Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy lepiej dom kupić czy budować?

Polecane posty

Gość gość

Mamy z mężem działkę i oszczędności na budowę domu. Planowaliśmy w przyszłym roku budowę ale obok naszej działki jest ładny dom do kupienia za kwotę, którą mamy odłożoną. Jest trochę inny niż nasz wymarzony ale można przerobić trochę. Jak myślicie lepiej kupić czy budować nowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lepiej kupić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My kupilisny nowiutki nowoczesny od dewelopera , a w zyciu bym sie w budowe nie bawila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki dziewczyny chyba się zdecydujemy na ten gotowy. Zawsze to działka zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiadomo, że jak budujesz sama, to masz dowolność w rozmieszczeniu pokoi, a przy kupnie nie zawsze można przeorganizować wszystkie pomieszczenia. Polecam rzucić okiem http://mahmed-omaran.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak Wam sie podoba i jesteście w stanie sobie go troche po zmieniać to tez bym kupiła, działka zostanie np.dla dzieci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może i fajnie kupić, ale dobrze by było wziąć jakiegoś fachowca, który oceniłby jakie materiały zostały wykonane do jego budowy. Czasem ludzie, którzy budują dom z myślą o jego sprzedaży używają tańszych materiałów żeby jak najwięcej zarobić. A jak budujesz sama, to wiesz co wybierasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnóstwo ofert na rynku to domy budowane na sprzedaż. Ja jestem na końcowym etapie budowy i wiem co mam. Byłem na każdym etapie i odbiorze częściowym z kierownikiem. A spartolić można naprawdę dużo rzeczy po drodze. Ale budowa jest męcząca i zabiera wiele czasu. I te na sprzedaż to budowane są z YTONGA i wszystko tam jest tanie, łącznie ze stolarką okienną i dachówką. A rynny jak z papieru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka3792
Zawsze do nowych przyłączy musisz wykonać mapkę. W tym celu przyda Ci się również sprawdzona firma. Ja ze swej strony mogę Ci polecić http://geo-szkic.pl/, który wykonuje to rzetelnie i terminowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupujac gotowca kupujesz kota w worku.budujac sameme budujesz dla wroga drugi dom dla przyjaciela a trzeci dla siebie dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kazdego trzeba pilnowac.kazdy jest najwiekszym fachowcem i najmadrzejszy i tak kazdy cos zchrzani.a kazdy nastepny fachowiec bedzie krytykowal poprzedniego.nikomu nie mozna ufac.samu trzeba myslec,analizowac i kazdego pilnowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym kupiła. Budowa domu to harówka, użeranie się z wykonawcami, przedłużające się terminy, ciągle nie dopinający się budżet i setki decyzji po drodze. Dziękuje, to nie dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Budowa stanu surowego nie jest aż taka trudna. Najtrudniejszy jest etap wykończeniowy. Więc to zależy co miałabyś kupić. Też mieliśmy ten dylemat ale zdecydowaliśmy się na budowę. I uwielbiam swój dom! I wcale nie zajęło nam to tyle czasu (ekipa i nadzór budowlany to podstawa! Nasz kierownik na budowie był codziennie i to on nadzorował każdy szczegół)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie dom budowała firma http://apissa.pl/. Bardzo szybko, sprawnie. Kupiliśmy u nich projekt, bo budowaliśmy dom drewniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie nie było innego wyboru niż wybudowanie domu. Chcieliśmy z mężem mieszkać blisko teściów a żadnych gotowych nie było w pobliżu. Wyszło na plus bo mamy od podstaw dokładnie taki dom jak zawsze chcieliśmy a do tego wyszło taniej niż w przypadku kupienia. Niby mówi się że budowa jest gorsza bo musi jakiś czas trwać czy trzeba się użerać z ekipą budowlaną ale to zupełnie przesadzone i grunt żeby trafić na solidną i uczciwą firmę budowlaną. My wybraliśmy www.ribet.pl i wszystko przebiegało bezproblemowo i zakończyło się w terminie. Ogólnie to lepsze uczucie mieć od A do Z coś swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem szzcerze z ehcyba lepiej budowac, sama podjełam niedanwo taką deyzje mieliśmy z mężem działkę i niedawno wybralimsy projekt domu http://domywzieleni.pl/projekt/datanello/ jest on dosłownie pięny! jestem nim zachwycona drewno.. apozatym jest taki pzretsronny duży , anreszcie wszystko w nim pomieszcze i taki układ pomiesczen fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elka89
Ja tam jestem za budownictwem, mogłabym stworzyć sobie wymarzony projekt domu taki jak tutaj: http://ecoreadyhouse.pl/dom-inteligentny . Podobają mi się takie domy inteligentne. Zawsze eleganckie i prakyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko budowa. Nie kupuj od dewelopera. Wiem jak powstaja takie domy, szybko i tanio. Kupic od kogos tez ryzyko , trzeba odswiezyc a nie wszystko bedzie mozna zrobic tak jak chcecie. Ja wybudowalam wymarzony domek systemem gospodarczym w 1,5 roku, szybko zlecialo. Wiem z jakich materialow jest dom i ze wszystko jest zrobione porzadnie i tak jak chcialam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo ładnie w nowym domu sprawdzają się nowatorskie rozwiązania. My zdecydowaliśmy się na malarstwo artystyczne z http://www.muralik.pl/. Bardzo ładnie wykonano nam malunek na ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo fajne domki to domki z bali... ciepłe i fajne wizualne. Warto zapoznać się z ofertą na ich stronie... Bardzo fajne propozycję domków z bali....zdziwicie się bo ceny tez są super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli interesuje Cię ekologiczne i nowoczesne podejście to musisz zdecydować się na budowę drewnianego domu. A lepiej jest samemu postawić chałupę, gdyż czujesz z tego faktu ogromną satysfakcję. Ja tak zrobiłem wraz z pomocą http://www.domtop.pl , dzięki którym moja drewniana chata wygląda jak z bajki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
u mnie zapadła decyzja o budowie domu. Zebraliśmy ekipę i ruszyliśmy. Na szczęście mąż zna się na tym wszystkich i wybierał to co jest najlepsze na rynku. Np jeśli chodzi o ocieplenie to wybrał system CARBON od caparola, który jest wzmocniony włóknem węglowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×