Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

6 MC po porodzie a ja nadal nie chudne

Polecane posty

Gość gość

hej dziewczyny muszę sie wygadać bo nie wiem juz co robić. Przed ciąża wiodłam bardzo aktywne życie. W ciąży przytyłam 20 kg urodziłam przez cc- zanik tętna dziecka mimo ze miałam już pełne rozwarcie. W szpitalu spędziłam 3 tyg-powikłania, zakażenie brzucha i poparzenia. 3 MC antybiotyki i nadal mi to doskwiera, minęło 6 mc od porodu a ja nadal na plusie 20 kg i nic sie nie rusza. Nie karmiłam piersia bo nie mogłam. po porodzie zeszło 3 kg ale nim wyszłam ze szpitala znów było to samo. Tak zawsze miałam nadwagę ale teraz juz mam wstręt do lustra. 168 cm i 98 kg:( ratunku Czy jestem sama? czy ktoś tez miał podobnie- tak jem zdrowo i ruszam sie ale nic to nie daje -mam 22 lata a nie mogę siebie znieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No przyczyn może być wiele, ale główną jest chyba brak karmienia piersią niestety. Moja znajoma też miała ogromny problem z zrzuceniem kilogramów po ciąży, ale ona sama nie chciała karmić z własnej woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może jesz zdrowo, ale za dużo? Kup sobie 2 mniejsze talerze (jeden do zupy, drugi do drugiego dania) i nakładaj sobie 2/3 dotychczasowych porcji . Śniadania i kolacje też zmniejsz o 1/3. Jedz co 4-5 godzin i nie bierz nic do ust między posiłkami (no chyba, że herbatę, czy wodę). Staraj się nie jeść po 18.00, a jeśli po 18.00 głód Cię dopadnie, to jedz tylko warzywa (owoców nie, bo też tuczą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 lata prawie 100 kg
przerasta mnie to wszystko-moje libido jest chyba do tego na minusie jestem kłębkiem nerwów a pewność siebie równa zero-czuje ze potrzebuje zmęczenia fizycznego a spacerami z dzieckiem tego nie osiągnę - wszędzie jest ze mna- nie mamy rodziny.Nie mam komu go zostawić by isc na siłownie albo gdzieś. Musze sie wyładować może będę mniej nerwowa tez. Tylko zamknęłam sie w sobie do tego stopnia ze boje sie opinii ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to przed ciążą ważyłaś 78?? przy takim wzroście? ja mam 166 cm i tydzień przed porodem ważyłam 71 ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, moim zdaniem źle się odżywiasz, bo już przed ciążą byłaś gruba. Zatrudnij męża do opieki nad dzieckiem, a ty wyrwij się na siłownię lub poćwicz sama w domu. Oprócz tego możesz biegać z wózkiem lub jeździć na rolkach. Ale największe rezerwy tkwią w odżywianiu i chyba bez pomocy dietetyka nie dasz sobie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jedzenie co 4-5 godizn to za rzadko. dietetycy zalecają żeby jesc nie częsciej co 2 i pół a nie rzadziej niż co 4. chyba, że planujesz jakis wysiłek typu bieganie - wtedy trzeba odczekać minimum 2 godizny od zjedzenia posiłku, potem biegasz np godiznę i rozciągasz się no to będzie to nieco ponad 4 h. ale to inna sprawa. bez aktywności nie należy mieć przerw 5 godizn !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed ciąża wiodłam bardzo aktywne życie xx tak, już to widze, autorko, nie zmyślaj. aktywne życie i ważyłaś 78 kg przy twoim wzroście?? czy ta aktywność polegała na jeżdzeniu samochodem i siedzieniu na kanapie wcinając frytki? sorry, wiem t złośliwe, ale albo kłamiesz - albo masz powazne problemy ze zdrowiem, skoro wiodłaś "aktywne życie" a tyle ważyłaś !! przy tym wzroście to powinnaś ważyć max 70 a to i tak byłoby za dużo. moja koleżanka (36 lat ma) jest 1 cm niższa od Ciebie a waży 57.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 lata i prawie 100 kg
nie potrzebuje takich komentarzy. tak miałam nadwagę bo duzo chorowałam i dostawałam sterydy i hormony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 lata i prawie 100 kg
pracowałam po 14-16 godzin na nogach-praca fizyczna i a kanapa to była do spania po 5-6 godzin max a do pracy chodziłam pieszo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a tarczyca w porządku? kiedy sprawdzałaś stan tarczycy po ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 lata i prawie 100 kg
2 mc po porodzie było ok rok wrecz ksiazkowo 2.5 tsh przed ciąża brałam tez leki na mała niedoczynnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TSH 2,5 to nie jest ksiązkowe tylko graniczne (maksymalnie wysokie) TSH dla Twojego wieku bierzesz cały czas euthyros? jestes pod kontrolą endokrynologa? dlaczego ostatni wynik robiłaś 4 miesiące temu skoro leczyłaś się na niedoczynność tarczycy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 lata i prawie 100 kg dziś nie potrzebuje takich komentarzy. tak miałam nadwagę bo duzo chorowałam i dostawałam sterydy i hormony. x Ten temat juz chyba byl? Ja ci wtedy odpowiedizalam, iz masz isc oznaczyc kortyzol. Hormony z przysadki i tsh. Ale ja podejrzewam kortyzol. Na bank masz za wysoki kortyzol. Jak chcesz schudnac, przy takich zaburzeniach, plus ta woda ze sterydow, to z diet ci dukan zostaje. I nie sluchaj ze dieta jest zla, ze rozwali nerki itp, jak ja zrobisz z glowa, bez kombinacji, bez omijania warzyw i zarcia tony ogorkow w occe, to ci nic nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 lata i prawie 100 kg
ponieważ moj lekarz stwierdził ze przy granicznym nie potrzebuje leków a badanie mam zrobić za tydzien jak bede szła na wizyte brałam ponad 2 lata przed ciaża eutyhyrox 100. w czasie ciaży kazali mi odstawić i narazie nie wracać :/-endokrynolog

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 lata i prawie 100 kg
nie dokopałam sie do tematu i pisze pierwszy o tym ale pierwszy raz słysze o kortyzolu - sprawdze to :) moze masz racje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
matko, kto kazał odstawić Tobie euthyrox w czasie ciąży??? a kontrolowałaś w ciąży stan tarczycy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to przede wszystkim zalecam Ci zmianę endokrynologa, bo to jakiś idiota, który Cię prowadzi:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Przed ciąża wiodłam bardzo aktywne życie xx tak, już to widze, autorko, nie zmyślaj. aktywne życie i ważyłaś 78 kg przy twoim wzroście?? xxx Mozna tyle wazyc przy aktywnym trybie zycia. Ja zjadam 1500 kcal i tyje. W pracy wydatkuje wiecej niz zjadam, a gdzie reszta? Przy zaburzeniach hormonalnych mozesz jesc jak ptaszek i tyc. Dopiero jak hormony mam w porzadku, to wtedy chudne. Dlatego zawsze jak tyje z niczego, to sprawdzam hormony i autorce radze zrobic to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ją jestem 6tyg po porodzie i q10kg na plusie 7zeszlo a wwaga nadal stoi w miejscu mimo że nie jem słodyczy ograniczyła picie gazowanego ni jestem jakaś gruba al flak z brzucha mam na dole nic qnic nie spada waga mimo że jem strasznie malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do tej z 10:43 nie przesadzaj, przybierałaś na wadze 9 miesięcy, a schudnąć chcesz w 6 tygodni? daj sobie trochę czasu autorka nie chudnie nic pomimo, że minęło 6 miesięcy i to juz nie jest normalne, ale na bank ma problem z hormonami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 lata i prawie 100 kg
oki to co proponujecie? tsh kortyzol i co jeszcze? pójdę zrobie prywatnie i może cos wyjdzie. Juz tez myślałam o innym lekarzu-idiotka-ze szpitala w poznaniu-podobno jedna z lepszych ale straszna w podejsciu do ludzi. w ciazy miałam 1,5 bez tabletek i 1,6 tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22 lata i prawie 100 kg dziś nie dokopałam sie do tematu i pisze pierwszy o tym ale pierwszy raz słysze o kortyzolu - sprawdze to usmiech.gif moze masz racje x Sprawdz, bo kortyzol ma tez wiele wspolnego z tarczyca. Tarczyca siada tez od takiego grzybka w jelitach, od candidy. Jest on nam potrzebny, ale jak jest go za duzo, to atakuje tarczyce. Po urazach, operacjach hormon z przysadki ACTH, tak sie nazywa rosnie, a jak ten hormon jest wysoki, to kortyzol tez moze rosnac. Ty jeszcze za duzo pracowalas przed ciaza, a wiec i nie wysypialas sie, potem mialas stres i to wszystko skutkuje nadmiernym kortyzolem. A nadmierny kortyzol zas ma negatywny wplyw na trzustke, ktora reaguje nadmiernym wyrzutem insuliny, stad problemy z waga. Polecilam ci dukana poniewaz: to jest dobra dieta antygrzybiczna, praktycznie wszystkie osoby z tarczyca na tym chudna. Do tego jest to dieta ograniczajaca weglowodany, wiec trzustka jest odciazona. Tylko nie wolno na niej kombinowac. Taaa nie trzeba lekow, bo przy gornej granicy normy. Lekarz debil. Ja poszlam teraz ze swoim kortyzolem i tez mi moj nie pomogl. Zaczelam tyc z niczego i poszlam zrobic kortyzol, bo cala reszte hormonow jest ok, na srodku normy i wyszlo. Ale wedlug endo, z tego jak mnie potraktowala, to ja mialam zyc w blogiej nieswiadomosci, utyc do 120 kg i dopiero wtedy isc do lekarza po jakies badania. W rezultacie smyczylabym sie po dietetykach, dostalabym cukrzycy typu 2, co tez nie jest latwo na to wpasc, bo cukier jest w normie i bym do niej w ogole nie trafila i to jej chyba chodzilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
rozumiem, że wcześniej robiłaś badania antyTG i anty TPO? zrób przede wszystkim to TSH i poszukaj dobrego endokrynologa, bo skoro przy tym lekarzu najmniejszych efektów leczenia nie widać, to szkoda na niego czasu przed ciążą też musiałaś być nie najlepiej prowadzona skoro Twoja waga dobijała 80 kg! przy Twoim wzroście, to już nadwaga przecież musisz skupić się na tym co jest przyczyną Twojej nadwagi, a ewidentnie są to źle pracujące hormony w Twoim przypadku podstawą jest znalezienie dobrego endokrynologa aaaa i odpuść sobie głodówki czy bezmyślne odchudzanie, bo tylko pogłębisz problem dieta wysokobiałkowa, czyli do każdego posiłku odrobina białka, dużo warzyw i owoców, mniej nabiału i obowiązkowo 5-6 posiłków dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aaaa i odpuść sobie głodówki czy bezmyślne odchudzanie, bo tylko pogłębisz problem dieta wysokobiałkowa, czyli do każdego posiłku odrobina białka, dużo warzyw i owoców, mniej nabiału i obowiązkowo 5-6 posiłków dziennie x Dieta wysokobialkowa to nie jest odrobina bialka do kazdego posilku. To jest duzo bialka, malo weglowodanow. Jesli autorka ma zaburzenia hormonalne, musi sciac wegle. Nie mozesz jej doradzac duzo owocow, bo owoce sa zdradliwe. Watroba nie jest w stanie zmetabolizowac duzej ilosci fruktozy i odsyla ja do tluszczu. Tu jest ta pulapka. Ona ma jesc miecho, glownie drob i wolowine, oraz warzywa. Dlatego podalam jej dukana. Na tej diecie sa warzywa i nie wolno ich omijac. Dukan tez pomoze sie jej pozbyc wody, ktora zwiazaly sterydy. x Autorko zobacz jeszcze, czy nie masz gdzies nadmiaru owlosienia w miejscach gdzie maja faceci, a kobiety raczej nie. To tez jest objaw nadniernego kortyzolu, lub nadmiernego testosteronu, oraz moze byc tez oznaka obnizonej wartosci zenskich hormonow. A ta tarczyce jak mialas problem, to sobie sprawdz do porzadku jak sugeruje gosc 10:58. Jak znajdziesz przyczyne, to sie wyleczysz i zaczniesz szczuplec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22 lata i prawie 100 kg
niestety z tym tez mam problem;/ beznadzieja to co tsh kortyzol testosteron i co jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 09:29 cooo? jest gruba bo nie karmi piersią? hahahahha ja też nie karmiłam i w miesiac mi wszystko spadło ale przytyłam tylko 10kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lolja
zmien lekarza, moj takie same farmazony wygadywal i zmienilam. i schudlam, 15kg, dieta i cwiczeniami i wspomagalam sie iqgreen. dalam rade sama, a drugi lekarz w koncu dobrze ustawil mi hormony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- albo masz powazne problemy ze zdrowiem, skoro wiodłaś "aktywne życie" a tyle ważyłaś !! przy tym wzroście to powinnaś ważyć max 70 x aktywność nie ma nic do rzeczy... znam mase b aktywnych osób z duza nadwagą... sama miałam kiedyś o 10 kg za dużo, i chodziłam 3 razy w tygodniu na konie, dwa razy na tae kwon do, do tego wf w szkole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Argamia Zielona
Ja jak przestałam karmić,to przeszłam na dietę (zwracam uwagę, że po zakończeniu karmienia, bo nie chciałam by dziecko poprzez bardziej jałowy pokarm pozbawiony jakichś składników było źle odżywione), do tego systematycznie zaczęłam ćwiczyć, oraz mając to szczęście że rodziłam na początku zimy, więc jak zaczęłam sie odchudzać, to mieliśmy już ciepło, i mogłam ze pokojem robić sobie półtoragodzinne spacery z wózkiem. Dodatkowo jeszcze podkręciłam metabolizm poprzez zastosowanie Foreverslim, przy okazji regulując przemianę materii i po 3 miesiącach wróciłam do figury jaką miałam przed ciążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×