Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Sierpniowe mamy cd. 2016

Polecane posty

Gość monika900
My dzis byliśmy na szczepieniu, 3 dawka pneumokokow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Muusia a na co szczepiłas i o której godzinie? Ile po wystąpiła gorączka? Pewnie ze moze być po szczepieniu ale nie wiem czy tak od razu, dlatego pytam ile po wystąpiła.. A moze to od zębów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancia1000
Zwariować idzie z tymi lekarzami, jednego dnia poszłam z małym bo brzydko kaszlal lekarz osluchal i powiedział że ok dał syropek wykrztuśny. Na drugi dzień tak mi się nie podobał ten kaszel, poszłam prywatnie. Lekarka za głowę się chwyciła i powiedziała że obturacyjne zapalenie oskrzeli i że jakbym dzisiaj nie przyszła z nim to w nocy mógłby dostać takich duszności że tylko szpital. I bądź tu mądra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia z 6 h po. Od zębów nie ma aż tak wysokiej. Po nurofeme spadla. Ale to tak jest z tym kaszlem ze jednego dnia oskrzela czyste a na drugi dzień mogą byc jyz oskrzela a ba 3 mimo antybiotyku mogą byc pluca!. Bylam z synem w szpitalu na oskrzela i pluca i pelno takich przypadków bylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Agnieszka
Padam dzisiaj. Ostatnie nocki to jakiś koszmar. Budzą się oboje po kilka razy i zanim dobrze zasnę to już muszę wstawać z powrotem. Oboje jeszcze mają katar, starszej od dwóch miesięcy wychodzą dwa zęby jednocześnie i widać że wciąż sprawia jej to dyskomfort. W dzień też dają nieźle popalić. Jeśli chodzi o obiady to zwykle zaglądam do lodówki, zamrażarki i wymyślam na bierząco. Nie wyrzucam jedzenia i nie przepadam za jedzeniem dwa dni tego samego. Gotuję obiady codziennie. Do noska mam fride i jestem zadowolona. Dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ancis wcale ten pierwszy lekarz nie musial sie mylić. Stany chorobowe u takich maluszków szybko sie zmieniaja. Jednego dnia tylko kaszel a drugiego zapalenie płuc. Co do zębów to u nas w sylwestra zauwazylam jednego a w nowy rok drugiego. Wiec idą razem. Wydaje mi sie ze sam wzrost nie boli , tylko wyrzniecie. Sama tu kiedys o to pytalam. Mój dzis w dzień pierwszy raz spal na boczku. Rozkosznie wygladal w takiej pozycji. Ale wytrzymał tylko 20min. Myusia ma nadzieje ze Lilka tylko po szczepieniu ma ta temperaturę. I nic innego jej nie będzie. Jesli chodzi o moja chorobę to oczywiście biorę sterydy i lek który stosuje sie przy nowotworach. Do tego jak jest gorzej to leki przeciwzapalne lub plastry. Bóle sa dwa jeden rwący a drugi przy ruszaniu. Ten pierwszy boli non stop a ren drugi z rana bardzo a w ciagu dnia się powoli rozchodzi ale nie do końca. Zanim po porodzie wróciłam do leczenia to bolał lewy nadgarstek i lewy staw skokowy. Teraz z nimi jest ok a problem jest z prawa ręką. Monia co do karmienia bez wyjmowania z lozeczka to po prostu daje małemu jak leży. Skoro go nie wyjmuje do przewinięcia to postanowiłam nie wyjmować juz wcale. Mały ma od poczatku materac ułożony pod kątem. Nie leży na płasko. Wiec stoję sobie kolo łozka lub siedzę i daje butle. Lekko go wtedy odkrywam tylko by się nie spocił. Nawet zauwazylam ze nie spina sie tak jak przy karmieniu na kolanach. Zreszta często go tez karmie jak jest w leżaku. Mam wtedy wolną rękę i mogę mu otwierać te zaciśnięte piąstki. Nadal nie chwyta za butelkę przy karmieniu :( a wasze dzieci juz chwytają? Na pewno tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga to wspolczuje tych nocek :/ a m w domu czy w trasie? ja tez co dziennie. Gotuje jak m jest a dzis miałam spaghetti z wczoraj. Ja przeważnie ciągle to samo gotuje:/ Tez mam fride. Nogi mnie bola po caly. Dniu. Syn usnal wiec tez ogarne sie i ide spać. Rzosowa tez mam taka nadzieje. Zobaczymy czy noc spokojna bedzie. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Ancia ja mam fride do nosa i sie sprawdza. Oczywiście wspomagam sie wodą z solą morska w sprayu. Której używam prawie codziennie. Co do obiadow to u mnie tez z tym jest problem. W zasadzie najczęściej sa zupy. Corka je w przedszkolu a nam z mężem wiele nie potrzeba. A i tak prawie za każdym razem wylewam bo zostaje i nikt juz nie chce jeść. Pomidorowa krupnik spaghetti kasza z mięsem zalewajka,jakas warzywna z plackami ziemniaczanymi i tyle. Niedzielne obiadki jemy u rodzicow:P Czasem mnie najdzie ochota na jakąś zapiekankę makaronową ale to rzadko bo nie mam dobrego przepisu. Często za to robię na szybko kluski kładzione z mieskiem lub calkiem na szybko ze smażona kiełbaska i cebulką. Ziemniaki z mielonymi +tarta marchewka tez na szybko. Corka jest wybredna jesli chodzi o nowe smaki wiec ciągle robię w zasadzie to samo. Dania jednogarnkowe odpadają bo mąż nie lubi takiego jedzenia pomieszanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Hej kochane, Muusia jak się czuje Lila?przeszla jej gorączka? RZSwoa moj tez nie chwyta butelki ostatnio ale wydaje mi sie ze to z lenistwa bo jak mu pokazuje butle to wyciąga ręce i łapie a jak juz daje mu do buzi do odciąga ręce, zaciska piąstki i trzyma na wysokości głowy, wiec tak mu chyba dobrze Pytałam wczoraj o te zeby lekarki i ona mówi ze tylko moment przebicia sie tego zęba boli. U nas widać biala kreskę nad jedynka, ale lekarka mówi ze to jeszcze troche potrwa Jezeli chodzi o obiady to ja czasem gotuje a czasem zamawiam cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mrrtyk
Ja ma ten do odkurzacza ciach ciach i nosek czysty ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Mój przespał noc i dostal mleko o 7 bo juz się cos krecil a ssanie smoczka mu nie wystarczyło. Ale wypił w łóżeczku i dalej śpi. Monia a co zamawiasz? Macie z mężem wygodniej bo zamawiacie tylko pod siebie. Ja musze jeszcze brać córkę pod uwagę a ona to nie lubi takiego restauracyjnego jedzenia typu pizza czy frytki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
RZSowa no dokladnie, we dwojke jest latwiej, jak maly będzie wiekszy to się pewnie skonczy bo trzeba bedzie patrzec na niego, a wiadomo, ze male dziecko wszystkiego nie zje a zamawiam roznie, czasem cos zdrowego i tradycjonalnego typu girlowana piers z kurczaka z warzywami, czasem chinczyka, czasem zupe albo salatke no a zdaze sie tez, ze pizze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancia1000
Ja się nastawilam na nie przespana nockę, a on spał jak nigdy dotąd, chyba go leki zmulily. U nas najchętniej mąż z synem jedliby tylko mięcho i mięcho a jak zrobię coś na dwa dni to muszę to zapowiedzieć bo inaczej znika to na kolacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny jakie macie plany na walentynki? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
Mojej się już pozmieniało i nie śpi do 10:00 jak wcześniej tylko do 8:30. Od kilku dni ulubiła sobie szarpanie karuzeli, nie podejrzewałam, że w ogóle da radę do niej sięgnąć, a jednak tak mocno się wyciąga, że dosięgnie. W ogóle strasznie się rano cieszy jak wchodzę do pokoju, aż podskakuje:D Od jakiegoś czasu zauważyłam też, że zaczyna się zwyczajnie popisywać, nigdy bym nie pomyślała, że taki maluch będzie robił popisy:) Podoba mi się też, ze lubi bliskość, tulenie i całowanie do którego się wystawia:D No właśnie muusia u nas też ciągle to samo:/ Z mięs to na okrągło schabowe, piersi z kaczki, filety z kurczaka i steki. A jak nie mięso to lasagne, spaghetti, ratatouille, makaron z jakimś sosem pieczarkowo-śmietanowym czy tuńczykowym z oliwkami:/ No nie umiem nic innego wymyślić:/ Jakbym wyliczyła to nie wymyślę więcej jak 20 obiadów:/ Dziś oczywiście znowu nie wiem co na obiad:/ Tyle jeszcze dobrego, że niedaleko mamy restauracje, gdzie jedzenie jest dobre, świeże i tanie, więc czasem mnie to ratuje. Kiedyś to miałam system, że w sobotę i niedziele robiłam coś co starczałoby na dwa dni, więc mieliśmy to też na np. poniedziałek i wtorek, dwa dni jechaliśmy raz do jednych rodziców raz do drugich, a w piątek robiłam pierogi, rybę czy coś na szybko. Teraz taki system odpada:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
z takich szybkich dan to ja czesto robie ryz z warzywami i kurczakiem, do tego kurkuma albo curry, albo makaron z pesto, rukolą i pomidorkami koktajlowymi dzisiaj zrobie warzywa pieczone w piekarniku i zjem z kasza moj maz ma obiady w pracy, wiec to co zrobie zjada czesto jako kolacje, albo jak pozno zje obiad to nie je w ogole wiec nie musze się martwic ze ma byc syty obiad :) w tygodniu gotuj***ardziej pod siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rzsowa
Ja dzis właśnie ryz z warzywami robię bo corka tez lubi i może mielone do tego zrobię a warzywa z hortexu z przyprawa orientalną której wsypuje odrobine. Ale te warzywa mi najbardziej odpowiadają. Wszystkiego po trochu a nie jak w innych ze cos przeważa np ziemniaki. Jak warzywa to warzywa a nie ziemniaki z warzywami :P Sierpniowa widzę ze ty z makaronami masz za pan brat. Jakiś szybki przepis na cos dobrego wrzucisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
RZSowa spróbuj warzyw z biedronki z miodem. Są pyszne. A przepis na szybki makaron który często ja robię to:kurczak w kostkę podsmażyć na cebuli (podduszony)do tego pomidory suszone pokrojone w paski i zalecam to śmietanka 18 %do sosow.podaje z makaronem razowym bo my taki bardziej lubimy ale z białym też dobre.scieram parmezan. Albo podsmażyć cebulę,do tego szynkę konserwowa pokrojoną w paski i surowe brokuły podzielone na różyczki. Podlać woda ciut i przykryć pokrywką żeby brokuły zmiekly.przemieszac od czasu do czasu.dodac Gorgonzole i śmietankę. W tym samym czasie gotować makaron.gora 30 min całość się robi.Pozdrawiam -też sierpniowa mama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RZSowa
Zastanawiałyście sie na jaka odległość widza wasze maluchy? Bo mój jak stoję z nim w oknie to śledzi wzrokiem samochody i ludzi. Dodam ze mieszkam na 4 piętrze. Juz ze dwa mce temu tak miał. Byc może jest to oczywiste. Ale jakos tak mnie wzięło na pomyślunki. No bo jak sie rodzi o ledwo widzi nasze buzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak myślicie co może być mojemu synkowi że jest taki rozdrazniony?? Ciągle jeczy i płacze od kilku dni... wczoraj wyszedł drugi ząbek a on dalej tak jeczy... całe dnie na rękach... już nie wiem o co chodzi. Poza tym zaczął robić 4-5 kup dziennie nie wiem czy to ma jakiś związek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć w dniu dzisiejszym świecie i w ogóle nie emocjonuje w dniu dzisiejszym świecie i w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sierpniowa mamusia
RZSowa ja to tak robię "co mi ślina na język przyniesie":p więc nic specjalnego:/ 1. Makaron w sosie pieczarkowo-śmietanowym (pieczarki kroję i rzucam na masło, dorzucam cebulkę, duszę, a na koniec śmietana i troszkę natki pietruszki). 2. Makaron ze szpinakiem (szpinak, do niego czosnek, odrobinę mleka, potem mieszam z gorącym makaronem i dodaję serek topiony żeby się ciągnęło i mazało:p) 3. Makaron z tuńczykiem (czosnek i cebulę podsmażam, dorzucam tuńczyka, zabielam śmietaną, oliwki całe lub na połówki krojone). 4. Lubię też na lekko makaron penne wymieszać w oliwie np. czosnkowej, do tego pomidorki koktajlowe, oliwki i oregano. 5. Robię też smażonego kurczaka z mleczkiem kokosowym, ananasem i curry, podaję z ryżem, ale można do makaronu:) Ostatnio robiłam kilka razy takie zupy gotowe z hortexu czy prostych historii, ale to jest albo niezdrowe (bo na kostce) albo trochę trwa (i tak trzeba robić wywar):/ Oho, moja już się wyspała po 30 minutach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajne te pomysły ale nie wiem czy mój m by lubil:/ Ja postara sie skorzystać bo jak robię spaghetti to przeważnie mięso mielone i sos pimidorowy:/ My juz na wsi. Mala za wiele nie spala teraz aż juz plakala i aż mleka nie wupila. Jak sie obudzi to będzie nieźle glodna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ancia1000
Mniam, muszę spróbować zróbic tego kurczaka z suszonymi pomidorami, brzmi smakowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
upup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika900
Mały dzisiaj ładnie jadł marchewkę, pierwszy raz zjadł większa ilość i ochoczo otwierał buzie. Mam nadzieje ze juz tak będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i bardzo się z Panem na pewno jest na to pytanie nie ma co liczyć z dnia i wieczorem i co tam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×