Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Ja planuje ryby smażyć ale mala cos maruda. Chce kupic nosidlo tule moja siostra ma. Podobno od 4 m-ca można w nim nosić do 3 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga to dlugi. Ja swojej niektóre na 74 ubieram bo taka okragla jestesmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ja zrobiłam szybkie spaghetti zjadłam , mały tez i poszliśmy na spacer. Na 40 min tylko . Uda mi zmarzły . Teraz siedzimy ciepłym domciu i czekamy na kupę. Czwarty dzień bez kupy wiec powinna sie zjawić. Zaraz kawke zrobię i leże. O ile mały pozwoli. Patrzyłam w książeczkę na te siatki centylowe i owszem położna zaznaczyla wagę ale co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa dzis leży -szok! Rzosowa chyba trzeba obserwować czy nie bedzie spadać w dol w tej siatce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem tutaj pierwszy raz ale w szoku zapytam czy Wy tak na SERIO??Czy robicie sobie beke??Czytam o dziennym (nudnym)harmonogramie matek,kupkach i innych bzdurach.Jestem w ciazy ale napewno nie bede tak stuknieta zeby przezywac pierwsze kichniecie mojego dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbardziej mi zal waszych mezow ktorzy pewnie musza sluchac o waszych wywodach i dziennych kupkach.Liczylam na konkrety a tu zwierzenia mamusiek o piciu kawy i spacerze 40minutowym ...!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli dziecko jest np w 50 centylu to znaczy że 50 % dzieci w tym samym wieku jest cięższych a 50 %lżejszych od Twojego dziecka.jesli np spada to źle, trzeba przyjrzeć się jak dziecko je.jesli wagowo jest np na 97 centylu a wzrostowo na 10 czy nawet 50 to znaczy że rośnie kluseczka i trzeba ograniczyć jedzenie.super jeśli wzrost i waga jest mniej więcej w tym samym centylu.wtedy wiemy że dziecko rozwija się harmonijnie. Są i takie dzieci ze są wzrostowo i wagowo poza siatka powyżej 97 centylu -wyjątkowo duże dzieci.trzeba sobie zaznaczyć kropeczki po każdym ważeniu i mierzeniu na siatce i wtedy widać jak na dłoni jak dziecko się rozwija czy przekarmiamy czy jest niedozywione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
to chyba taki dzień, u mnie tez marudzenie do poludnia bylo i 3 drzemki po 20 minut, przez to nie poszlismy na spacer bo juz mielismy isc to maly usnal wiec nie bylo go co rozbudzac i ubierac. jak wstal to karmienie a potem się szybko sciemnilo. jutro juz koniecznie wysle meza! dziewczyny do komentarza goscia chyba nie będziemy się odnosic? skąd w ludziach tyle hejtu? jak się nie podoba to nie rozumiem po co tu zaglądać…swoja droga zobaczymy jak się mamusce zycie zmieni po urodzeniu dziecka, bo teraz moja droga to Ty mozesz zakladac jak to nie będzie. potem się posmiejesz ze swoich planow! Ania/Muusia co do nosidelka to tez bym bardzo chciala bo w chuscie w koncu nie nosilam. Ta Tula ma super wzory, ceny tez niezle ale maly dostal kase na chrzciny to sobie pozwolimy :) tyle ze w tym mozna nosic dopiero dziecko jak siedzi (chyba ze z wkladka niemowleca ale tej juz sie nie oplaca kupowac) mi sie wydaje ze nosidlo się najbardziej wiosna przyda, zeby wyjsc do sklepu czy cos zalatwic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa u nas tez kupa byla co 4 dni a teraz o dziwo po dwoch dniach albo nawet codziennie. nie wiem czy to chwilowo, czy przez zwiekszona liczbe jedzenia…zobaczymy jak będzie dalej, dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do monika 900 niestety cie zmartwie nie zamierzam i nie bede slodko pierdzacom mamuska ktora pisze na forach o ciazy, ze np zjadla dzisiaj spagethi na obiad i zrobila 3 prania.Podalam argumenty ze liczylam na konkrety w sprawie ciazy i dziecka a zastalam tysiace opowiastek o niczym.Jakie jestescie tutaj takie rowniez w domach wspolczuje wiec mezom sluchania niektorych z was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Gościu jesli chcesz poczytać o ciąży to się spoznilas i wróć na pierwsze strony. A jak cie to nie zadowoli to porozmawiaj o niej z położna albo ginekologiem!!!!A o dziecku z pediatrą!!!!! Tu piszemy o zwykłym codziennym życiu. Kazda to co uważa za słuszne. Dzielimy sie prawie wszystkim. U skoro kontynuujemy ten watek to znaczy ze jest on kazdej z nas na swój sposob potrzebny. Miłych rozmów o konkretach z położna ginem i pediatrą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem gościem ale jeśli już się gdziekolwiek udzielam to: zwracając się do kogoś piszemy Ty,Cie itd z dużej litery.tak wypada i tak jest kulturalnie.inna firma to przejaw złego wychowania albo nieznajomisci ortografii do czego też się skłaniam widząc jak gość pisze. Poza tym gościu jeśli już się udzielasz to na temat i merytorycznie a nie tylko po to by piszący tu mamom zrobić przykrość. Swoją drogą bardzo jestem ciekawa jak zmieni Ci się punkt widzenia gdy na świat przyjdzie Twoje dziecko. No chyba że to będzie zimny chów a Ty nadal będziesz z mężem rozważac teorie względności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gościu jakby byly tu konkrety o jakich piszesz to by się temat skobczyl na 3 stronach:P Kup sobie mamo to ja albo inna gazetke:P My tu jestesmy juz jak przyjaciolki niemalże i rozmawiamy o p*****lach głównie . O codzienności wlasnie po to by mężom o tym nie truć juz:D .a ty gościu jeszcze chyba nie masz instynktu macierzyńskiego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Kobitka która jako druga napisała jako gość- nic dodać nic ująć!!brawo Oczywiście ze niedzieciatym temat kup będzie się zawsze wydawał dziwny i niemożliwy do porozmawiania. A jednak! Można! Ja jako nudna matka idę posiedzieć z mężem przed tv, moze jakos mnie zniesie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmeczona mama
gość dziś teraz jestes cwana i pewna siebie poczekamy az przezyjesz cud narodzin i zobaczysz sama jak Ci sie zmieni nastawienie. Dziecko piernia a Ty sie zesrasz! bez urazy- i bedziesz sama pisac i pytac o "nudnym zyciu" mamy. Powodzenia i szczesliwego rozwiazania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Dziewczyny czy wasze dzieci bozia obdarzyła w dłuższe wloski. Bo u nas ich mało. A urodził sie to mial ciemnie teraz mu zjasniały. Najdluzsze ma oczywiście z przodu takie 2cm. Zauwazylam właśnie ze mam ma bialą plamkę na paznokciu. Ale juz zdążyłam poczytać na necie. I jesli jest jedna to raczej uraz.mechaniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Muusia no leze sobie i nic nie robię. Oczywiście caly czas przy dziecku bo chyba szaleju sie najadł. Maly do tej pory spal 2h25'. Do kąpania moze jeszcze z pół h pociągnie. Tak muusia trafil mi się element z tego męża. Owszem czasami jest normalnie ale tak na serio to przeraza mnie to nasze małżeństwo i mysle czasem o rozstaniu. Nie wyobrażam sobie kilkudziesięciu lat z nim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moj urodzil się z dlugimi czarnymi wloskami, teraz ma taki ciemny blond. dlugie i geste ale po bokach się wycieraja moj nawet 2,5 RZSowa nie spal dzisiaj…nie umie biedak sam usnac i zawsze po 20 minutach się budzi. teraz zasnal juz chyba na dobre ale będziemy go budzic do kapieli, potem jedzenie i dopiero spania zawsze po calym dniu pada wieczorem i wtedy zasypia bez problemu RZSowa u nas ostatnio tez nie bylo kolorowo w malzenstwie, jak pojawiaja się dzieci to jednak sporo się zmienia… muusia wspominalas ze kupilas dzieciom prezenty na gwiazdke, pochwal się co mam 2 letniego chrzesniaka i nie mam pomyslu co dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój miala pelno ciemnych włosów a baki takie ze prawie do brody:D teraz od leżenia troche sie jej wytarly ale te z tylu to i po 3 cm maja:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ah to przepraszam,ze zle zrozumialam cel tego forum w takim razie zwierze sie,ze dzisiaj wstalam o 7:00przeciagnelam sie dwa razy a pozniej walnelam kupe(troche bylo z tym ostatnio problemu bo mam ostatnio zatwardzenia ale podobno to normalne w ciazy)na obiad zrobilam salatke z kurczakiem..mezowi smakowalo a teraz siedzimy i zastanawiamy sie nad imieniem.Moze Nicola albo Jessica co myslicie??P.s. zimnego chowu nie mam zamiaru stosowac bo kocham dzieci ale strasznie denerwuja mnie takie zakrecone mamusie na pkt swoich babelkow.Siostra tez ma dziecko ale nie zamecza innych swoimi wywodami 24h/dobe.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ah to przepraszam,ze zle zrozumialam cel tego forum w takim razie zwierze sie,ze dzisiaj wstalam o 7:00przeciagnelam sie dwa razy a pozniej walnelam kupe(troche bylo z tym ostatnio problemu bo mam ostatnio zatwardzenia ale podobno to normalne w ciazy)na obiad zrobilam salatke z kurczakiem..mezowi smakowalo a teraz siedzimy i zastanawiamy sie nad imieniem.Moze Nicola albo Jessica co myslicie??P.s. zimnego chowu nie mam zamiaru stosowac bo kocham dzieci ale strasznie denerwuja mnie takie zakrecone mamusie na pkt swoich babelkow.Siostra tez ma dziecko ale nie zamecza innych swoimi wywodami 24h/dobe.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
h to przepraszam,ze zle zrozumialam cel tego forum w takim razie zwierze sie,ze dzisiaj wstalam o 7:00przeciagnelam sie dwa razy a pozniej walnelam kupe(troche bylo z tym ostatnio problemu bo mam ostatnio zatwardzenia ale podobno to normalne w ciazy)na obiad zrobilam salatke z kurczakiem..mezowi smakowalo a teraz siedzimy i zastanawiamy sie nad imieniem.Moze Nicola albo Jessica co myslicie??P.s. zimnego chowu nie mam zamiaru stosowac bo kocham dzieci ale strasznie denerwuja mnie takie zakrecone mamusie na pkt swoich 7cudow swiata i kupek.Siostra tez ma dziecko ale nie zamecza innych swoimi wywodami 24h/dobe.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ah to przepraszam,ze zle zrozumialam cel tego forum w takim razie zwierze sie,ze dzisiaj wstalam o 7:00przeciagnelam sie dwa razy a pozniej walnelam kupe(troche bylo z tym ostatnio problemu bo mam ostatnio zatwardzenia ale podobno to normalne w ciazy)na obiad zrobilam salatke z kurczakiem..mezowi smakowalo a teraz siedzimy i zastanawiamy sie nad imieniem.Moze Nicola albo Jessica co myslicie??P.s. zimnego chowu nie mam zamiaru stosowac bo kocham dzieci ale strasznie denerwuja mnie takie zakrecone mamusie na pkt ich cudu swiata i kupek.Siostra tez ma dziecko ale nie zamecza innych swoimi historiami 24h/dobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa teraz dokładniej przeczytałam ten Twój post o malzonku i rzeczywiście ten Twój mąż zachowuje sie jakbyście bylu 30 lat po ślubie a on mial z 60 lat. A powiedz czy on zawsze tak sie zachowywał? Sama czasami mysle ze lepiej byloby sie rozstać jak mój zaczyna miec trzaski.... Monia Twój m za to dzis cie rozpieszczal! Mój tez dzis zrobil mi twarozek. Malemu tez śniadanie dal. Sam sobie tez zrobil:D I fajny pomysl ba prezent dla teściowe miałaś! Ja swojej kupie książkę i nie wiem co jeszcze. Przeważnie moje prezenty sa netrafione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×