Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

CBS co dalej?

Polecane posty

Gość gość

Odebralam wynik ostatnio i okazalo się ze jest pozytywny. Ponieważ nie leczy się tego w ciąży zastanawiam się, jak to wygląda w szpitalu. Jeśli odejda mi wody w domu, mam czekać na skurcze czy jechać od razu? Podobno to szybko się przenosi na dziecko, a antybiotyk podają 4h przed porodem, no to skąd oni mogą wiedzieć kiedy ten poród się skończy? Albo np jesli sie poród przedłuża to robią CC, miała którąś tak? Podawali którejś z was oksytocyne z tego powodu, żeby jak najszybciej zakończyć poród?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodzi o GBS of course

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po urodzeniu dziecka przypilnuj żeby zrobili małemu CRP. To wskaźnik stanu zapalbego. Jak bedzie dodatni to znak, że dziecko się zaraziło i trzeba mu będzie dać antybiotyk. To bardzo ważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Aha, nosicielstwo GBS nie jest wskazaniem do cc. Przy porodzie podaje się 4h przed odejściem wód płodowych antybiotyk i wtedy dziecko jest bezpieczne. Niebezpiecznie może się zrobić gdy poród zacznie się właśnie od odejścia wód bo wtedy dziecko ma styczność z bakteriami w Twoich drogach rodnych. Wtedy najczęściej dziecko dostaje antybiotyk profilaktycznie i potem kilkukrotnie (napewno dwa razy) sprawdza się dziecku CRP czy się nie zaraziło. Aha i często pobierają też dziecku wymaz z ucha. Tyle teorii, bo w praktyce bywa różnie. Ja musiałam się sama upomnieć o badanie, bo uznali, że sam antybiotyk załatwi sprawę, a dostałam go 2h przed odejściem wód. Dziecko dostało zapalenia płuc i gdyby nie moja "upierdliwość" to nie wiem czy by się dobrze skończyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie tylko czy jeśli wody w domu odejda to jechać od razu do szpitala czy czekać na skurcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jechać jak najszybciej nawet jak skurcze będą jeszcze słabe, bo w momencie odejścia wód bakterie mają otwartą drogę do dziecka. Wtedy od razu na izbie przyjęć powiedz o nosicielstwie GBS i domagaj się od razu antybiotyku, a potem zbadania dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dziękuje za odpowiedzi, zapomniałam spytac o te kwestie ginekolog :) miałam w planie poród w wodzie, a ty jak zwykle pod górkę :( ale najważniejsze zdrowie dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wydaje mi się, że przy GBS poród w wodzie nie wchodzi w grę, ale pewna nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie nie można, juz się dowiadywalam, nawet nie mam szans na położenie sobie w niej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja po odejsciu wód plodowych pojechalam do szpitala, ale zdazylam wziąć antybiotyk tylko przez 2 godz, za szybko urodziłam jak to później pediatra stwierdziła. Ale moje dziecko antybiotyku nie dostało. Wszystko bylo w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×