Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Jakie imię dla synka?

Polecane posty

Gość gość

Jestem w 5tym miesiącu ciąży, cały czas nastawiałam się na córeczkę, dla której miałam wymyśloną całą masę imion, a okazało się że to będzie chłopiec. Z synka też się oczywiście bardzo cieszę, ale problem w tym że kompletnie nie wiem jak go nazwać. Mężowi podoba się Franek (jego dziadek miał tak na imię) i Antoś. Franciszek i Antoni. Do mnie te imiona średnio przemawiają. Dodać do tego nieszczęsnego Stasia i mamy listę najpopularniejszych imion związanych z modą na powrót do tradycji. Chciałabym jakieś bardziej nowoczesne imię, od razu mówię że takie jak Brajan czy Kewin też mi się nie podobają. Mieliśmy wcześniej z mężem umowę, że jak to będzie dziewczynka to ja wybiorę imię, a jak chłopiec- to on wybierze. Wiem że z jednej strony powinnam dotrzymać słowa, ale nie chcę by mój syn miał takie staromodne imię. poradzicie coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wojtek Bruno Hubert ja biorę takie imiona pod uwagę jeśli okaże sie ze będzie chłopak ;) choć po cichu tez liczę na dziewczynkę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze Filip? To takie proste mile imie, raczej dobrze przyjmowane. Karol tez jest takim imieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tych co wymieniłaś Wojtek mi się podoba, Bruno też jest ładne ale chyba zbyt... poniemiecki ;p Hubert mi się nie podoba. Powiedzieć mężowi że nie zgadzam się na wymyślone przez niego imiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wojtek i Hubert piekne imiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na 1 miejscu jest u mnie tomek 2 miejsce adam a 3 miejsce wiktor Tomek:-) Adam:-) Wiktor:-) Nie podobają mi się imiona takie jak bartek patryk grzesiek gabryś czy eryk:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Filip bardzo ładne, Karol mi się nie widzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może coś z tej kategorii?- Piotr, Paweł, Marcin, Maciej, Konrad, Mieszko, Bartosz, Grzegorz, Jacek, Wojciech, Tomasz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście ze powiedz przecież to tez twoje dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się podoba Karol Aleksander (mały Oluś) a najbardziej Ignacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak tylko że jak na początku myśleliśmy że będzie dziewczynka to ja wymyślalam imiona i mąż się do tego nie wtryniał tylko mówił które mu się bardziej podobają, które mniej, ale i tak twierdził że mam nazwac córkę jak będzie mi się podobało byle nie Dżesika :) A teraz ja mam odrzucać każde wybrane przez niego imię dla chłopca? Z tych imion przez Was napisanych podoba mi się: 1. Wojtek 2. Bruno w sumie też 3. Filip BARDZO! 4. Adam 5. Jacek mało popularne obecnie, ale ładne 6. Aleksander bardzo fajne! 7. Ignacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my mamy z mezem 2 dzieci, imiona wymyslalam ja a on nie mial nic przeciwko, corka ma na imie Laura, syn Kacper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
z ciekawosci autorko tematu,, jakie imiona dla dziewczynki rozwazalas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś A moze Filip? To takie proste mile imie, raczej dobrze przyjmowane. Karol tez jest takim imieniem. x Filip i Karol to też już oklepane. Autorko na grudzień masz? Ty byś chciała coś normalnego, ale nie "starego" w brzmieniu i żeby było jakieś. Jestem w kalendarzu na grudzień i tam mamy: Rafał, Krystian, Ksawery, Kryspin, Mikołaj, Marcin, Artur, Daniel, Aleksander, Florian, Daniel, Gracjan, Kosma, Dariusz, Dominik, Piotr, Tomasz, Adam, Mateusz, Szczepan (fajne zdrobnienie Szczepek he he), Jan, Sebastian, Sylwester. Sylwester jest bardzo wdzięcznym imieniem, Sylwek, Sylwuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uuu dla dziewczynki wymyślona była cała góra imion :) Ania, Michasia, Marysia, Łucja, Olga, Inga, Lena, Marta, Małgosia (po mojej mamie). Ale najpoważniej byly brane pod uwage Ania, Michasia i Marta. Z tym że wtedy jeszcze było dużo czasu a teraz co raz mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 15:02- pod koniec grudnia :) Z tych grudniowych imion podoba mi sie Rafał, Mikołaj, Artur, Aleksander, Adam. Sylwester dla mnie za bardzo kojarzy się z coroczną imprezą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla jasności- mówiłam mężowi że wybrane przez niego imiona (Franciszek, ewentualnie Antoni) nie są w moim guście, ale on mówi, że bardzo by chciał żeby nasz syn mial na imię Franek, bo to by była pamiątka po ulubionym dziadku męża itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie chłopcy mają na imię Aleksander i Xavier ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wojciech,Adam,Krzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiedz mężowi, że Franek to bardzo oklepane teraz imię i ciężkie dla ciebie w wymowie. Zapytaj, czy na drugie nie byłoby to ok. Poza tym, ty też masz ulubionego dziadka i co? Twój dziadek ma być poszkodowany? Ja jestem przeciwna, nadawaniu imion po kimś z rodziny. Dałabym po jednej babci, to drugiej mogłoby być przykro, bo to właśnie taki wyraz. Ciebie lubię bardziej. Pod koniec grudnia, to Adam byłby dobry, świąteczny. Fakt, Sylwek to rozrywkowe imię z racji imienin, ale fajne. Przyszło mi jeszcze do głowy coś. Czy ten dziadek Franciszek, miał ładne drugie imię? Bo to by też nie było głupie, oczywiście, jeśli nie byłoby to w stylu Stanisław, Wiesław, Władysław itp. Gdybym miała syna teraz, to pewnie dałabym mu na imię Edward. Niby stare, ale dobre, bo wszyscy wołali by mu Ed. Edwardzie podaj mi filiżankę proszę, brzmi bardzo dystyngowanie ha ha. A mojej nastoletniej córze bardzo podoba się Fryderyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A mi sie podoba Michał,Oskar,Alexander, Olivier, Rayan- ale takich nie chcesz ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Alexander. Czy tobie się podoba pisownia w tym imieniu? Bo w brzmieniu jest identyczne jak Aleksander.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
za miesiac przyjdzie na swiat Bruno :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak teraz nie pozwolisz męzowi wybrac, to jak druga będzie dziewczynka to on tez ci może odebrac prawo wyboru i będzie miał rację. mnie antoni, franciszek i stanisław bardzo się podobają. lepsze takie niż jakiś Hubert - no proszę was. Bercik?! Chłopakowi lepiej dać normalne, proste imię bo to MĘŻCZYZNA. Lepsze zwykłe, niż jakieś nie wiadomo co z księżyca, a on tak się potem będzie musiał kobietom przedstawiać. Z takich normalnych i ładnych to może być jeszcze: Paweł, Tomek, Michał, Maciej, Wojtek, Jacek, Jan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie Gustaw. Od początku, gdy znałam płeć, nie miałam żadnych wątpliwości. Przez całą ciążę broniłam jak lwica, odrzucałam wszystkie propozycje rodziny, bo wiedziałam, że to jest Gustaw. Nie żałuję, bo jest zapomniane, a piękne :). Poza tym, ważne było dla mnie by jednak była możliwość zdrabniania dla dziecka, i tu Gucio czy Gutek, a później poważny Gustaw;). Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyboru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ten Olaf faktycznie spoko nie oklepane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko tez bym się nie zgodziła na takie imiona jak Franek, Antek itp. bo po prostu strasznie nie podobają mi się takie imiona... Z wymienionych tutaj podoba mi się Adam, Dominik, Mikołaj też a najbardziej z tych 3 to Dominik <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Adam to b.ladne imie. Klasyczne po prostu, do tego wcale nie az takie popularne, a mimo to nie udziwnione. Ja bym synowi dala na imie Adam, Bartosz, Robert, a córce Łucja, Małgorzata, Rozalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam Filipa a drugiemu chcę dac Emil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×