to czy nie zaczal tez mniej przybierac na wadze. Sprawdzalysmy trzy razy, bo same nie wierzylysmy w to co zobaczylysmy. W zeszla srode wazyl 4170g. Dzisiaj 4655g. Przybral az 66g/dobe. Moze go wszystko bolec z przejedzenia! Siedziala ze mna, zeby zobaczyc jak wyglada to nasze karmienie. Jak znow zaczal domagac sie piersi to go wziela i powiedziala, ze teraz mam zobaczyc jak go tego oduczyc. Po 10minutach sama sie poddala, a jak jeszcze zobaczyla jak sie przyssal to stwierdzila, ze juz nic nie poradze, moj syn tyle potrzebuje i ja musze to przezyc. Powiedziala, ze gdyby nie widziala, ze chwile wczesniej skonczylam go karmic to by powiedziala, ze glodze dziecko. Maly dzisiaj non stop przy piersi, wiekszosc czasu to smoczek :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałam do Ani ze trzymam kciuki i czekamy na wieści Xoxo Kiniaaa tak jak dziewczyny radzę IVF. Jak juz pisałam procedura jest na spokojnie. Xoxo Miska u mnie przybierał 62 dzień w dzień- to była średnia wyliczona przez pierwsze 1,5 miesiąca jego życia. Ale teraz zwolnił. Radziej je, w nocy budzi sie dopiero o 3, wczesniej karmie go o 20. A pózniej dopiero o 6 rano. Dzięki temu wczoraj w końcu ściągnęłam pokarm, o 23 idealnie, to mi sie nawał nie robi, bo odbierane to jest jako karmienie na które wczesniej sie budził a teraz juz nie :) Butle dzisiaj podałam. Pierwsze podejście porażka, ale za drugim razem po spacerku sie udało. Ciumkal ciumkal aż w końcu wypił 40ml ! Sukces. Właśnie ściągnęłam na jutro. Bede go uczyć codziennie. Avent rządzi !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedronka ten baby dream ja używam niebieski, taka duża butelka z dozownikiem. Jeden taki jest. Do mycia ciała i głowy, ale szamponu używam teraz oddzielnego ze względu na afro mojego dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MiśkaD
Julka83-pieknie maly spi! Super :) Powodzenia z ta butla! Pozniej opowiedz jaka mrtoda sie udalo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jula - dzięki :) x Miśka - ja na początku też panikowałam z karmieniem małego.. Nie dość, że mojego pokarmu jak na lekarstwo i dokarmiałam mm, to on wiecznie chciał więcej.. Łeb miałam kwadratowy, bo położna i wszystkie zasrane poradniki w necie NIE PRZEKARMIAJ dziecka.. No to ja, jak nienormalna odmierzałam co do ml i co do min.. Moja mama łapała się za głowę, gdyby mogła to by pewnie płakała i tylko w kółko mi powtarzała, że dziecko najwyraźniej tyle potrzebuje, żebym nie patrzyła na to co inni mówią, tylko wsłuchała się w swój instynkt i obserwowała dziecko.. Z tego cholernego stresu o tym najważniejszym zapomniałam, a to była złota rada, której wtedy nie potrafiłam dostrzec... Wszystko się unormuje.. A w okolicach 3 miesiąca, czy kp czy mm dziecko, tak jak pisze Jula, przesypia noce, rzadziej je i w ogóle jest fajnie :D x Biedrona1979

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
P.s. Latopic podaję do teraz (ostatni 3 miesiąc).. w opakowaniu jest 30 saszetek, a skuteczna kuracja to 3 miesiące, czyli 3 opakowania i nie więcej. Skurcze brzucha przeszły u nas po tygodniu stosowania, natomiast u nas zielone kupy są nadal, bo podaję żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aleczka21
Alex jeśli chodzi o kosmetyki to tak jak Nadzieja polecam natłuszczająca Ziajkę do kąpieli od pierwszego dnia. Jeśli mogę poradzić to nie ma co dziecka kąpać w emolientach mimo że niektóre położne i pediatrzy polecają ponieważ są to kosmetyki dla dzieci z problemami skornymi. Jeśli dzidziuś ma zdrowa skórę są zbędne i mogą wyrządzić więcej złego niż dobrego. My pupy nie smarujemy na codzień niczym. Jak zobaczę ze robi się czerwona to linomag lub sudocrem. Z tym ze trzeba pamiętać, że aby sudocrem zadziałał trzeba go wklepać tak aby powstała praktycznie niewidoczna warstewka. Szampon mamy z nivei. Polecam też Latopic na trądzik niemowlęcy- Nadzieja dziękuję to naprawdę strzał w 10. Z tego co wiem oliwek juz się nie stosuje, bi sprawiają że skóra zaczyna się przesuszac. Lepsze są balsamy lub najlepszy olej kokosowy nierafinowany :-) Kinia... w końcu zaświeci słońce i będzie z górki. Dużo już znioslas, ale uwierz ze gdy wezmiesz swojego skarba na ręce lub zobaczysz jego bezzebny uśmiech będziesz wiedziała, ze było warto. Jeśli chodzi o kp. Ja nie miałam w sumie chyba większych problemów,oprócz kryzysów laktacyjnych. Wtedy myślałam że mleko się skończyło. Ale Julia mój guru kp mi wszystko wytłumaczyła. Alicja szybko się najada. Smoczek podałam jeszcze w szpitalu,choć myślę że małe to ma znaczenie jak widać po wypowiedziach dziewczyn. Co do karmienia to w dzień co 2-3 godziny. A w nocy np. dziś o 20, 22 i 6. Ale przeważnie jest bez tego o 22, to wtedy 20, 4, 7. A pierwsze 2 tygodnie z zegarkiem w ręku co 3h cała dobę, wiec wszystko się zmienia. Na pewno potrzeba cierpliwości, ale warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do laktatorów i ściągania. Ja mam medela Electric mini i w sumie u mnie się nie sprawdza. Tzn udaje mi się odciągnąć po kilkanaście ml.wiec sobie opuściłam. a jeszcze fajna rzecz Julia podpowiedziała, bo my w donu zamiast chusteczek przy zmianie pieluszki używamy płatków i wody i rewelacyjnie sprawdza się pomysł Julki właśnie z dozownikiem. My kupiliśmy taki ceramiczny i do niego wlewamy wodę z kilkoma kroplami płynu do mycia- Ziajki. Wiec jeśli przyszłe mamusie nie chcecie używać w domu chusteczek to na listę apteczną wyprawki wpiszcie więcej płatków kosmetycznych dla niemowląt. A i ja jeszcze dodała bym kompresy jałowe takie 5x5 cm i sól fizjologiczna do przemywania oczek :-) przepraszam ze tak na raty, ale tak na raty czytam wiec odpisuje tez na raty. czy u Was też już spadają liście? ? miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelka1983
Dziewczyny znacie jakiś sposób na opóźnienie okresu? Oprócz najprostszego oczywiście czyli antków? Na antki już za późno, a wygląda na to, że @ przyjdzie mi podczas wakacji! Szukam w necie, ale znalazłam tylko coś o wapnie i witaminie c, a to wydaje mi się mało pewne:( Potrzebuję ją opóźnić maksymalnie 4-5 dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelka duphaston albo luteina. Ale pewnie z tym będziesz miała problem z dostaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleczka :* miło mi. A ja dziękuje za info o sudocermie ze trzeba go wklepać jak coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×