Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Orlifique

Polecane posty

Gość gość
Biorę je już kilka miesięcy, przy innych tabletkach miałam bardzo wysokie D-dimer, z tymi są idealne, czuje sie zupełnie normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny, ja własnie skończyłam 6 opakowanie. Ze skutków ubocznych powiem tak: nie ma czego się obawiać. Gdy zaczynałam brać tabletki dużo ćwiczyłam i w niczym mi nie przeszkadzały. To są moje pierwsze tabletki anty i powiem szczerze, że przed tabletkami bardzo źle znosiłam miesiączki. Krwawienia były obfite, 7-8dniowe i bardzo bolesne, dostawałam gorączkę, nie mogłam się ruszać z bólu. Dziś... NIC! zero bólu, krwawienia NORMALNE! 4-5 dni z czego 2 są okresowe a reszta to takie kapanie :D Psychicznie przestałam wariować. Nie mam takich napadów depresji przed okresem. Skuteczność: współżyjemy z mężem bez prezerwatywy od pół roku i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam orlifique przez kilka miesięcy i muszę przyznać, że nie czułam się po nich dobrze, bardzo dokuczliwym dla mnie skutkiem ubocznym były plamienia, najczęściej 2 w ciągu miesiąca nawet gdy nie robiłam przerwy z odstawienia. Wybieram się do lekarza i poproszę o inne tabletki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najpierw przez kilka miesięcy brałam Vibin, ale po nim czułam się stale opuchnięta i brzuch bolał mnie jak przed okresem przez cały miesiąc, więc zdecydowałam się je zmienić. Lekarz przepisał mi Orlifique i była to dla mnie duża różnica. Biorąc je czułam się zupełnie normalnie. Dlatego trochę się martwię, że jakoś teraz nagle nie ma ich w żadnej aptece. Wie ktoś dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej ja dziś kupiłam pierwsze opakowanie i po wielkich trudach są braki w hurtowniach więc trudmo je dostać ale mam nadzieję , że i u mnie się sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej mnie po tych tabletkach drętwieje ręka i noga z lewej strony :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja biorę pierwszy miesiąc i niestety nie mam pozytywnych wrażeń. Mam prawie codziennie migrenę i mdłości + bóle jajników, pogorszenie cery, wahania nastroju, jestem strasznie płaczliwa i mam stany depresyjne. Praktycznie codziennie biorę leki przeciwbólowe. Słabo widzę przyjmowanie tych hormonów. Kiedyś przez wiele lat brałam yasminelle i wszystko było dobrze. Po ostawieniu jak ponownie chciałam do nich wrócić miałam mdłości i byłam bardzo ospała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja kończę brać 3 opakowanie tych tabletek też są to moje pierwsze tabelki antykoncepcyjne chodź już mam 2 małych dzieci, wcześniej nie stosowalam żadnej antykoncepcji hormonalnej tylko tyle co prezerwatywy ale myślę że moge co nie co powiedzieć na temat tych tabletek. Przyrostu wagi nie mam póki co,bole związane z okresem są zerowe gdzie przed ciazami zwijalam się z bolu,zauważyłam że czasami rano mnie mdli jak w ciąży ale to czasami na szczęście a jeśli chodzi o libido to chyba zmalało bo w ogóle nie mam ochoty na seks, jeśli chodzi o plamienia to się zdarzają,okres trwa 5-6dni i teraz dziwnym cudem dostałam krwawienia tydzień przed normalnym plamieniem terminowym, jestem zadowolona z tych tabletek w 50%, będę myśleć nad zmianą jeśli te krwawienia się nie zmienia☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też biorę już 3. opakowanie i na razie mogę zdecydowanie polecić. Zero efektów ubocznych, może jedynie zwiększenie się biustu i takie wrażenie, że jest trochę obolały. Potwierdzam, że przy krwawieniu z odstawienia w ogóle nie ma najmniejszego bólu, u mnie trwa 2-3 dni. Praktycznie nie zauważyłam jakiejkolwiek zmiany od rozpoczęcia przyjmowania tabletek, oby tak dalej. Aha - zdecydowanie poprawiła mi się skóra - praktycznie zapomniałam o wypryskach itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarka przepisała na endometrioze 3 opakowania i po dwóch nie zamierzam już ich brać :/ i zmieniam lekarza tragedia czuje się ciągle zmęczona wypryski na twarzy gdzie wcześniej nic mi nie dolegało ogólnie jakaś porażka :/ A dla dziewczyn które zaczynają brać hormony zastanówcie się czy warto szprycowac się tabletkami.. Póki jesteście młode to wszystko ok ale z czasem to ma skutki uboczne i możecie sobie pluc w twarz że zaczelyscie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z was miała problem z wypadaniem włosów ? Ja aktualnie kończę drugie opakowanie, pojawiły mi się wypryski w okolicy brody gdzie nigdy nie miałam z tym problemu. Bardzo zaczęły mi wypadać włosy, dosłownie garściami. Jeśli chodzi o miesiączkę miałam ja 4 dni (tak jak zawsze), ale były to plamienia, nie intensywna miesiaczka tak jak to bylo dopoki nie brałam tabletek. Innych dolegliwości nie widze. Zastanawiam sie nad zmiana tabletek tylko ze względu na wypadanie włosów, ale nie koniecznie może to być spowodowane tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też przy trzecim opakowaniu zauważyłam większe wypadanie włosów, ale z drugiej strony nieraz w ciągu roku miewałam wcześniej okresy zwiększonego wypadania i pamiętam jak się martwiłam, czy to nie jakaś oznaka choroby, a nie przyjmowałam żadnych hormonów. Oczywiście biorąc tabletki obwiniamy je z automatu za wszystko, ale po 'wygooglowaniu' tematu okazało się, że wypadanie włosów w czerwcu/lipcu to normalna sprawa, mnie już chyba powoli przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dopiero zaczęłam brać te tabletki, dziś jest mój drugi dzień i mam masakryczne bóle jajników. Jakby mnie miało rozerwać zaraz. Nigdy nie miałam bolesnych miesiaczek, wiec trochę się dziwię. Zastanawiam się, czy to możliwe, zebym już po 2 tabletkach miała takie objawy? Czy któraś z was miała podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej z tym wypadaniem włosów coś jest bo ja biorę już 6 opakowanie a włosy od jakiś 2 miesięcy wylatuja jak głupie jeszcze trochę i łysa zostane☺ pisałam wcześniej na tym forum o dolegliwościach i powiem wam że dużo się nie zmieniło. Jeśli chodzi o mdłości rano są okropne ale już nie takie jak na początku teraz tylko co któryś dzień no i wkoncu krwawienie jest normalne tak 2 ostatnie tabletki różowe a nie w połowie różowych jak było przedtem, zero boli miesiączkowych,piersi, czasami gdzieś tylko jakiś jajniczek zaboli delikatnie. Za miesiąc idę po receptę do gin i będę pytać o to wypadanie włosów bo też mnie to martwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brałam Orlifique przez rok. Wszystko było jak najbardziej ok poza tym, że po 6 miesiącach zaczęły mi wypadac włosy. Myślę że to od tabletek bo wszystkie badania mam ok łącznie z tarczyca. Na ulotce nie ma mowy o tym jako o skutku ubocznym ale... na trafiłam w necie na artykuł dla lekarzy o charakterystyce związku chemicznego, z którego składają się te tabletki. I tam jest wskazane jako skutek uboczny właśnie wypadanie włosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biorę tabletki Orlifigue od 7 dni.Okres normalnie trwa 5/6 dni,a nadal mam lekkie krwawienie.Ile u was trwało takie plamienie?I ile normalnie powinno trwać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do dziewczyny z endometrioza: jak udało Ci się ja zdiagnozować? Bo mi gin powiedział, że jedynym potwierdzeniem może być tylko operacja zwiadowcza. Plus dziwne że gin dał ci te tabletki na Endo, bo w ulotce jest napisane, że to jeszcze nasila te objawy i zaostrza chorobę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny. Orlifique biorę drugi tydzień i są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. W pierwszym tygodniu czułam dziwne kłucie w okolicach jajników. Okres skończył się tak jak zwykle, póki co nie mam żadnych "dodatkowych" plamień. Moje pytanie do was, czy jest możliwe, żeby te tabletki aż tak wpływały na nastrój? Potrafię płakać pół godziny bez powodu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia

Dziewczyny biorę te tabletki nie cały miesiąc, i mam takie oto pytanie, czy podczas okresu mam stosować te tabletki ? Mam bardzo obfity okres wręcz krwotok. Brzuch ani piesi mnie nie bolą ale ten okres trochę mnie niepokoi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melinda

Też dołączam do kobiet stosujących Orlifique, lekarz przepisał mi je niedawno, jako, że istnieje u mnie ryzyko Żylnej Choroby Zakrzepowo Zatorowej, a te tabletki są w takim przypadku polecane. któraś z Was te bierze je będąc w takiej samej sytuacji? wszystko ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Noskia

Tak, u mnie wszystko jest ok, a biorę je już jakiś czas. Polecane są również przy cukrzycy, ja jako takiej nie mam, ale w rodzinie sporo osób ma. Nie mam żadnych efektów ubocznych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klarysa

@Melinda, jestem w takiej samej sytuacji i też biorę orlifique. Czuję się z nimi bezpiecznie. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Hej dziewczyny. Biorę te tabletki już 3 miesiąc. Jak dla mnie wydawały się idealne aż do momentu gdy zaczęłam to 3 opakowanie od kilku dni boli mnie glowa- czy to przejedzie czy może to coś groźnego np. objaw udaru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zadowolona:)

Hejka, biorę Orlifique już ponad 2 lata, były to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Jestem z nich baaardzo zadowolona, nie miałam po nich żadnych nieprzyjemnych skutków ubocznych. Piersi urosły mi o 1 rozmiar 🙂 Dodatkowo ból podczas miesiączki się zmniejszył, jak również samo krwawienie występuje krócej. Cera się poprawiła.

Miałam 3 miesiące przerwy od niego, gdyż nie było go w hurtowniach, brałam wtedy Atywia Daily - wtedy była tragedia. Ciągle bóle głowy, nudności, ból piersi... Wróciłam do Orlifique i wszystko się unormowało. 

Zdecydowanie polecam! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Tabletki biorę pierwszy raz od pięciu dni. Recepte dostałam ze względu na bardzo obfite i bolesne krwawienia 😞 po których proste czynności mnie wykańczały i długo wracałam do siebie, do normalnego funkcjonowania (ktoś też tak cierpiał czy tylko ja?) Na razie krwawienie trwa. Choć w poprzednich miesiącach pojawiało sie w tym czasie już się tylko plamienie.. plusem jest jednak prawie bezbolesny okres. Nie mam migren. Liczę bardzo na to, że mój okres stanie się prawie niewidzialny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Celina

ja miałam problemy z libido i cellulitem ;( teraz zabezpieczam się mechanicznie diafragma caya, zakładam ją przed stosunkiem, jest niewyczuwalna no i bardzo dobrze się z nią czuje chociaż myślałam że będzie beznadziejnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jenna

Ja biorę Orlifique od pół roku i też dobrze toleruję. Przyjmuję z uwagi na cukrzycę, która się przyplątała po dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Hej :) biorę te tabletki od 8 miesięcy i chyba nie mogę ich polecić.. na początku straszna zmiana nastrojów, miałam ochote wszystkich pozabijać, a potem zauważyłam, ze zaczęłam tyć .. po 8 miesiącach przytyłam 8kg co daje kilogram na jedno opakowanie. Jestem strasznie zła, bo zawsze miałam problemy z tygiel, byłam raczej z osób, które jadły co chciały i ile chciały, a ciagle były chude, a teraz to dramat.. czytałam, ze te tabletki maja tendencje do zatrzymywania wody w organizmie, gdyby nie fakt, ze wole skonsultować to z ginekologiem to dawno bym je odłożyła. Prawdopodobnie całkowicie je odłożę i żadnych nie będę brała, bo nie chce eksperymentować i wygladac jeszcze gorzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwonna

Ja je biorę przy cukrzycy i nie zatrzymuje mi się woda, ani nie narzekam na samopoczucie. Tycie spowodowane jest zwiększonym łaknieniem, a nie braniem pigułki. Po prostu pilnuj się i nie podjadaj. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxx

Ja kończę 3 opakowanie i idę do ginekolog po zmianę. Efekt uboczny zatrzymuje się woda, wyglądam jak nie ja z twarzy coś okropnego, jestem ciągle zmęczona i spadło mi libido. Okres miałam jedynie po 1 opakowaniu...a te plamienia to już porażka...totalny dyskomfort. Po 1 tyg każdego opakowania nabrzmiałe piersi. Włosy mi wylatują bardzo ale nie wiem czy to wpływ tych antykoncepcyjnych. Przedtem brałam Sylwie i było wszystko ok, okres regularny, żadnych plamien i ochota na sex. Nie chcę tych tabletek. Działają na mnie fatalnie. I jak nigdy nie miałam ochoty na słodkie to teraz ciągnie mnie bardzo.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×