Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Miasto czy wieś

Polecane posty

Gość gość

Witam serdecznie pisze z duzym problemem. Mieszkam na wsi juz od wielu lat rodzice przeprowadzili sie tu wybudowali dom. Mieli obydwoje prawo jazdy I samochod. Ale niestety nie przewidzieli innych rzeczy. Wszedzie daleko na przystanek mam 2 km szkoly na ogolny 4 km. Lekarza mam jakies 10 km od domu gdzie nie ma wogole komunikacji miejskiej. Chcialam zrobic prawo jazdy no ale niestety nie stac mnie zeby co chwile placic I wydawac na dodatkowe lekcje itp. Dobija mnie to wszystko najlepiej bym zamieszkala w miescie tu jak odludek zyje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkanie na wsi ma wiele zalet, bo jest i cisza i spokój, ale.... jeżeli nie jesteś mobilna, nie masz własnego auta no to stajesz się więźniem. W mieście jest lepiej pod tym względem, bo lekarza, szkoły, sklepy, kina i inne przybytki masz na miejscu, do tego są tramwaje i autobusy a jak się uprzesz to wszędzie dojedziesz rowerem. Rozumiem rozgoryczenie, ale jeżeli nie masz możliwości przeprowadzić się do miasta, bo bierz się w garść, rób prawo jazdy i stań się mobilna. Ja się przeprowadziłam na wieś kilka lat temu z miasta i sobie chwalę. Ale musiałam stać się mobilna i zaakceptować to, że wszędzie daleko. Ale za to mam przepiękny widok z okna, śpiew ptaków, ciszę i blisko lasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to przeprowadz sie do miasta i szukaj pracy. Na co czekasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale niestety nie przewidzieli innych rzeczy xxx A co tu jest do przewidywania? Wiadomo ze bedzie wszedzie daleko. Brak podstawowej inteligencji, zeby na to nie wpasc. Jak masz 18 lat skonczone to sie wyprowadz do miasta albo choc zarob na prawo jazdy zamiast narzekac ze cie nie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
lepiej miec dom blisko miasta, moze byc nawet na wsi przylegajacej do miasta bo w ciagu 10 lat pewnie zostanie wlaczona w granice miasta. Dzisiaj sporo ludzi buduje sobie domy pasywne, energooszczedne wiem że Hanlo takie buduje tu jest duzo info http://hanlo.pl/technologie/100334-pompa-ciepla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety na wsi jest wszędzie daleko, dlatego trzeba się liczyć z tym, że trzeba być mobilnym i przyzwyczajonym do dojazdów. Raczej by mnie nie przekonało mieszkanie na wsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×