Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość monika900
Nika jak sie nazywa Twoja corcia? my tez robilismy badania jak maly nie przybieral, ale wszystko wyszlo ok. u nas okazalo sie ze preparat mlekozastepczy mu nie sluzyl, ja zmienilismy na inne mleko to maly zaczal przybierac trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok! podobne dzieciaki mamy :) u nas tez byl problem z wiazadelkiem, zostalo podciete ale za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czemu za późno pytam bo moja córcia będzie miała 6 miesięcy jak jej podatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia chyba pisala kiedys ze za późno by zacząć na nowo karmić piersią .tak mi sie cos zdaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha to spoko moja cora i tak na butelce (rozszczep podniebienia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Monia ja podaję kleik z butelce Lovi, a tam smoczek nr 2 to nie 2 dziurki jak w Avencie tylko większa dziurka:) i niby nr 2 jest od 3 m-ca, a moja mała jak jej zmieniłam na niego po 4 miesiącu to wylewała mleko bokami bo leciało dla niej za szybko, ale kleik leci w sam raz:) Lenka za 5 dni będzie miała pół roku:) Właśnie wczoraj przyszedł mi Enfamil 2, muszę tylko poczytać czy to się daje stopniowo czy od razu przechodzi na mleko następne. Monia sorki, że tak męczę ten temat, ale nie daje mi to spokoju:p ale pisałaś kiedyś, że się Twój synek przekręcił na brzuszek, prawda? I nawet chyba ostatnio jak was pytałam czy wasze dzieci kręcą się w kółko to pisałaś, że on tylko na brzuch się przekręca. No chyba, że ja jestem psychiczna:p Jeśli chodzi o powrót do pracy to powinnam po roku, ale jak ostatnio zaczęłam nad tym myśleć, że już połowa tego czasu minęła to jestem wręcz przerażona! Dzwoniłam jakiś miesiąc temu do żłobków to Lenka jest na miejscu około 200, więc żłobek odpada i właściwie zostaje opiekunka co mi się nie widzi bo opiekunce będę musiała zapłacić 2000zł jak nic. Ciągle o tym myślę co zrobić:( muusia - pomyliłam się:) nie daję 5 x 150ml i 180ml na wieczór tylko 4 x 150ml i 180ml wieczorem:) RZSowa chciałam Cię zapytać o to jak karmisz Tymka tzn. czy Ty już te owoce i zupki dajesz codziennie? Czy podajesz mu po całym słoiczku? Pisałaś ostatnio, że kupiłaś też już jakieś dania z mięskiem - czy one są nadal w formie papki czy mają już jakieś grudki. Moja zaraz będzie miała 6 m-cy, a ja nadal tylko jabłko, banan, ziemniak, marchew i jakieś tam zupki jarzynowe, a u Ciebie na całego:) Aha - jeśli dajesz już całe słoiczki to kiedy trzeba zrezygnować z jednego mleka? Bo można by np. o 13:00 podać cały słoiczek obiadku i wtedy zrezygnować z mleka czy jak? Z jednej strony tak bym myślała, z drugiej bałabym się, że moja się nie najadła i trzeba i tak jej dać mleko. Poza tym jak miałam ostatnio danie z Hippa to tam napisali, żeby podać pół lub cały słoiczek przed podaniem mleka co mnie zdziwiło, więc nie rozumiem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
sierpniowa najlepiej przechodzic stopniowo,sama zmienilam mleko i robilam to doyspujac kazdego dnia jedna lyzeczke wiecej. dziecko przeszlo to bezbolesnie. nie ma znaczenia czy zmienia sie firme czy mleko z 1 na 2, warto to zrobic stopniowo sierpniowa na odwrot, moj maly przekrecal sie z brzucha na plecy, nie z plecow na brzuch. czasem mu sie to jeszcze zdarzy ale jak go obserwuje to moim zdaniem to sa nieswiadome obroty, spowodowane przeciazeniem jednej strony w druga strone, z plecow na brzuch nigdy sie nie obracal, pisalam o obrocie z brzucha na plecy sierpniowa a prywatny zlobek? na pewno mniej kosztuje niz 2000zl no i bedzie miejsce, nie tak jak w publicznych sierpniowa a kiedy Ty zaczelas rozszerzac diete?chyba niedawno co nie? bo moj niedlugo skonczy 5 miechow ale nie radzil sobie za bardzo i przestalam. i tak sie zastanawiam kiedy musze wrocic, bo narazie mi się nie usmiecha jak dziecko zje juz caly sloiczek to mysle ze mozna smialo z mleka zrezygnowac. a Lena juz je caly?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Sierpniowa ja mleko podaje tak jak ty i o tych samych porach. Wiec deserek podaje o 11. Albo jest to sloiczek caly albo zblendowany banan z polowa jabłka. Blendowalam tez gruszkę z jabłkiem ale bylo bardzo rzadkie. I samego banan i samo jabłko też. Słoiczki jadl juz z jagodami truskawka brzoskwinia i dynia (a może ona byla w obiadku?) i może cos jeszcze ale nie pamiętam. A o 15 daje pól sloiczka obiadku . Bo całego raczej mi nie zje. Narazie nie mam zamiaru odstawiać jednej porcji mleka. Bo jednak to co daje dodatkowo to narazie jest za mało. Jak kupie smoczek do kaszek to do wieczornego mleka będę dodawać kaszke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny czemu do wieczornego mleka kasze czy tez kleik? mowia ze lepiej do rannego, jak pozywne sniadanie. zeby nie zapychac na noc brzuszka malucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daje tylko dwie lyzeczki kaszki manny. Podaje przez smoczek 12+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Monika zaczęłam rozszerzać w 21 tygodniu. Nie widziałam jednak żeby mała nie była gotowa - od początku wcinała jak szalona. Jak zabierałam miseczkę to płakała, teraz jak zabieram to szybko macha rękami, otwiera szeroko buzię i jęczy:) A Twój mały nie chce tego jeść czy co się dzieje? Bo na początku pisałaś, że próbuje. Sama wiesz najlepiej co jest dobre dla małego, jak widzisz, że faktycznie nie idzie mu coś nie ma co go zmuszać bo tylko się zniechęci, a to ma być przyjemność. Wróć do rozszerzania za 2-3 tygodnie. Ja mojej daję póki co pół słoiczka choć głodomor zjadłaby oczywiście cały, ale ja na razie stawiam na próbowanie nowych smaków, a nie najadanie się:) Moja nieźle szaleje na macie. Ledwo ją położę już jest na brzuchu i się rozgląda wokół siebie żeby dojrzeć coś co ją zainteresuje. Zazwyczaj wybiera sobie coś co leży przy jej stopach, więc się obraca o 180 stopni. Mam wrażenie, że od samego celu bardziej chodzi jej o obracanie się. Ostatnio też zaczęła mruczeć przy zasypianiu jakby sama sobie piosenki śpiewała, śmiesznie to brzmi:) Wczoraj zamówiłam prezent na dzień babci i dziadka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
ja zaczelam w 19 tyg, probowalismy przez tydzien, pierwsze dni maly otwieral buzie ale potem juz tylko gorzej bylo, nigdy nie zjadl wiecej nic kilka lyzeczek a kleiku to w ogole nie chce sierpniowa pytam bo pamietam ze niedawno pisalas ze narazie tylko kleik dajesz obraca sie juz Twoja mala na plecy i na brzuch? co ciekawego kupilas na prezent? ja myslalam zeby zrobic kartke na dzien babci i dziadka ze zdjeciem malego i do tego dla babc kwiaty a dla dziadkow jakis alkohol albo slodycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Monia obraca się na plecy i na brzuch, chociaż z brzucha na plecy to według mnie nie jest świadomy obrót tylko czysty przypadek:) więc raczej powinnam napisać, że obraca się z pleców na brzuch:) Na dzień babci i dziadka zamówiliśmy kalendarz ze zdjęciami małej. Mąż to wymyślił, a ja oczywiście wzięłam się za to konkretnie bo on chciał wstawić fotki te, które mamy, no ale ja jak to ja - muszę mieć wszystko porządnie, więc stwierdziłam, że zrobię zdjęcia aktualne. Wybrałam ciuchy odpowiednie do każdego miesiąca i wymyśliłam różne wersje - raz na macie, raz na brzuchu, z misiem, z grzechotkami itp. no i jak porobiłam fotki to na każdy miesiąc zrobiłam kolaż z kilku zdjęć żeby było różnorodnie tzn. mina jakaś śmieszna, poważna, uśmiech, palec w buzi itp. Uważam, ze wyszło całkiem fajnie. Mąż był zachwycony, więc myślę, że rodzice tym bardziej bo są zakochani we wnuczce. Aha i jeszcze w tym kalendarzu można wstawić swoje święta, więc przy odpowiednich dniach wstawiłam notatki typu: "Urodziny Mojej Kochanej Babci" "Rocznica ślubu Babci i Dziadziusia", "Moje pierwsze urodzinki" itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
bardzo fajny pomysl..i z tym, ze stylizacje na rozny miesiac, zgodnie z pora roku, super :) a kiedy zaczela sie obracac?bo pamietam ze niedawno pisalas ze sie nie obraca zastanawiam sie ile moj ma jeszcze czasu, kiedy juz powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Monia czytałam kiedyś, że zazwyczaj dziecko przewraca się na brzuch w 5 lub 6 miesiącu, więc ma jeszcze czas:) Moja obróciła się jak miała 5 miesięcy i 3 dni:) a siłowała się tak już naprawdę mocno, że leżała na twarzy tylko tyłka nie umiała przekręcić od połowy piątego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sierpniowa to dokładnie tyle ile mój syn.5 miesięcy i 3 dni;-) ale z brzucha na plecy się nie przekręca. Różnie źródła podają, niby to drugie to łatwiejsze dla dziecka. Odkąd zaczął się przekręcac już nie chce leżeć na plecach a wcześniej leżenie na brzuchu było be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Hej, oj to moj przewrócił się tylko w brzucha na plecy albo raczej [poleciał haha, Ogólnie nie lubi tej pozycji na brzuchu a często go dawałam wiec pewnie dlatego tak mu to sprawnie i dosc szybko poszlo. Ja też zagęszczam na wieczór od miesiąca ok. Daję mu 2 porcje kaszki manny do mleka, potrafi wciągnąć 230ml, smoczki mam od dr brown to 3 przechodzi ale jak bedzie gęściejsza to mam 4 i Y Z potraw to gotuję mu zupki, typu marchew, ziemniak, pietruszka seler i miksuje. Dodaję lyżeczkę masła i chyba niedługo już dam oliwę z oliwek. Jak dostanę dobre mięsko to zrobię mu na mięsku. Ze słoiczków podaję w sumie to desery i soki bo nie ma sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość outa
Powiedzcie ten viburcol to taki lek na uspokojenie? A to na receptę tylko? Ja przy starszym ani razy nie mialam.. Spiworek mam maly i uzywamy od poczatku, super sprawa, moj starszy syn uzywal o zgrozo do 5 lat ;) juz myslalam ze nigdy nie nauczy się przykrywać kołdrą. W końcu jak się przeprowadziliśmy kupiliśmy mu dorosłe łózko i pościel i nie miał wyjścia ;) także jest to super rzecz. Doczytalam 2 strony ;) wiec piszę. będę mieć czas to coś więcej popisze, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Teraz właśnie jest sezon na jabłka nasze polskie , często za grosze można kupić na rynku jeśli ktoś nie ma swoich. Plus marchewka no i banan. Lub Gruszka, też nasza polska z ryneczku lub swoją. Uważam że akurat owoce spokojnie można dostać.z mięsem jest gorzej jeśli ktoś nie ma kur lub królika ale i to się da. Nie neguje słoiczkow ale jak patrzę na skład i widzę woda,marchew,ziemniak plus 10 %mięsa to ręce opadają. Tam nawet łyżeczki mięsa nie ma.Ja ugotowalam ostatnio dwa skrzydełka, zblendowalam i wyszły prawie dwa słoiczki samego mięsa. Kurczaki latały po podwórku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
my wlasnie wrocilismy ze spaceru gosc wlasnie duzo osob potwierdza to co napisalas, ze jak dziecko nauczy się przekrecac to zaczyna z checia lezec na brzuchu. czekam na to niecierpliwie bo moj nie lubi. dzieki codziennym cwiczeniom jest juz lepiej troche ale dalej wiekszosc czasu spedza na plecach swoja droga wiecie co? zaobserwowalam jak duzo matek sadza dzieci i potem wrzucaja na facebooka czy instagram..dzieci ktore maja po 4,5 miesiecy i chwala sie ze dziecko juz siedzi w zyciu nie siedzi! moze jedno na iles tam w wieku 5 miesiecy usiadzie. przeciez to takie niezdrowe dla dziecka, a one na sile sadzaja maluchy ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podałam małej dzisiaj cały słoiczek zupy i po godzinie ciągnie z cyca wiec nie wiem czy to kłucie igła ja tak ruszylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też jestem przeciwna sadzeniu dziecka na siłę. Ono samo usiądzie jak przyjdzie na niego czas.Monika -ja mojego ćwiczylam, kołysalam na boki. Na YouTube znajdziesz film jak to można robić.bardzo lubi to kołysanie.Jak zaczął się przekręcac na bok to po jakimś tygodniu załapał całkowity przewrót:-) też się martwilam czytając Was że mój mały tak jest w tyle.dodam że urodził się dwa tyg wcześniej. Radość była ogromna i ulga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Outa ja podaje viburcol. Kupisz bez recepty za ok 30,00. Ja podaje pól fiolki x3dziennie. Drugie pól musisz wyrzucić. Używam juz 4opakowania. Pierwsze dwa mial jak byl troche przeziebiony, na poczatku grudnia. A potem pod koniec grudnia jak zaczął byc strasznie marudny ale o dziwo dziąsła mial różowe ale wieczorami jak zasypial to strasznie stękal i tez pojawiło sie małe przeziebienie to na to przeziębienie zaczelam podawać znów viburcol. Od razu stal sie spokojniejszy a 31 grudnia pojawił się ząbek. I od tamtej pory jest na tym specyfiku. Wychodzi kolejna jedynka a on jest calkiem spokojny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo głupie myśla że w ten sposób dziecko soe szybciej nauczy... ja tam jestem tego zdania że skoro samo nie usiadła to znaczy że nie jest na to gotowe. Ma czas (chyba) do 8 miesiąca usiąść. (Gdzieś tak czytalam) i na pewno swojego maluszka nie będę sadzac na siłę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wasze maluchy śpią na brzuszku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
gościu, a ile teraz ma Twój synek? Moja akurat od zawsze na brzuszku była kładziona, więc jak nauczyła się samodzielnie przekręcać to wcale na plecach już nie chce:/ Monia z tym siedzeniem to jeszcze nic! Jak byłam w szpitalu to była matka z córką i wsadziła ją do łóżeczka na stojąco, chwyciła za ręce i tak ją trzymała żeby dziecko stało, a ta biedna mała chwiała się na tych nóżkach, że aż żal było patrzeć, pytam ją ile ma bo była malutka, a ona z oburzeniem, że już 4 miesiące!:/ Dziewczyny bo zapomniałam wam napisać, a może któraś spróbuje i będzie zadowolona:) Jakich pieluch używacie? Bo ja Pampers Active Baby-Dry od początku, ale ostatnio wzięłam inne - Sleep&Play i jestem mega zdziwiona bo tamte jak położyłam na przewijak to odbijały mokre plamy, myślałam, że to normalne, a te nic kompletnie nie przepuszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
maly sie obrocil z plecow na brzuch! dzisiaj o tym pisalysmy i prosze! poszlam sie kapac i maz przylatuje ze maly sie obrocil, nie wierzylam mu, myslalam ze go lekko pchnal, bo w ten sposob mu pomagalismy. no ale drugi raz juz nagral :) ciekawe czy to tylko tak jednorazowo czy bedzie juz sie obracal codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Sierpniowa pytalas jeszcze o konsystencji obiadków z mięsem . Oczywiście te po 5mcu sa gladkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×