Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość magdalena plochow

Rola przysmaków w opiece nad psem

Polecane posty

Gość magdalena plochow

WARTO WIEDZIEĆ, ŻE... Przekąski należą do karm uzupełniających i mogą być bezpiecznie podawane psom zgodnie z zaleconym na etykiecie dawkowaniem. Przekąski dla psów są bezpieczne i zdrowe dla zwierząt. Podawanie psich przysmaków sprzyja procesowi nauki oraz wzmacnia pozytywne relacje między człowiekiem i zwierzęciem. Na rynku znajduje się duży wybór tzw. przekąsek funkcjonalnych, które wpływają pozytywnie na zdrowie psów (np. przysmaki stomatologiczne). Każdy właściciel psa od czasu do czasu częstuje swojego pupila różnymi smakołykami. Powody mogą być różne: chęć sprawienia psu przyjemności lub, nagrodzenie za dobrze wykonaną komendę. W takich chwilach warto zastanowić się, jaki smakołyk wybrać, aby nie zaszkodzić zwierzęciu. Zdarza się, że opiekunowie wykorzystują pokarmy dla ludzi jako przysmaki dla swoich pupili, np. wędliny, słodycze czy resztki ze stołu. Nie jest to dobre rozwiązanie dla zdrowia psa. Należy pamiętać, że tego rodzaju produkty są najczęściej wysokokaloryczne, zawierają duże ilości tłuszczu, a przez to mogą być szkodliwe, powodując niepożądane reakcje ze strony przewodu pokarmowego, np. biegunki i wymioty, a nawet poważne choroby wątroby i trzustki. Opiekunowie zapominają też o tym, że niektóre „ludzkie smakołyki” są bardzo niebezpieczne dla psów – są dla nich toksyczne. Trzeba tu wymienić m.in. czekoladę, rodzynki, winogrona, cebulę, czosnek, szczypiorek czy orzechy makadamia. Tych produktów należy bezwzględnie unikać w diecie czworonoga. Zatem jakie przekąski można bezpiecznie stosować? Najlepiej sięgnąć w tym celu po przysmaki specjalnie opracowane dla psów. Jak często dawać przysmaki naszemu psu Na rynku znajduje się bardzo duży wybór przekąsek przeznaczonych dla psów. To tzw. karmy uzupełniające, opracowane tak, aby były bezpieczne i nie zaburzały równowagi składników pokarmowych w codziennej diecie psa. Jak tłumaczy lekarz weterynarii Małgorzata Głowacka: „jeśli przekąski dostarczają nie więcej niż 10% dawki potrzebnej energii w ciągu dnia, możesz je podawać psu bez obaw. Jednak nadmiar przysmaków, które nie zostałyby wkalkulowane w dzienne zapotrzebowanie energetyczne, prowadzi do zwiększonego poboru energii, co może skutkować nadwagą i otyłością.” Dlatego należy pamiętać, aby podawać psu przekąski zgodnie z zaleceniami producenta zawartymi na etykiecie produktu, dostosowując ilość przekąsek do potrzeb swojego psa. Drugą kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo mikrobiologiczne. W sklepach zoologicznych możemy kupić świńskie uszy, ogony i inne przysmaki, które czasem są przechowywane bez opakowań i mogą być zanieczyszczone groźnymi bakteriami, grzybami lub ich toksynami. Takich produktów należy unikać. Zalety stosowania przysmaków Małe smakołyki odgrywają ogromną rolę zarówno w życiu opiekuna, jak i samego zwierzęcia. Podając je, jako nagrodę podczas treningu, znacznie ułatwiasz proces szkolenia swojemu psu, a także wzmacniasz jego pozytywne zachowania. Wspólne spędzanie czasu z pupilem, nauka, radosne zabawy, podczas których pies otrzymuje przysmaki – to wszystko sprzyja budowaniu silnej więzi pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Przekąski służą także wypracowaniu pozytywnych skojarzeń np. podawane w gabinecie weterynaryjnym, łagodzą stres związany z wizytą u lekarza. Oczywiście duże znaczenie ma również to, że możesz sprawić swojemu przyjacielowi przyjemność, podając mu coś, co uwielbia. Czym są przekąski funkcjonalne Do wyboru jest także wiele tzw. przekąsek funkcjonalnych, które są dla psa przysmakiem, a dodatkowo wpływają pozytywnie na jego zdrowie. Należą do nich np. przysmaki stomatologiczne, które wspomagają utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Dzięki odpowiednio dobranym kształtom stymulującym żucie i wydzielanie śliny oraz zawartości substancji czynnych sprzyjają usuwaniu płytki nazębnej i bakterii. Dlatego nie wahaj się nagradzać swojego pupila. Sięgnij po specjalne przysmaki przeznaczone dla psów. Są bezpieczne zdrowe, a stosowane zgodnie z zaleceniami producenta sprawią radość Twojemu psu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panimariolla
Warto też wspomnieć by smaczki były bez dodatku żadnej chemii. Firma Maced - Polecili mi znajomi..kupiłam dla swoich psiaków w ramach testu i raczej zostanę na baaaaaaardzo długo. Psy je kochają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lubiepieski
ja i dwa moje psiaki polecamy firmę Maced - pieski próbowały różnych jednak za żadnymi nie wariują jak za smaczkami od tego konkretnego producenta hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika1986
Ja posłuchałam się rady pani weterynarz i kupuję psiakom smaczki od firmy Maced. Cena jest atrakcyjna a skład bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja od zawsze nagrzałam psa kąskami. Na początku kupowałam tych popularnych producentów. Któregoś dnia znalazłam w internecie firmę Maced- poczytałam , zamówiłam pieskowi na próbę i zostałam przy tej marce. Moim zdaniem warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirka222
Zdecydowanie tylko te z firmy Maced. Przejrzałem kilka innych firm i tylko oni wydają się zaufani. Szukam tylko smakołyków dla pieska które nie będą zawierały żadnych sztucznych dodatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@mirka222 dla szczeniaka będą okej? boje się że może mu zaszkodzić a nie chce ryzykowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirka222
@gość pewnie ze tak...maja bardzo dobry sklad wiec niema tam nic co powinno im zaszkodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno trzeba psa nagradzać jeśli wykonał naszą komende, lub był grzeczny. Pies będzie to wtedy powtarzał. Ja tak robię i korzystam z przysmaków, które zamawiam online Macie ten fajny sklepik : http://www.maced.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój pies uwielbia przekąski z Macedu, więc mu zamawiam zawsze więcej i nie wydaje tyle co w zeologicznym bym kupiła. Tu macie stronę sklepu :http://www.maced.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rola przysmaków jest bardzo wazne. Noga to być nagrody dla psa za poprawnie wykonane zadanie. komende lub też po prostu urozmaicenie jego żywienia. Polecam ci sprawdzone przysmaki z tej stronki http://www.maced.com.pl/products.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bradzo ważne jest żeby pies dostawał przysmaki w nagrodę za coś co zrobił :) Polecam ci najlepsze i chyba stosunkowo tanie smakołyki, kt,ore możesz zamówić http://www.maced.com.pl/products.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renia

Dlatego mój pies wcina przysmaki, które poleciła nam sama pani weterynarz 🙂 Polecam Maced

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×