Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość gość
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba szykać publikacji, takie są zalecenia światowej organizacji zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Najwazniejsza jest obserwacja i pewne skutki uboczne. Jesli dziecko przyjmuje jedzenie i nie wymiotuje a kupki sa ok to dlaczego ma niedostawać jedzenia jesli jest juz po 5mcu. A większość nas ma juz dzieciaczki w tym wieku. Kazda z nas ma swój różu i wie co dla jej dziecka dobre!!!! Ja dzis na zakupach bylam. Na wyprzedażach juz nic nie ma ciekawego. Ale za to buty kupiłam a nie miałam zamiaru:P Malemu kupiłam herbatkę z babydreamu owocowa i zrobiłam ale wsypalam polowe mniej niz w przepisie ale maly nie chcial pić. Nie chce mu dawać słodkiego picia a chciałabym by cos pił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muusia
No z jabłkiem na pewno lepiej smakuje. Mojej marchewa z jabłkiem bardzo smakowala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa spróbuj dać mleko, wyciągnąć butelkę i dać butelkę z woda. Ja tak robię jak juz bardzo chce zeby napił sie wody. Zawsze troche pociągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu link w języku ang który tak ochoczo wkleilas mówi jedynie o karmieniu wyłącznie piersią do 6 miesiąca. Nic o rozszerzeniu diety.Drugi link to nie badania naukowe a rekomendacje ponadto cytuję"Głównym wyznacznikiem powinna być zawsze gotowość dziecka. Dokładnie wyliczone tygodnie nie są najważniejszym warunkiem do podawania dziecku posiłków uzupełniających. Znaczna większość dzieci osiąga wspomnianą gotowość w okolicach pół roku, niektóre nieco szybciej, inne później, ale naprawdę bardzo rzadko dzieje się to z dniem ukończenia przez dziecko czterech miesięcy” – wyjaśnia Małgorzata Jackowska," więc moim skromnym zdaniem nie jest to dowód jakoby rozszerzenie diety przed ukończeniem 6 miesiąca było niewłaściwe.Moim zdaniem mamy widzą czy dziecko jest gotowe a decyzję o wprowadzeniu nowych pokarmów i tak konsultuja z pediatra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A twoim zdaniem wyłączne karmienie piersią nie oznacza tego że nie rozszerza się diety w ciągu pierwszych 6 miesięcy?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrrtyk
Gość daj już spokój sobie. Przecież żadna matka nie chce zrobić dziecku krzywdy. Jeśli podaje jakas nowa zupke czy inne danie to obserwuje dziecko i zaczyna od maluch ilości!!!! Masz swoje dzieci to karm tak jak Ci się podoba nikt nie decyduje ani nie ocenia tego co Ty robisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tak poza tematem to jestem mamą 4 miesięcznej Milenki ;-) i tak was podczytuje z ukrycia ;-) pozdrawiam was mamusie i wasze pociechy ;-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gościu. Będę uparta.prosilam o publikacje naukowe a wklejasz mi link w jęz.ang.o tym że rekomenduje się karmienie piersią do 6 miesiąca. Dziękuję,potrafię czytać i pisać nie tylko w tym języku ale chyba nie to było tematem o który Cię prosiłam.nie zaimponowalas mi ale możemy przejść na angielski skoro tak wolisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny wyluzujcie :) Pozdrawiamy mamę milenki :) Ja ide spać. Pa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrrtyk
Spokojnej nocy mamusie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja się obudzila wlasnie ja pól h juz nie śpię. Nie czuje się wyspana. Tez cos mnie bierze bo mnie gardło boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
muusia u nas dzis karmienie bylo o 3 w nocy, ale to przez to tak wczesnie ze maly wieczorem jadl o 18:30 ja nie mam kataru, ani nic mnie nie boli, tylko ten okropny kaszel...taki glosny ze w nocy jak zakaszlalam to maly sie budzil zadzwonie dzis umowic sie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia to ja mojej po 21 dalam mleko i przed. 4 sie obudzila. Rzosow a Twój syn wklada te stopki jak na płaskim leży czy w bujaczku? Mój dzis nad ranem tez dostrzegla stopki i na razie probowala je złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Wkłada na płaskim ale nie potrafi jeszcze dluzej ich utrzymać w buzi jak kilka sekund. Ja dzis w nocy trzy godziny walczyłam z gorączką corki. Miała 39,6!!!! Rano dzwonilam do przychodni ale juz numerków nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
wspolczuje RZSowa, kurcze tak sobie mysle ze to faktycznie trudna sprawa jak jedno dziecko chodzi do przedszkola. latwo mozna zalapac infekcje a potem przeniesc na malego to moze prywatnie pojdziesz? ja ide dzisiaj popoludniu moj nauczyl sie "ma" i w kolo powtarza wiec ciagle slysze slodkie, nieswiadome mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzosowa ja bym prywatnie . Co ile podajesz srodki przeciwgoraczkowe? Przy tak wysokiej można co 4 nurofen. z paracetamolem na przemian ale na pewno to wiesz Monia to daj znac co tobie lekarz powie. Moja chyba uśnie juz na 1 drzenke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Mój juz ma pierwsza drzemkę. Szybko. Wstal chyba kolo 8. Na pewno wczesniej niz ja. Corka jeszcze śpi bo pól nocy nie spała. Mąż śpi po nocnej zmianie. Ona nie ma non stop tej gorączki. Miała wieczorem w sobotę i potem w nocy. W niedziele ok a wieczorem tylko 37,5. Caly poniedziałek byl ok. Nawet pomyślałam ze ją do przedszkola dam dziś a tu w nocy taka temp znów. Poza tym tylko kaszel. Jak wstanie i będzie się czuła ok to ją zaprowadzę do przedszkola bo bedzie miała próbę do konkursu a wczoraj mieli wprowadzone nowe uklady i dobrze by bylo bo je ogarnęła. Oczywiście jak się będzie dobrze czula. Podaje jej nurofen. Ale mam w domu forte a po nim to jej temp spada dopiero po jakiś 40 min.!!! Paracetamolu jej nigdy nie podawalam. Zawsze nurofen. A teraz forte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Monia mój jak placze to caly czas woła ma-ma ma-ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
dziewczyny czy Wasze dzieci jak leza na brzuchu to tez klada czasem glowe na ziemie? moj ma silna glowe, od poczatku ja ladnie i wysoko trzymal, ale teraz jak polezy 5-10 minut na brzuchu to kladzie glowe na chwile, tak jakby nie mial juz sily jej trzymac chyba ze to wynika z tej jego nieprawidlowej pozycji w jakiej lezy, ze ciezar jest na brzuchu zamiast na pupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
a raczki trzymaja z przodu czy bardziej z boku przy lezeniu na brzuchu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uppu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jkhhjkh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i bardzo się z Panem na pewno jest na to pytanie nie ma co liczyć z dnia i wieczorem i co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Jednak nie poszłyśmy do przedszkola. Mały zjada deserek ze słoiczka w 4 minuty! Dodam ze jak widzi jak my jemy to wpada w furię bo tez by zjadł! Dlatego tak jak juz kiedys pisałam musimy jeść poza jego obecnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćgk
F

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×