Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość dekoamator

dom i spore obawy, jak u Was?

Polecane posty

Gość dekoamator

Witam, właśnie kończymy budowę domu - stanu surowego. Jeszcze dach, okna i można przechodzić do wnętrza. I tu mam obawy. Wydawało mi się, że sama zadecyduje co i jakie ma być. Ale szkoda mi tak ładnego budynku (projekt indywidualny) i mam obawy, ze moje wybory mogą nie być najlepsze. Mam pomysł na każde pomieszczenie i ogólna koncepcje całości. Jednak nie jestem tego pewna... chyba zaczyna mnie to przerastać! Nasz architekt może wykonać projekt wnętrza ale to spora kasa, choć za projekt domu nie żałuje ani złotówki więc pewnie i wnętrze byłoby świetne. Z kolei jak pytam znajomych to wszyscy robili to sami! Jak było/jest u Was? Jak szukaliście rozwiązań? Jak długo Wam to zajęło? TYLKO PLIS BEZ REKLAM! Jakby co to mam już kogoś do pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u nas nie było funduszy na architekta wiec pozostały mi gazety, internet i mieszkania znajomych. Pomieszczenia s spójne bo wybrałam podstawowe 3 kolory na baze. Nadal nie mam sporo rzeczy, wiec to proces!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o projekt domu, to nie korzystałam z usługi architekta, a kupiłam razem z mężem gotowy projekt na stronie http://hs-projekt.pl/ natomiast jeśli chodzi o wnętrze - tutaj zdecydowaliśmy się na architekta. Miałam takie same obawy jak Ty, bo co z tego, że mamy koncepcję, jak się okaże, że jest ona całkowicie niespójna i jedyne co nam zostanie, to czuć się niekomfortowo w wnętrzu swojego wymarzonego domu. Architekt dobrał nam świetnie meble, dodatki, a nawet kolory ścian - dzięki stworzeniu wizualizacji naszego wnętrza, mogliśmy wszystko sobie przemyśleć i dostosować do siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartynaX
Jeśli masz fundusze na architekta, jak najbardziej skorzystaj z jego usług. Będziesz miała dom jak z marzeń. Mnie niestety nie stać na takie rozwiązania, więc pozostają inspiracje z prasy, internetu. Sama muszę bawić się w architekta. Urządzałam salon i wybrałam meble modułowe, z nimi jakoś łatwiej zaaranżować przestrzeń. W necie czerpałam inspiracje m.in. odnośnie kolorów ścian.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysmy o wszystkim decydowawali sami, od wyboru materiałów budowlanych, dostawców gazu, pradu itp po wnętrza, i mamy tak jak chcielismy, ja jestem z osob, ktore wola same decydowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Łazienki i kuchnię wstępne projekty robiłam w firmach, gdzie zamawiałam meble i glazurę. Wysłałam info do kilku firm i dzięki temu wiedziałam więcej i więcej. Najwięcej problemów było z kuchnią, bo chyba nigdy nie jest wystarczająco duża a koszty ogromne! Wiec trzeba szukać kompromisów. Wprowadzilismy się do domu w zumie bez mebli i dopiwero po pewnym czasie zaczelismy kupowac. to było dobre rozwiązanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja miałam problem gdzie kupić dobre meble do kuchni. Kiedyś lubowałam się w meblach z Ikei ale po czasię stwierdziłam , że to jest badziewie masowo produkowane. Teraz zamówiłam meble do kuchni z ifrmy www.kondor.bydgoszcz.pl i jestem zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie zobaczcie sobię tu www.dobremeble.net meble kolonialne jakie moga byc piękne i przytulne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas radziliśmy się ekspertów ale większość było sugerowane przez nas. Z mężem dużo rozmawiamy i mamy podobne podejście. Ale chyba najdłużej zajęło nam rozważanie instalacji grzewczej, bo to wiadomo, że na dłuższy okres. Mamy gaz LPG od amerigas, a potem będzie ten z sieci. Ale ja ze swojej strony polecam konsultacje w każdej kwestii, doświadczenie dużo pomaga :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie dizsiaj decyduja sie na dom pasywny, na poczatku moze to wiekszy wydatek ale pozniej caly czas przez lata widzisz oszczednosci, ceny rosna a Ty i tak masz taniej. Hanlo stawia całe domy energooszczędne lub pasywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilczek33
Ja miałem największe obawy, jeśli chodzi o elewację, bo ściany są troszkę za cienkie no ale daliśmy jakoś radę. Wziąłem fachowca i do tyrki czas ruszać, najpierw styropian, klej z siatką i tynk caparola carbopor, a jeśli chodzi o malowanie to już sam zrobię, ale to wszystko za rok czekam na lepszą pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilczek33
Ja miałem największe obawy, jeśli chodzi o elewację, bo ściany są troszkę za cienkie no ale daliśmy jakoś radę. Wziąłem fachowca i do tyrki czas ruszać, najpierw styropian, klej z siatką i tynk caparola carbopor, a jeśli chodzi o malowanie to już sam zrobię, ale to wszystko za rok czekam na lepszą pogodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×