Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość gość
Noż ku..a!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I trzeba bylo bluźnić by przeszkoczyło?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ja mam głowę ciezka po tych mikolajkach! Dzieci moje pełno ubranek dostaly. Jakies zabawki tez się trafialy. Mój m od rana mial wku....y ze tak powiem... Wszystko mu nie pasowało i ogólnie szkoda gadać! Czadami mysle ze samej byloby mi lepiej bo jak tak dluzej pobedzie to mnie to psychicznie wykończy! Sierpniowa moja jyz od dawna ten smoczek wyciąga i wklada i bawi sie tym jak jakimś gryzakiem :D Fajnie to wygląda. Tez się nie obraca ale może w końcu zacznie. Dzis 4 m-ce skonczyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia mam nadzieje ze na tej sofie to tak w rogu zostawiasz? A te puzle to duże sa?. Ja polecam maty piankowe. Bo puzle mogą sie rozwalać. Moja teraz je 4 razy 180! Je co 5 h w dzien. Wczesniej nie chce:/ Chyba wprowadze jej jakies danie jyz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia tak w rogu na narożniku i tylko jak jest rozłożony. Na te puzzle można położyć matę, chodziło mi o to zeby nie ciągnęło zimno od podłogi, wymiary maja chyba 140na180 Moj strasznie zaczął sie kręcić w nocy, wcześniej tak nie robił. Dzisiaj znalazłam go leżącego w poprzek w lozeczku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia to ja mam mniej więcej takiej wielkości ta mate piankową. To nieźle twój sie rusza! Moja to spi jak ja poloze w tym samym miejscu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
No nie wiem dlaczego ale od 3 dni tak wariuje, wcześniej tez spał spokojnie. No i znowu zaczął sie budzić w nocy po kilka razy, a było juz tak pieknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
bawilam się dzisiaj z malym w przewroty bo ostatnio czesto kladzie sie na bok, odchyla glowe i macha rekami i nogami jakby chcial sie obrocic. no i z brzucha na plecy to juz od dawna bez problemu ale w druga strone to mu jeszcze daleko RZSowa a Twoj Tymek z ktorego jest?kiedy konczy 4 miesiace?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia mój skończył 4 mce w niedziele. Obraca siez pleców bardzo szybko a z brzucha gorzej ale to chyba dlatego ze on na brzuchu lubi leżeć . Lekarz wczoraj byl pozytywnie zdziwiony ze bardzo się dźwiga do siadu w zasadzie bez żadnego wysiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
oo to super RZSOwa! moj skonczy 4 miesiace dopiero za 2 tygodnie a jak to wyglada jak dziecko dzwiga się do siadu?jak zaobserowac ze chce juz siadac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Jak będzie lezal na plecach to go chwyć za ręce ale tak by on cie wziął za kciuki a ty go za nadgarstki i pociągnij powoli do siadu ale jak nie wyczujesz ze on sam sie dźwiga a Glowa zostaje mu w tyle to znaczy ze maly jeszcze nie jest gotowy albo poprostu w tej chwili nie ma na to ochoty. Mysle ze dzieci w takim wieku juz się dźwigają. Mój bardzo podnosi głowę jak leży na płasko a jak jest w leżaku to podnosi sie do polowy plecow. A jak juz go posadze do siadu to jest mega zadowolony. Oczywiście nie robię tego często. Ale takie dźwiganie jest ćwiczeniem do siadania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
aa dzieki RZSOwa, nie wiedzialam tego. Moj zawsze ładnie trzymał głowę, jak lezy na brzuchu to trzyma ją bardzo wysoko, ale mysle, że do siadania mu jeszcze daleko. Ale dobrze wiedzieć jak zaobserowac chec dziecka do siadania, sprobuje dzisiaj tak jak napisalas ja znowu sprzatam, wczoraj przed goscmi, dzisiaj po gosciach..i tak w kolko macie juz dziewczyny wszystkie prezenty? do mnie wlsnie przyszedl inny dresik dla malego niz zamawialam :( to jest ten minus zakupow internetowych. Nie bede juz chyba odsylac mimo ze ten mi się za bardzo nie podoba, ale nie mam czasu jechac na drugi koniec miasta zeby nadac paczkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa przypomnialam sobie, ze tak jak to opisalas to czasem lekarz robil na wizycie. Probowalam z malym ale on w tej pozycji jeszcze nie dziwga glowki, zostaje mu w tyle. Musia, RZSOwa a pamietacie w jakim wieku usiadly Wasze pierwsze dzieci? ile mial miesiecy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Nie pamiętam kiedy usiadła. Mam taka ksiazke pamiatkowa córki ale jej dokladnie nie prowadziłam pt moje pierwsze piec lat. I tam się wpisuje wszystko na temat dziecka od wyglądu po zachowanie jedzenie zabawy urodziny itp. Pierwsze siedzenie mam wpisane na 7miesiecy pierwszy zabek na 7 stycznia . Sądząc po tym ze corka jest 12 dni starsza od Tymka to pierwszego zęba syna można sie spodziewać tez w styczniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia z tym siadaniem to moze po prostu nie trafilas w odpowiedni moment dlatego sie nie dźwignal. Mój na poczatku tez tak mial. A teraz jak go wchwyce to nie musze nawet ciagnac bo on się podciąga sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa probowalam jeszcze raz i nic, ale u lekarza pamietam ze tez się nie dziwgal, moze jeszcze nie ten czas, w sumie ma dopiero 3,5 miesiaca. wiesz co? u nas po zmianie mleka nagle 2 kupy dziennie, tylko ta druga jakas rzadsza, mam nadzieje ze to kwestia zmiany mleka a nie alergia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny zauwazylam dzisiaj u malego ze na brzuszku z pod skory przeswituja mu zyly po jednej stronie spotkalyscie się z czyms takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ja się brzudzkowi nie przyglądałam ale mój na jednej powiece ma dwie bardziej widoczne żyłki w porównaniu z drugim okiem. Właśnie skonczylam robic ciasteczka z corka. Wczesniej robiłam zapiekankę z ziemniakami i mięsem. Ogarnac kuchnie po tym wszystkim.... brrrrr. Padnieta jestem. Dalam dzis małemu kilka lyżeczek marchewki z jabłkiem. Lizania łyżki nie bylo konca. Ale lekarstwa z lyzeczki zjada ladniej niż ta marchewk. Jadł jak kotek. Ciągle wyjmując jezyk z buzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
U nas tez juz pierniczki na stole. Ja juz nie mogę doczekać się rozszerzania diety, moj od małego zlizywały różne kropelki z lyczecxki wiec mam nadzieje ze to dobrze rokuje i ze będzie chętny. RZSowa sama robiłaś czy słoiczek mu dałaś? Ja mam narazie zapał robić sama ale mam taki duży blender, 2litrowy ze jak ja wygrzebie tam z dołu kawałek marchewki to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Córce najpierw wprowadzilam deserki po 4mcu. Dawalam potem tez obiadki ze słoiczków czasem gotowalam sama. Ale gotowanie połowy marchewki ziemniaka czy pietruszki. A potem maly jadl zaledwie polowe bo tyle mu wystarczylo. Monia może zamiast do blendera to taka mocno ugotowana marchewke pożadnie łyzka rozgnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
chyba na początek będę wolala zeby to bylo calkiem zmiksowane, ale masz racje, ze na poczatek jak dziecko zje 2-3 lyzeczki to wiecej balaganu. czytalam w ogole ze jak ktos nie ma z pewnego zrodla warzyw to lepiej kupic sloiczek bo są przebadane. ja mam akurat od wujka marchewke z ogrodka. maly ladnie przybral, wazy 5900, zmienilismy mleko i od razu waga w gore. lekarka mowila ze to niemozliwe ze nie przybiera przez mleko, a jednak…chyba ze nasza waga w domu źle dziala ale do tej pory pokazywala takie same wyniki jak ta w przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
muusia no moja jest opóźniona, więc dopiero teraz smoka sobie wymuje:p a mi się wydaje, że pisałaś kiedyś, że Twoja mała już się przekręciła chyba jak z nią był mąż czy coś źle pamiętam? Monia dziecko powinno podnosić główkę przy próbie trakcji w 2 miesiącu, wiem to bo chodząc do lekarki co miesiąc muszę wysłuchiwać co powinno już moje dziecko:O Jeśli ciągnie się je do siadu, a głowa zostaje na podłożu tzn. że dziecko jest na poziomie pierwszego miesiąca, miałam tak jak mała miała 3 m-ce, lekarka wtedy mnie zdołowała, że mała ma niecałe 3 m-ce, a głowa jej zostaje jak miesięczniakowi:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia co tam dzis u Ciebie sie dzieje ze taka cisza? doszedl kombinezon i cale szczescie ze wzielam 74 bo jest troche za duzy ale mysle ze za miesiac,poltora powinien byc w sam raz. oby starczyl na cala zime :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia mój późno sam usiadł. Z 8 m-cy mial chyba. Niektóre dzieci siadają jak maja pól roku. To naprawde wcześnie. Pamiętaj ze kazde dziecko jest inne i nie ma co porównywać i sie przejmować ze inne dziecko juz siedzi czy raczkuje a nasze nie! Bylam dzis u fizjoterapeutki bo ostatnio mialam taki bol w kręgosłupie tzn w odcinku lędźwiowym ze zejść po schodach normalnie nie mogłam . Dziewczyna akurat zajmuje sie tez leczeniem.po cc i pokazala mi jak.nasowac bliznę i powiedziala ze nie mam żadnego bliznowca jak to lekarz stwierdził i ze nie mam tragicznej blizny i ze mam ładny brzuszek jak po dwóch ciazach:P Prezentów mam.jyz sporo no dzis przyszla mi pościel dla teściowej i lalka dla chrześnicy i jeszcze paczka z apteki:P Normalnie codziennie paczki sa:D Dzis tez kupiłam siostrze i szwagrowi prezent Został mi sie dziadek. Drugi szwagier. Teść i mój malzonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
my dzis wczesnie zaczelismy dzien, nocka tez nie byla zbyt dobra, maly kreci się, wiercil i co chwile przebudzal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
znowu to samo;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×