Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość misia0240
Hej. Interesuje mnie jak liczycie ilość spożywanego mm przez wasze dzieciaczki. Przed dodaniem mm czy po. Bo nie wiem jak przed to mój bobo za mało je a jak po to w sam raz. Dodam że też jestem sierpniową mamą (19.08 2016) a oprócz małego mam jeszcze 3 dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika 37.3 to normalna temp u niemowlaka nie ma się czym przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Misia ja do 150 wody dodaje mleko. Po wymieszaniu nadal jest 150. Ale jak do 180 wody dodam mleko to otrzymuje 200 ??!! Juz miałam kiedys o tym pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćmisia0240
Ach ta zmiana strony ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny przyjechałam na troche do domu a m z małym! Jutro na cala noc robimy zamiane:) A tesciowa do mnie wczoraj tak "musze cie opuer... " Ze nie poszlam z ni. Do lekarza jak miał KATAR! A CO TO by dali? Przeciez antybiotyk. Na katar nie dają! Pelno tam w szpitalu takich przypadków ze jednego dnia katar a następnego zapalenie! Jeszcze nasciemn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Ja tez daje 150 wody i dodaje mleko. U nas mały marudny, ma ciepły kark i główkę, raz ma 37,3 a raz 37,7. Do 38 nie dochodzi wiec nic nie podaje. To drugi dzien po szczepieniu wiec mam nadzieje ze jutro juz będzie dobrze. Muusia nie rób sobie wyrzutów, ona tym bardziej niech Ci nie robi. Trudno zeby człowiek z każda pierdoła do lekarza leciał, skąd mogłaś wiedzieć. Ważne ze mały ma juz dobra opieka. Juz wiesz do kiedy będziecie w szpitalu? Maz przetrwał noc z mała bez problemów? Cieszę sie ze juz weekend, wieczorem mąż wróci z pracy i zawsze to jakaś pomoc, będzie lzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misa0240
Chodzi mi o mililitry wypijanego mleka na dobę. Czy liczycie samą wodę czy po dodaniu mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ja licze sama wode RZSowa z tego co napisala tez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny jakich termometrow uzywacie? mozecie cos polecic? ja mam cyfrowy, taki przykladany do czola i masakra jakas, raz pokazuje 37,5 a za 5 minut 36,5 u mnie caly czas ta sama temp ale u dziecka pokazuje co chwile inna, nie mam zielonego pojecia dlaczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
Monia gdyby moj inhalacje traktowal normalniev to bysmy w domu byli. Najbardziej wkurza i boli mnie to ze m setunia z tel tez uwazal ze nie ma co isc zaraz do lejarza skoro on normalnie sie zachowuje i najwyzej pojdziemy jak wroci a teraz trzyma strone matki! Jest jak wrona co kracze taknjaknreszta czy jakos tak sie to mowi... Ja licze ml przed dodaniem mleka. Zaraz wracam do synka. Monia oby nic zlego nie oznaczala ta temperatura. Moj termometr tez w caly swiat pokazuje. Chyba kupie nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
latwo im się teraz gada olej kochana! tacy mądrzy są a jak czlowiek z dwojka w domu siedzi to co ma jedno zostawic i leciec z drugim z katarem do lekarza. zreszta pewnie nie raz mial juz niewinny katar ktory nic nie oznaczal. teraz niech wraca do zdrowia! nie ma co myslec co by bylo gdyby Muusia my bylismy na szczepieniu wczoraj wiec mysle ze ta temperatura to reakacja na to bo nie ma ani kataru ani nic. Jest poprostu marudny i cieple ciałko ma. Będę go obserwowac. A termometr tez chyba musze kupic nowy skoro tamten takie numery robi, tylko jaki?bo slyszlam ze wiele to buble

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Ja liczę po dodaniu mm, wychodzi zwykle ok 5 ml więcej. Termometr mam taki stary rtęciowy i elektroniczny ale też taki pod pachę. Rtęciowy najdokładniej mierzy, ja mierzę w pachwince choć łatwe to nie jest. Muusia zdrówka dla dzieci. Zaczęły mi strasznie wypadać włosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Aga z tymi wlosam tak jest po ciąży. Jak ci nie wypadaly w ciąży to teraz musza wypaść. Tak miałam w Iciazy. Teraz mi się nie zatrzymaly w ciąży to i nie wypadają jakos więcej niż zawsze po porodzie. Co do termometrów to mam dwa elektroniczne pod pachę i dwa elektroniczne kierowane w stronę czoła i do ucha oraz szklany (nie rtęciowy bo takie juz bardzo dawno zostaly wycofane) i ufam temu właśnie bo te elektroniczne każdy mierzy inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0240
Jam mam termometr i rtęciowy i elektroniczny pod pachę i elektroniczny do czoła. A mierzę w ten sposób ze jak mi wyjdzie temp podwyższona tymi elektronicznymi to wtedy mierze rtęciowym i zawsze wychodzi ok 5 stopni więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
A to nie jest tak ze takiemu dziecku nie mierzy sie temperatury pod pachą tylko trzeba włożyć termometr w pupkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0240
To wychodzi że mój mały nie je wystarczająco na dobe. do tej pory zjadł 420 ml mleka a czeka nas jeszcze 2 lub 3 karmienia po ok 80 ml to wychodzi ok 600 l mm. A co do mierzenia temp w pupie to przy żadnym dziecku tego nie stosowałam. Mojej prawie 3 latce i małemu mierze elektronicznym do czoła i dodaje po prostu te 5 stopni. Technika taka sprawdzona na dwójce starszych 12 i 11 lat. Najpierw termometr elektroniczny a później pod pache. Więc małych już tak nie męcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
z tym mierzeniem w pupie to mialam na mysli termometr rteciowy albo elektorniczny a nie taki co przyklada sie do główki jezeli przybiera na wadze i mu wystarcza to chyba jest ok ja dzisiaj zwazylam malego i faktycznie przybral tylko 200gram, czytam w necie i jezeli dziecko je normalnie a jest problem z przyrostem to przyczyny moga byc rozne, albo poprostu spory rozwoj i dziecko zuzylo duzo energi, albo niestety jakas infekcja, nietolerancja laktozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0240
Wybieram sie na drugie szczepienie na poczatku grudnia to sie okaże czy jest wszystko ok. Ale wiecie jak to jest. Matka zawsze sie martwi i mysli Bóg wie co. Niby to czwarte dziecko ale zawsze (przynajmniej ja tak mam) ucze sie wszystkiego od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslalam ze przy kolejnym to człowiek chociaż troche wrzuca na luz, a jednak nie. Ja to tez sie wszystkim denerwuje, chciałabym mieć juz te wszystkie szczepienia za sobą Moj mały juz śpi, ale bardzo niespokojny jest. W ciągu godziny juz sie dwa razy przebudzil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
To wyżej to ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia0240
No niestety jak sie jest samemu bo mąż za granicą to wszystko jest dwa razy trudniejsze. Mam mame do pomocy ale tylko przychodzi rano jak mam zawieść dzieci do szkoły a tak to sama cały dzień. Dobrze że dwoje starszych jest to chociaż mi pomagają przy kąpaniu a i sama sie też moge iść wykąpać bez żadnego stresu czy małe się obudzą czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej dziewczyny, mam takie pytanie-czy karmiac piersia pijecie kawe? ja czasem chodze taka spiaca ze chetnie bym wypiła ale nie wiem czy dziecku nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
U mnie dzis piękna noc, nareszcie! :) jak położyłam małego o 19 tak wstał o 5 na jedzenie. W między czasie wstawałam do niego podać smoczka ale to tylko ze dwa, trzy razy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też karmie piersią, pije kawę rozpuszczalna z mlekiem rano i po południu, małemu nic się nie dzieje a ma juz 3.5 miesiąca .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaszkodzić mu nie zaszkodzi ale go pobudzi tak jak i ciebie. Mysle ze bardzo słabą możesz wypic jesli ci taka pomoże ale chyba nie warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Sierpniowa wprowadziłaś juz inne pokarmy skoro skończyła 4 mce? U mnie bez zmian. Corka chora , mały ok a ja szósty dzień mecze sie z okresem! Dzis pada a miałam spacer w planach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×