Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jak się czujecie w czasie miesiączki?

Polecane posty

Gość gość

Czy macie bolesne? Jakieś inne objawy? Ile trwa, jak obfita itp. Ja przez ok. 1 rok od pierwszego okresu miałam raz skąpe, raz obfitsze miesiączki ale nigdy bolesne. Bardzo łagodnie je przechodziłam. Potem to było różnie. Ale teraz jest okropnie :( co miesiąc praktycznie to samo. Zwykle 1 dnia lub dzień przed dostaje biegunki i tak okropnego bólu brzucha, że nie mam siły dojść z toalety do lóżka i po prostu leże na podłodze. Muszę wziac tabletke przeciwbólową, zdrzemnąć się i potem jest ok (bo zawsze dzieje się to wczesnym rankiem), jak jest weekend to dziękuje Bogu, a jak szkoła to niestety nie daje rady iść. Mówiłam też o tym ginekologowi to powiedziała, że mam brać tabletki przeciwbólowe i zamiotła sprawe pod dywan :( Dziewczyny a wy jak przechodzicie okres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wrecz dotykam nirvany, mam takie bole z brzuvha krzyza i chyba nawet pochwy ze mam od lekarza przepisany ketonal , do tego kilka ropnych wykwitow na twarzy ina przemian wymioty ze sraczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Acha izapomnialam ze leje sie se mnie tak ze musze miec rownoczesnie tampona i podpaske w sytuacjach poza domem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biegunka na początku miesiączki jest normalna; ból jeśli tabletki pomagają też nie jest najgorszy... Weź nospę, coś na ibuprofenie przeciwbólowego i połóż się na boku z podkurczonyni nogami. Przez cały okres miesiączkowania będziesz mieć różne menstruacje...Ja po ciąży mam bezbolesne, a teraz przez torbiel :( prawie bezkrwawe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak jest weekend to dziękuje Bogu, a jak szkoła to niestety nie daje rady iść. Mówiłam też o tym ginekologowi to powiedziała, że mam brać tabletki przeciwbólowe i zamiotła sprawe pod dywan smutas.gif Dziewczyny a wy jak przechodzicie okres x kochanie ja mam 40 lat , dwoje dzieci i modle sie zeby dostac miesiaczke w weekend a nie w dni pracujace , na lekarzy nie licz ze ci pomoga , rzuca tylko wyswiechtanym tekstem- po pierwszym dziecku przejdzie . Bzdura , czesto nie przechodzi ani po pierwszym ani po drugim to ja pisalam dwa posty wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja najgorzej mam pierwszego dnia. Biegunka, ból, bez silnej tabletki się nie obejdzie, brak apetytu. Do tego jestem rozdrażniona i zmęczona. Drugi dzień jest trochę lepszy, trzeci to luzik a czwartego to mam tylko lekkie plamienie i błogostan ;). Krwawienie mam raczej takie normalne ani obfite ani skąpe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A macie wrażenie, ze ta Nospa guzik pomaga? Ja ratuję się Ibupronem Max, czasem niestety muszę wziąć dwie takie tabletki naraz. Po nospie nadal wyje z bólu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi nospa nic nie pomaga tylko ketonal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nospa w nadmiarze niszczy wątrobę pamiętajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez to sa bole jak przy porodzie , az sie slabo robi ( urodzilam 2 dzieci wiec mam porownanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pierwsze dwa dni czuję się jak zdechlak i faszeruje się tabletkami przeciwbólowymi. Nie raz w ruch szedł Ketonal, bo Ibuprom nic nie dawał. Potem jakoś lepiej. Mi z okresem przychodzi od razu biegunka w pakiecie. Okres trwał 7-8 dni. Tzn. tak było zanim zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Teraz mam 3 dniowe, nie muszę brać nawet Ibupromu (zdarza się to bardzo sporadycznie) i jedyne co zostało to biegunka pierwszego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze dziewczyny troche mnie pocieszylyscie bo juz schizowalam ze jakas powazna choroba sie przypaletala:O ofkad zalozylam spirale z kazdym miesiacem coraz gorsze akcje sie dzieja. Potworny pms ze stanami lekowymi juz pomijam ale zawsze rowno 4 dni przed okresem budze sie w nocy i lece do kibla bo czuje ze zaraz zwymiotuje mam skurcze wszystkich miesni gladkich chyba ale nigdy nie wymiotuje tylko takie skurcze falami coraz slabsze i sie uspakaja. Z rozpoczeciem okresu biegunki. Na owulacje bolejajnikow i w pachwinach, badalam nerki bo mialam przy owulacji bole plecow i myslalam ze to nerki alr nic nie wyszlo. Doszlodo tego ze jak zbliza sie okres to juz sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy bardzo bolesnych miesiączkach przyczyna może byc endometrioza. Niestety lekarze nie potrafią jej wykryć, tu trzeba naprawdę dobrego ginekologa. Może warto jednak iśc ta droga, bo szkoda tracić co miesiąc tyle dni z życia. Ja miesiączka mam całkowicie bezbolesne. Do niedawna miałam za to problemy z migrenami. Trwały 2-3 dni i żadne lekarstwa nie pomagały. Teraz mam spokój, ale nie wiem, jak długo. Niestety mam bardzo obfite krwawienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no-spa to dno. Można łykać jak cukierki i nic nie pomaga, przynajmniej ja tak mam. Ja biorę ibuprom sprint max, zazwyczaj wystarczą 2 tabletki w ciągu pierwszego dnia i jakoś daję radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie tyle co nie potrafia a im sie zwyczajnie nie chce , a co takiego obchodzi czy sie baba meczy czy nie , on nie ma miesiaczki to nie wie jak to jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda, no spa nic nie daje, nie biorę jej nawet już. Biore za to ibuprom w kapsułkach 400 mg i jest ok za jakiś czas, ale ta biegunka to wykończyć się można :( może jak kiedyś zacznę brać tabletki anty to przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam bardzo obfite miesiączki a jestem sportowcem i nie widzi mi ise na basenie co chwila wychodzić z wody i zmieniać tampon.... ostatanio koleżanka zktóra pływam namowiła mnie to przetestowania takich gąbeczek http://wzaufaniu.pl/pl/p/Hot-Lady-Sex-Tampons-box-of-8/7229 . Rewelacja na obfite miesiączki. Urzywam ich też na co dzień. Napisane jest też że mozna uprawiać w nich sex....hm.... trochę się obawiam ale może się skusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od tabsów bóle są łagodniejsze, czasem w ogóle nie ma. Ja także miałam bolesne miesiączki, może nie takie jak opisujecie, ale zawsze pierwszego i drugiego dnia się zwijałam i bralam zwykły ibuprom, dwie tabletki na raz. Żadne maxy i sprinty nie pomagały nigdy. Odkąd biorę antykoncepcyjne bólów nie mam w ogóle. Tylko dzień przed jestem nerwowa i wszystko mi przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się czuję co miesiąc? Krótko mówiąc źle. Tzn do niedawna tak źle przechodziłam miesiączkę, bo moja ginekolog poleciła mi brać regularnie ziołowe suplementy. świetny jest adoloran. sama zamawiałam z nowoczesneziola.pl bo nie trzeba dopłacać za przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie jak w każdy inny dzień. Miesiączka to nie choroba, żebym miała umierać od tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No widzisz, jednak niektóre dziewczyny mają takie bóle, że niemal umierają. Po co więc ten twój głupi komentarz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko tez miałam tak jak Ty. Cierpialam około 5 lat az w końcu trafiłam na super lekarza który zrobil mi usg i okazało się, ze mam mięśniaki i torbiel na jajniku. Zrobil laparoskopie i wyluszczanie i teraz mam bezbolene okresy i "średniokrwawe" Idz do innego lekarza bo takie bole nie sa normalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze przed miesiączka mam problemy z bólem w krzyżu. No i dziś, jakieś dwa dni przed znów mnie rozłożyło na łopatki. Przejdzie dopiero po @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarka

ja okres przechodzę bardzo ciężko, zawsze bardzo źle się czuję. boli mnie brzuch i nie jestem w stanie normalnie funcjonować, bez dobre leku uśmierzającego ból ani rusz, u mnie dobrze działa gardan bo to lek silnie rozkurczowy, bardzo mi pomaga, jest bez recepty więc szybko można go kupić w aptece, do tego szybko pomaga a czas w czasie bólu jest najważniejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marutka

myślę, ze okres to kwestia indywidualna, każda z Nas przechodzi inaczej, ja należę do tych które umierają umierają z bólu, strasznie cierpię mam ból brzucha podobny do skurczy w ciąży do tego ból piersi, cieżko mi to przetrwać, dlatego zawsze mam przy sobie tabletkę na ból bez tego się nie ruszam z domu, kupiłam w aptece vemonis femi bo szybko działa już po kilku minutach skurcze brzucha minęły, bez tabletek jestem nie do życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×