Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Co na sniadanie dla prawie 1,5 rocznego dziecka?

Polecane posty

Gość gość

Co podajecie na sniadanie, kolacje takim dzieciom? Nie mam pomyslow. Wszytsko zjada na zasadzie pare gryzow i koniec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiełbaski na ciepło do tego kawałek chleba i ogorek zielony/papryka czerwona. Owsianka z owocami na mleku z dodatkiem masła. Jaglane płatki tez tak jak owsianka robione. Płatki ryzowe na mleku z jabłkiem i cynamonem. Nalesniki z serem białym na słodko. Racuchy z jablkami. Kanapka z chleba pełnoziarnistego z masłem, sałata, szynka i ogórkiem zielonym. Manna na mleku z syropem malinowym. Zupa mleczna z lanymi kluskami. Tost z szynka i serem. Omlet z warzywami albo na słodko. Jajecznica ze szczypiorkiem do tego bułka. Jajko na miękko/twardo. Grzanki z konfitura. Chleb w jajku. Ogolnie to co jedza dorosli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja co prawda mam juz w domu prawie 2.5 latka, ale od zawsze je na sniadanie podobne posilki- owsianke, jaglanke, platki gryczane, ryz, platki orkiszowe- to wszystko na mleku z jakimis owocami/rodzynkami i mala lyzeczka miodu, obowiazkowo posypane cynamonem. Co do kolacji to przewaznie sa to kanapki, czasami jakies placki/nalesniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj naleśniki, omlet ze startą cukinią, owsiankę z rodzynkami albo suszonymi daktylami, kaszę mannę z cynamonem. To są ciepłe dania, które dzieci zwykle chętnie jedzą. Mój niejadek bardzo lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Problem polega na tym, ze on nie pije mleka, mial alergie, poza tym nie podam mu "sztucznego" mleka, ciagle jest na piersi. Jajka niecierpi. Podaje mu platki owsiane z przecierami warzywno-owocowymi lub z jogurtem naturalnym i owocami ale to mu sie nudzi. Racuchy wydaja mi sie za tluste dla takiego malucha..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Racuchy wydaja mi sie za tluste dla takiego malucha.. x nie żartuj 1,5 roku to nie maluch. mój wcina racuchy odkąd skończył rok. Poza tym zawsze możesz odsączyć na ręczniku papierowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam obawy czy taki tlusty racuch jest ok dla roczniaka no i dla mojego prawie 1,5 rocznego tez..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takim małym dzieciom nie powinno się dawać smażonych potraw. W tym wieku ciągle uszczelniaja się jelita dziecka. Jak czytam że dajecie dziecku smażone racuchy naleśniki czy bigos to mi się włos jeży na glowie. Znarnujecie dzieciom zdrowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To karm sobie tego swojego "maluszka" sama piersią i daj ludziom spokój! Po uj zakładasz temat skoro nic ci nie pasuje bo wiesz lepiej???? 1,5 roczne dziecko jak zje raz na czas racuchy (smażone na małej ilości tłuszczu jesli ma się dobra patelnie) nie umrze a jelita mu sie nie rozszczelnią. Nikt nie pisze zeby codziennie dawać! Jesli masz dziekco z nietolerancja to kup mleko bez laktozy-są wszedzie niemal. Podobnie jak jogurty, masło i twaróg. Sama na własne zyczenie masz niejadka w domu i miej do siebie pretensje skoro tak się trzęsiesz nad jedzeniem. Nikt nie każe ci syfu modyfikowanego podawac czy gotowców ale normalne zdrowe posiłki gotowane w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój wtrynia owsiankę z bananem na mleku bez laktozy aż mu się uszy trzęsą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To karm sobie tego swojego "maluszka" sama piersią i daj ludziom spokój! Po uj zakładasz temat skoro nic ci nie pasuje bo wiesz lepiej???? 1,5 roczne dziecko jak zje raz na czas racuchy (smażone na małej ilości tłuszczu jesli ma się dobra patelnie) nie umrze a jelita mu sie nie rozszczelnią. Nikt nie pisze zeby codziennie dawać! Jesli masz dziekco z nietolerancja to kup mleko bez laktozy-są wszedzie niemal. Podobnie jak jogurty, masło i twaróg. Sama na własne zyczenie masz niejadka w domu i miej do siebie pretensje skoro tak się trzęsiesz nad jedzeniem. Nikt nie każe ci syfu modyfikowanego podawac czy gotowców ale normalne zdrowe posiłki gotowane w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mm to nie syf tylko normalny pokarm dla dziecka jebnijcie się w puste łby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mojemu roczniakowi podaje na sniadanie jaglanke z owocami na cieplo. Bez mleka tylko zmiksowane owoce robia za mleko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest mleko bez laktozy jak i inne produktu mleczne, jest mleko kozie jak o jego przetwory, jest mleko roślinne-do wykonania w domu migdalowe. Ale wy wolicie gotować byle co i sie dziwić ze dziecko nie je. I zmiksowane owoce...jprdl dla takich dużych dzidci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ej moja córka ma rok i tylko jeden ząb. Dlawi się i nadal miksuję może nie na papkę tylko kawałki zostawiam ale całych owoców też nie daje już nie róbcie z takiego malucha dorosłego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My robimy z tych dzieci małych dorosłych a wy małe zacofańce. Jesli dzidcko nie lubi jajek to trzeba podac tak zeby sie nie zorientowało. U nas omlety na słodko przechodziły ale u waszych dziec***ewnie nie bo jeszcze im sie jelita rozszczelnią hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Śmiej się śmiej glupia pipo. Zobaczymy jak dziecko podrośnie i za kilka i kilkanaście lat będzie się skarżyć na częste choroby i problemy jelitowe wtedy sobie przypomnij jaką byłaś mądrą matka i co dawalas do żarcia. Całe zdrowie człowieka rozpoczyna się od jelit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdy przedstawia sie jak potrafi, zatem witaj głupia pipo. Zdradzę Ci sekret-w normalnych rodzinach nie nazywa sie tak nikogo. W społeczeństwie obcych ludzi rowniez. KULTURA-poszukaj w necie. Póki co to wasze dzieci to niejadki i alergicy, wiec ze zdrowiem juz od poczatku niezbyt macie a sie wymądrzacie.... Nie uwierzę, że dziecko tak słabo jedzące jest zdrowe a alergik to okaz zdrowotności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mój był bezmleczny do 2rz. na śniadania kasza kukurydziana, płatki owsiane, orkiszowe, ryżowe czy wszelkie inne gotowane na wodzie do tego mus owocowy spełniający rolę mleka/jogurtu i suszone owoce. robiłam też mleko ryżowe, kokosowe i migdałowe i z nim podawałam płatki. moje dziecko w wieku 9 miesięcy nie miało ani 1 zęba a jadło normalne posilki-dziaslami dziecko też potrafi gryźć! wystarczy aby warzywa były dobrze ugotowane i dziecko je spokojnie rozdrobni, tylko trzeba je tego nauczyć a nie dawać papki i mówić ze stałym się dlawi... jak boisz się smazonrgo to kup patelnię teflonowa i smaż bez tłuszczu, co za problem. dziecko nie chce jajka? rób babeczki, farsze lub pasty z jajek z dużą ilością kolorowych warzywnych dodatków. moje dziecko też często jadło warzywa i mięsko, do tego maca lub domowe pieczywo. generalnie byłam za tym aby dziecko od malego jadło samo to co jest w stanie wziac w reke-czyli w sumie wszystko ;)i później to zaprocentowslo tym ze dziecko je wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12.09 ale ty denna jestes, idz lepiej karm maluszka zdrowo i daj koniecznie cyca. Odstapie ci miejsce u alergologa jak w wieku 5 lat pozwolisz zjesc maaluszkowi co innego. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:09 Żarcie? Wy może i żrecie żarcie, ale normalni ludzie spożywają pokarmy albo jedzą jedzenie. Najzwyczajniej w swiecie. Widac że z kulturą na bakier jak i ze zdrowym rozsądkiem. Żyj dalej w swoim chlewie z żarciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może podajesz też schabowe w panierce, co? Do dwóch lat dziecko nie powinno mieć kontaktu z konserwantami i cukrem białym (cukier naturalny z owoców jest wystarczający dla maluszka). Takie zalecenia dostałam od pediatry i alergologa. Zgodnie twierdzą by nie podawać np. serków czy jogurtów owocowych bo tam jest zbyt dużo cukru i konserwantów. A w czym jest problem że dziecko dostaje zmiksowane owoce z kaszą jaglaną na ciepło? Przecież dorośli też tak jedzą. Ja np. czasami na śniadanie jem koktajl ze zmiksowanych owoców i np. szpinaku. Tak czepiacie się tych zmiksowanych owoców ale pamiętajcie że jest to dużo strawniejsze i jeden taki posiłek z pięciu w ciągu dnia jest nawet wskazany by odciążyć jelita (szybko się wchłania i organizm nie traci energii na trawienie). W żywieniu dzieci i dorosłych liczy się prostota, jak najmniej przetwarzania produktów, to wyjdzie wszystkim na zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I kto to mówi? Kafeteria jest pełna języku z rynsztoka. W każdym temacie sypiecie wulgaryzmami.nie róbcie z siebie swietoszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko musi na śniadanie dostać startą marchewkę ;) Nie wiem czemu, ale musi rano zjeść i koniec. Co by nie jadła, to do tego musi być starta marchewka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ile podaciecie dziennie mięsa takiemu dzuecku? Tak gramowo mniej więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widzisz, moje dziecko jadło sobie racuchy i alergologa na oczy nie widzieliśmy a pediatrę jedynie na szczepieniach. Nie choruje. Ty natomiast udajesz specjalistę w żywieniu dziecka i łazisz po ekspertach... Jaki związek? A no taki że na geny nie ma siły. Choćbym nawet dała dziecku schabowego (mowa o 1,5 rocznym) to nie umrze. Ale nie, nie podawałam w takim wieku tego typu mięsa. Jogurty tylko naturalne z owocami. Zwykły biały cukier nie u mnie-ksylitol albo miod z pasieki od dziadka. Mąka najcześciej orkiszowa. Wszystko sie da pogodzić i obrać najzdrowsze zamienniki/odpowiedniki tego co jak dotąd było oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12:37 Owszem, na Kafe dużo chamstwa, ale należy przyrównywać się z tymi lepszymi a nie robić jak reszta. Trzeba wymagać od siebie porządnego języka a dopiero pozniej od innych. Jednak jeśli nie kładzie się na to nacisku, to jest takie "szambo". Nie mam w zwyczaju obrażać ludzi, zatem tego samego wymagam od innych. Bądźmy ludźmi na poziomie a nie młodzieżą pod blokowiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja się odniosę do pani, która pytała o schabowego w panierce dla 1.5 rocznego dziecka. Mój syn ma 1.5 roku i je od dłuższego czasu schabowe! Wieprzowe rzadziej, bo nie przepada, ale kotlet z kurczaka w panierce jak najbardziej. Nie smażę mu kotleta z kością na smalcu, ale od kotleta drobiowego smażonego na niewielkiej ilości tłuszczu przecież nic mu nie będzie! Zaraz pewnie usłyszę, że pękną mu jelita i, że do końca życia będzie karmiony kroplówką, ale tak czy siak żywię 1.5 roczniaka NORMALNIE, a nie tylko kaszki, zmiksowane zupki i papki z owocow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Są w internecie fajne przepisy na babeczki np. z banana, zdrowe a i jajka można przemycić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka.Moj syn jest na piersi (mam zamiar karmic min pol roku jeszcze) wiec nie zna smaku sztucznego mleka i nie mam zamiaru go nim karmic. Je jogurty naturalne, ser zolty itp, sztucznych jogurtow" niby dla dzieci" unikamy. Je bardzo duzo roznych warzyw, polecam tez awokado, ma duzo kwasów omega, jeden z najzdrowszych owoców, jest tez kaloryczne. Dodaje mu tez czasem do posiłków siemię lniane (omega3), polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×