Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość Jola1982
Dziewczyny jak was czytam to chyba tylko ja mam takiego niejadka że on zaraz 4 miechy kończy a max 150 wypija... Z reguły mniej.... Musze go przez to częściej karmić. Wieczorem to jeszcze ma apetyt ale rano to masakra jakaś.... Urodził się ważył 3200 a teraz 5900. Ciekawa jestem jak to jest u was w porównaniu do wieku i wagi urodzeniowej bo nie wiem już która z was kiedy rodziła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1982
A i dziewczyny ja mam nosidełko http://www.lascal.pl/products/nosidelko-m1-carrier i jest ok. Przydaje się mi czasami jak małemu nie chce się odbić i mnie juz plecy od noszenia bolą, wkładam wtedy w nosidlo i odrazu bek :-). Myślę że więcej będę korzystać jak przyjdzie wiosna. Chusty to chyba tylko dla takich zupełnych maluchów są, zresztą ja się nimi nie interesowałam bo to obwiazywanie to dla mnie czarna magia i ciągle bym się bała ze mi się coś odwiaze i dziecko wypadnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Jola moj jest z 17 sierpnia i myśle ze teraz wazy około 5500kg, niejadkiem nie jest Czy Wasze dzieci budzą sie czasem w nocy ot tak poprostu a nie na karmienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa gdzie jesteś? Czy zauważyłaś moze ze odkąd Tymek jest na bebilon pepti to mniej przybiera? Bo tak się zastanawiam czy to nie kwestia mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1982
Monika to trochę mnie pocieszylas :-). A ile twój miał jak się urodził? Dziewczyny jakim cudem udało wam się przekonać dzieci do picia bebilon pepti? Mój do teraz był na piersi i dokarmiam go hippem. Alergolog mimo że testy z krwii nie wykazały żadnych alergii polecił przejść na bebilon pepti żeby ostatecznie wykluczyć skaze b. bo pisałam wam wcześniej ze rzuca główka i drapie się po nocach. jednak on wogole nie chce tego pić.. Odrazu butle wypycha językiem, mieszam mu z własnym pokarmem i tez nie chce. nawet jak głodny jest bardzo to tez go nie ruszy.... Potem próbowaliśmy z Neocade i to samo... Co tu robić żeby on pil te niedobre mleka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika, 5500? Jeśli to nie pomyłka to Twój synus jest na 3 centylu i rzeczywiście to mało.a ile mierzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jola, czy oprócz tego rzucania głową w nocy ma jakieś zmiany skórne, boli go brzuch,ma biegunkę?ma tzw naderwe ucho? Bo jeśli nie to nie widzę powodu na przechodzenie na bebilon pepti.konsultowalas to z innym lekarzem? No i jeszcze fakt że karmisz go piersią tylko jedna butelka mieszanki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Nie no nie na 3, patrzyłam w książeczce i wychodzi sam środek. Co nie zmienia faktu ze mnie to martwi ze mały sporo je a tak mało zaczął przybierać. Nie wiem ile teraz mierzy ale półtora miesiaca temu miał 63cm a urodził sie 52. Na oko wydaje mi sie ze jest dość dlugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Jola urodził sie 3500 i początkowo sporo przybierał a od miesiaca jest problem :( W czwartek idę do lekarza do kontroli wagi, zobaczę wtedy dokładnie ile wazy i co powie lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika, poszukaj sobie siatki centylowe w internecie.wpisujesz datę urodzenia aktualna wagę wzrost i pokazuje Ci dokładnie który centylu. Wychodzi 3 jeśli 5500 to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój jest 2 tyg starszy ale urodził się z waga 2890.teraz waży 6800 i jest w środku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Hej dziewczyny, wczoraj wróciłyśmy z Lenką ze szpitala po 8 dniach horroru. Jestem wyczerpana do granic możliwości, mam nadzieję, że przynajmniej u was wszystko ok, widzę, że nieźle się rozpisałyście przez ten tydzień, może kiedyś uda mi się nadrobić:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Tak 5500, nie pomyliłam się. Widziałam ta siatkę z internetu ale sprawdzałam w książeczce i tam jest inaczej. Faktycznie troche zle popatrzyłam bo wzięłam kryterium ze dziecko ma 3 miechy a ma 3,5. To jak sprawdzam dla 3,5 to wychodzi 25 centyl. Nie wiem czemu w książeczce jest inna siatka niż w internecie. Dziewczyny macie jakieś pomysły czemu moje dziecko nie przybiera na wadze? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Monika, czy to bebilon pepti było zasadne?co się działo małemu że pediatra zapisała to mleko a właściwie preparat mlekozastepczy?jakie mleka testowałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może to kwestia mleka właśnie, od kiedy je je?próbowałas mleko humana?jest to najmniej alergizujace mleko na rynku.podawalam je mojemu pierwszemu dziecku kiedy nie sprawdził się nan ani bebilon i teraz drugiemu. Kupy codziennie, bez wysilku,musztardowe,pakowate.brzuch nie boli, skóra super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ja karmilam piersia i dokarmialam enfamilem. dziecko mialo problemy z brzuchem i po wynikach krwi lekarka stwierdzila, ze moze byc uczulony na bialko mleka krowiego, sprobowalismy zmienic mleko na bebilon pepti i przynioslo to pozytywny rezultat. lekarka mowila ze takim malym dzieciom nie robi się testow alergicznych i kazala za jakis czas zmienic mleko na zwykly bebilon albo bebilon ha i zobaczyc reakcje…jezeli bedzie ok tzn ze nie ma alergii a jezeli bedzie źle reagowal to do 1 roku zycia bedziemy dostawac bebilon pepti na recepte chce na dniach sprobowac zmienic to mleko, tylko jak?stopniowo czy od razu? po jakim czasie powinnam zauwazyc czy dziecko dobrze reaguje czy nie? pocieszam się tym, ze maly jest dosc dlugi, jest tez bardzo *****iwym dzieckiem, malo spi w dzien, wiec mam nadzieje ze on poprostu spala te kcal, a nie że cos jest nie tak. do drugiego miesiaca dobrze przybieral na wadze, ale ostatnie 3 tygodnie to tylko 200 gram do przodu. lekarke to zaniepokoilo i kazala przyjsc na kontrole za dwa tyg-czyli to wypada teraz w czwartek, zobacze wtedy ile przybral w ciagu tych 2 tygodni i czy jest powod do niepokoju ale ten 25 centyl to chyba nie za dobrze skoro dziecko nie urodzilo sie drobne, tylko 3,5kg to powinno wiecej wazyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
na bebilon pepti przeszlismy wlasnie jakis miesiac temu i od tego czasu ta waga tak slabo rosnie, nie wiem czy to zbieg okolicznosci czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziwny ten zbieg okoliczności. Ja też z początku dokarmialam enfamilem. Syn miał zielone kupy i krostki na twarzy i cienieniuche. Zapytaj pediatre o ta Humane. U mnie poprawa z kupa była już po około tygodniu. Nie chce Cie namawiać. Ja mam bardzo dobre doświadczenia z tym mlekiem.Nie jest tak reklowane jak bebilon,nan, enfamil. Bo to nie jest tak wielki koncern. Ale mleko ma 60 letnia tradycje. Zawsze możesz spróbować przez tydzień lub dwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia ja nie zauwazylam by mój stracil na wadze na pepti. Wręcz przeciwnie. Byliśmy na szczepieniu 10list i wazyl 6500 , teraz waży 7000 wiec w niecale trzy tygodnie przybrał poł kilo. Dla mnie to dużo . Ale nie jest pyzaty nie ma nóżek ani raczek serdelkowatych. Poprostu jest ciezki. Mleko mu smakuje . Każde mu smakowało. Oczywiście wprowadzalam stopniowo ale mysle ze jak bym dala od razu to tez by wypił! Co do zmian na buzi to bardzo powoli znikają ale na przykład pojawiła sie nowa sucha plama na czole. Brzuch tez ma w dalszym ciagu suchy. W przyszłym tyg mamy szczepienie to się okaże co i jak. W niedziele skończy 4 miesiące ale na razie nie mam zamiaru wprowadzac innego jedzenia. Właśnie z tego powodu ze jest żarłok i boje się ze będzie przybieral jeszcze bardziej. A może nie bo to jednak trzeba wyeliminowac jedno mleko i dać cos nowego. Moze mleko bardziej tuczy niż zupka z marchwi i ziemniaka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25 centylu nie jest zły jeśli dziecko było cały czas w tym centylu, ale z tego co piszesz to musiał być spadek. No i dysproporcja z centylu wzrostu jest trochę. Trzeba kontrolować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
moze najpierw sprobuje zwykle mleko, nie to z apteki, zeby sprawdzic czy dziecko ma alergie na bialko mleka krowiego czy tez nie dziekuje gosciu za rady i za zainteresowanie oo RZSowa to Tymus juz podwoil swoja wage :) niby ma na to czas od 3 do 6 miesiaca, moze moj podwoi dopiero w 6, w koncu kazde dziecko jest inne i pomyslec ze na poczatku sie martwilam ze tyle je bo chcial co chwile i ze będzie kluchą poczekam do czwartku i zobacze jak przybral w ostatnie 2 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
tak gosciu byl spadek bo byl na 50 centylu co do wzrostu to ciezko mi go zmierzyc, skubany rusza się dzisiaj nieziemsko i jak tylko podchodze z miarka to macha nogami we wszystkie strony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1982
Gościu z 8:00. Po lekarzach latam od dawna.... Mały ma od 1 miesiąca życia stwierdzone lojotokowe zapalenie skóry a nie skaze. Teraz juz skóra wygląda ładnie, ciemieniuche zniknęła a mały nadal nie drapie. Tylko jak jest mu ciepło to pojawiają się zaczerwienienia i drobne krostki. Lekarze kazali po prostu smarować maścią z cyklem i potem nawiązać. Jednak mi jego drapanie nie daje spokoju i dlatego poszłam z nim do alergologa i on kazał zrobić to testy krwii które wyszły ok i przejść dlactestu na bebilon czy potem Neocade. Tylko ze on tego po prostu nie chce pić. Wystarczy ze do całej butli mojego mleka dosypie mu jedna łyżeczkę bebilonu i juz mleka nie tknie.... Nie wiem co robić.... Mąż mówi żeby olać to drapanie i te mleka niech je to co mu smakuje najważniejsze żeby przybieral bo grubaska to on nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola1982
A kupki ma ok, nic złego w nich nie widzę. Brzuszek bolał tylko po szczepieniu na rota a teraz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
sprawdzilam i ja wazylam w wieku Leona 6500 a urodzilam sie duzo mniejsza bo 2800. moze faktycznie cos jest nie tak? przepraszam ze ja tak spamuje tą waga, ale spedza mi to ostatnio sen z powiek RZSowa a Tymek dalej ulewa? moj ulewa ale juz duzo mniej niz wczesniej Sierpniowa mam nadzieje ze najgorsze za Wami. Napisz w wolnej chwili co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×