Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Agatka87678

Mąż chce rozwodu

Polecane posty

Gość Agatka87678

Mój mąż chce rozwodu.Ja też go chce ale jest jeden problem. Otóż on powiedział że chce się wyprowadzić z domu i powiedział jeszcze że mam mu dać połowę wartości domu. Ale mam 3 dzieci. Czy muszę mu zapłacić te połowę? Dom jest dużo wart a ja nie mam pieniędzy...Dom jest nasz wspólny i to on się chce wyprowadzić dobrowolnie...Co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ty też się wyprowadź dobrowolnie. W domu zamieszkają szczury i po problemie. A poważniej - podział majątku dorobkowego wygląda tak: fifty - fifty (chyba że strony ustalą inaczej). Proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Ale mam 3 dzieci." Jak to TY masz 3 dzieci? To nie są dzieci twojego męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzz zniecierpliwiony
On ma prawo żądać spłaty polowy domu. A jeśli go nie spłacisz to Cię wyeksmituje. Jeżeli ten dom powstał w małżeństwie. Z waszego wspólnego dorobku. Sąd też bada stopień przyczynienia się do majątku wspólnego. Fakt dzieci nie ma tu nic do rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak on. Chce sie wyprowadzić to ty ustalasz najpierw alimenty na trójkę dzieci, potem pomysł czy możesz sie ich zrzec i chata twoja. Możesz tez uzgodnić z nim ze spłacać bedziesz po pare stow miesięcznie , lub sprzedajcie chatę i podzielcie sie kasa. Idź do adwokata po poradę. Co z tego ze on chce, ty nie masz, wiec niech on cos wymyśli, dzieciom chce zabrać ich rodzinny dom? Moze trzeba do sądu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Albo powiedz ze ty cię wyprowadzisz i niech on ciebie spłaci, dowal mu alimenty na dzieci aby kwiczal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj tak lezał i kwiczał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego ma lezec i kwiczec. Alimenty na dzieci -naleza sie bez dyskusji, sad wyznacza wysokosc. Dom - to co powstalo podczas malzenstwa jest wspolna wlasnoscia, czyli po polowie. Metod jest duzo: sprzedac i podzielic, jedno zostaje i splaca polowe drugiemu, nie wnikam tutaj w powody rozkladu zwiazku, ale prawnie mozna to wszystko zalatwic normalnie, bez "wojny" - tylko oczywiscie trzeba sie potem trzymac tego co umowione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×