Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Dobryspowiednik

Konkubinat i komunia

Polecane posty

Gość gość
Bo co? Na stosie mnie spalisz? Chyba jak ci konkubina drewna narąbie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja myślę że uzyskanie odpuszczenia grzechu bzykania konkubiny nie jest wcale taki trudne. Wystarczy znaleźć księdza, który bzyka panny w okolicy czy maca dzieci. Albo jego kolege, który go spowiada. Obaj dobrze wiedzą że bzykał, bzyka, macał i maca, i nie zamierza przestać - ale ksiądz bzykacz wyspowiada sie u kolegi i ... rozgrzeszenie dostanie (przecież gdyby nie dostał, to nie mógłby iść do roboty i odprawiać mszy). I logicznym jest że u obu takich księży bzyacz świecki też rozgrzeszenie dostanie. Proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwionmy
""""" gość 2017.03.31 Odzywaja sie sami katolicy, napelnieni nienawiszcza i zlodzieje ktorzy sie modla pod figura a diabla maja za skora. """" Moim zdaniem .... może się mylę , wedle wiedzy i poglądu , mojego adwersarza , uważam ,że nie odzywają się tu tylko katolicy , tylko ludzie uczciwi , sprawiedliwi. Jeśli się mylę to mi o tym powiedz , daj dowody . Dzięki tradycji i kościołowi katolickiemu , przetrwał Naród Polski Polska język , trudna język.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
""""" gość 2017.03.30 Bo za głupi? """"" """"" Może nie do informowany""""

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trzeba by jeszcze umieć ogień rozpalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zzzniecierpliwiony,juz rzygac sie chce tym twoim "polska język,trudna język" wiec przestań pouczać zwłaszcza,że w jednym slowie potrafisz zrobic DWA błędy.Takie kogos jeszcze nie było .. NIE nie do informowant tylko NIEDOINFORMOWANY. Przymiotniki piszemy łącznie! Więc przymknij sie i pisz ze słownikiem nim komus nasteonym razem po raz setny wkleisz uwage o języku. masz jakies problemy ze zrozumieniem prawidlowo pisanych tekstów trollu,co albo wali lapsusy prawne,albo zadaje pytania,ptania,pytania ........Upierdliwych nie sieja a ty jak ten chwast od wielu,wielu lat to samo ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jemu liczy błędy a swoich nie policzyła . HA HA HA . A może on specjalnie tak napisał? Bo Polska język , trudna język. A w internecie to nagminne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sam gościu walisz kolejny błąd ortograficzny a komuś wymawiasz literówkę haha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No i znaleźli se temat zastępczy - literówki. A nie zauważyli wy że tu czerń katolycka domaga sie zniesienia sakramentu małżeństwa? Wyrugowania, spłycenia i olania sakramentów: spowiedzi, pokuty i komunii? I w tym żądaniu powołują się na jakiegoś "papieża". I nawet nie chcą powiedzieć o jakiego to papieża im chodzi? Ehhhh - wy katolyki, wy.... ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ubieglym roku na synodzie biskupow, papiez nakazal wszystkim spowiednikom, pary zyjace bez slubu, traktowac indywidualnie, i dawac rozgrzeszenie. Episkopat Niemiecki jak inne zachodnie episkopaty wprowadily to natychmiast w zycie. W zapizialej Polsce mozna oczekiwac, ze to bedzie wprowadzone dopiero za 20 lat. Polacy to narod konserwatywny, boja sie reform i zmian. Zamiast zajac sie przyszloscia, to oplakuja przeszlosc i prawie codziennie obchodza jakasc tam rocznice. Naduzywaja wojska, ktore przeznaczone jest do obrony granic, a musza malpowac przed jakimis tam pomnikami, ktore z punktu widzenia ekonomicznego jest kosztowne bez zadnych pozytywnych skutkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu i ówdzie trafi sie na rekolekcje,nauki dla par żyjących w nieformalnych związkach,są msze i spowiedż oraz komunia.To zalecenie Papieża (ty co nie wiesz o kogo chodzi,ze jacys oni nawet nie nazywaja o jakiego papieza chodzi,dobrze wiesz,że jest jeden ,w Watykanie),zasosowane w Europie,ale nie u nas,( z wyjatkami) , bo to 'beton'w czarnych sukienkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zadam ci jeszcze raz to pytanie: wymień jakie są warunki odpuszczenia grzechu? Są tylko 3 - wie nie powinieneś mieć większych trudności ze znalezieniem. Są też bardzo proste - ale obawiam się że ty możesz mieć spore problemy z ich zrozumieniem. Ale próbuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
""""" gość dziś Zadam ci jeszcze raz to pytanie: wymień jakie są warunki odpuszczenia grzechu? Są tylko 3 - wie nie powinieneś mieć większych trudności ze znalezieniem. Są też bardzo proste - ale obawiam się że ty możesz mieć spore problemy z ich zrozumieniem. Ale próbuj... """""" Zaczekajmy ,aż założy własną religię . Może to jest próba? Poczekamy na jego nauki i wyznawców. Jeżeli będzie je miał i ich miał. I może niekoniecznie w internecie. A szczególnie niech założy religię w Niemczech. Oni chyba tam lubią takich nowatorów. Ostatnio sprowadzili do Europy islamistów. Nie pytając o zgodę własnego społeczeństwa ani innych państw . Teraz chcą przekazać innym państwom część tego towarzystwa. Próbowali to zrobić pod szantażem , karą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz zniecierpek - katolicyzm to też kupa dziada. Ale jak ktoś wyznaje średnio konsekwentną religię - i chce z niej zrobić jeszcze gorsze dziadostwo - to to już jest prawdziwe dziadostwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po kiego grzyba piszesz jak nie masz stary zniecierpliwiony wiedzy ?!!!!!!! Co cię trollu zalogowany obchodzi czyjeś zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W telewzji EWTN sam slyszalem przemowienie papieza Francziszka, ktory mowil zeby przy spowiedzi osob zyjacych bez slubu, kazdy przypadek powinien spowiednik traktowac indywidualnie. Inne wiary jak ewangelicka uznaje rozwod panstwowy. Sam Abraham mial syna ze swoja sluzaca, nazywal sie Ismail. Krol Dawid pojal za zone, zone przyjaciela, bez slubu. Oboje sa traktowani w kosciele jako wielcy swieci. W Polsce mezatka zajmujaca sie prostytucja dostaje bez problemow rozgrzeszenie, to samo zlodzieje, wlamiwacze, mordercy, huligani i inni przestepcy. Tylko szczesliwe pary nad ktorymi ksiadz nie pomachal nad glowa rekami, to piekielni grzesznicy. W Starym Testamencie rozwod byl dopuszczalny, ktory jest wazny i w obecnym kosciele katolickim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To dlaczego jesz wieprzowinę? Stary Testament zabraniał. Dlaczego nie obrzezałeś tego swojego brojoka? Stary Testament żądał. I tak sobie wybierzesz co ci /pasuje ze Starego Testamentu, odrzucisz co ci nie pasuje z Nowego - i taką religie będziesz se wyznawał. A zdradzisz nam jak ją sobie nazwałeś? A może przypomnisz wszystkim co na temat rozwodu mówił Jezus? Czy uważasz że to ciebie osobiście nie interesuje? I masz na to wyj..ane?? Katolyku za 2 ojro ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eee,ty z ostatniego postu : temat jest o czym innym,mianowicie o zwiazkach żyjacych bez slubu i komunii w Kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A o czym ja piszę? Halooo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
proszę księdza,pięć lat u spowiedzi nie byłam,wie ksiądz,kościołów w świecie wiele ewangelickich jest a ja chrześcijanka,grzechów ciężkich nie mam bo nikogo nie zabiłam,jedynie powszechne,znaczy się życiowe, - to powiedz mi czy wspólżyłaś w tym czasie no wie ksiądz by z przyszłym mężem się dopasować, to nie powiem że nie, -co przez to mam rozumieć,odpowiada ksiądz to nie raz proszę księdza, bo to z namiętności było i wie ksiądz wcale się tego wstydzę,bo mam to co chciałam -ale wiesz że przed ślubem jest to grzechem, to chyba ksiądz tak myśli,ja jestem innego zdania chyba przed ślubem warto spróbować niż po ślubie szybko się rozstać,choć nie powiem ślub już wzięłam cywilny bo wie ksziądz, Państwo to jak kościół rozwód daje albo separację,a ja rozwodu nie biorę jedynie grzech swoje wyznaję,czy da mi ksiądz rozgrzeszenie -wiele zgrzeszyłaś kobieto,przyjdź do mnie później ale po,co ?,proszę księdza jak teraz nie dasz mi rozgrzeszenia to powiedz czy za pieniądze chcesz je dać,że mówisz bym przyszła potem,a potem to nogi śmierdzą tak że proszę księdza,już podziękuję choć się czerwienię,jakbym nie wiem jakie grzechy miała by mnie tak trzymać całą godzinę bez rozgrzeszenia to dziękuję księdzu,choć jestem chrześcijanka tak to jest moja sprawa z kim idę do łóżka a ksiądz sam,po kontach się szlaja - Bóg zapłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miodzio. Poezja wręcz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
KOnto np.w banku KĄt np.stać w kącie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja: Calowalem panne w Usta Ks. Alez chlopie to rozpusta calowac panne w Usta Ja. Prosze ksiedza troche nizej. Ks. Alez chlopie toz ty Fryc calowales panne w cyc. Ja. Prosze ksiedza troche nizej. Ks. Alez chlopie to wystepek calowales panne w pepek. Ja. Prosze ksiedza troche nizej. Ks. Az ty marny pylek, calowales panne w tylek. Ja. bijac sie w piersi, niechaj bede potepiony calowalem z drugiej strony. Ks. zadal pokute i rozgrzeszenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Neale Donald Walsch w swojej ksazsce. "Rozmowa z Bogiem" pietnuje oblude ludzka za to: Ze bez cenzury pokazuja w filmach i TV, zabijanie, g***** chuliganstwo, rozboj itp. Natomiast piekny akt seksualny i akt kobiecy traktuja jako niedozwolone i cenzuruja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Pięknego" aktu narodzin też jakoś nikt nie pokazuje. A co ty pięknego widzisz w widoku faceta ruszającego dopą na jęczącej kobiecie? Coś ci się pojęcie "piękna" rozjechało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to jestes satysta uwielbiajac zabijanie, rozboj, chuliganstwo itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie ty wyczytała, że ja to uwielbiam? To nie tylko z estetyką, ale i z czytaniem i myśleniem masz problem! Czy nie wydaje ci się że to może mieć związek z czytaniem książek jakiejś/jakiegoś Neale Donald Walsch? I jemu/jej podobnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tomie I przedostania strona "Rozmowa z Bogiem" sam Bog potepia taka oblude!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Seks dwojga ludzi ktorzy sie kochaja i sa sobie wierni, nie jest grzechem, niezaleznie od slubu. VI przykazanie mowi tylko nie cudzoloz, tzn. gdy ktos jest w koscielnym zwiazku i ma seks z Kims innym, wtedy jest grzech. To przykazanie nie mowi ze seks jest grzechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Biblia wielokrotnie podkreśla że seks zarezerwwany jest wyłącznie dla małżeństw . czywiście ludzie uprawiają go pza nim , jednak żądne wytłumaczenie nie zmeini teg ,ze realizwany poza związkiem małżńskim jest grzechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×