Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy są tu mamy 3 latków które nie chodzą do przedszkola

Polecane posty

Gość gość

z jakich powodów nie chodzą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mòj się nie dostał nie było miejsc u nas dla trzylatkòw w tym roku. Poszedł jako dwulatek do klubu malucha ale to tylko 4 dni w tygodniu po 4 godziny. I teraz nadal tam chodzi. Pòjdzie do przedszkola jako czterolatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Moj nie chodzi. Z jakich powodow? Mozemy sobie pozwolic, bym byla w domu z dzieckiem, to raz. Dwa- zwyczajnie mi go szkoda. Jest jeszcze tak naprawde malutki, a dzieci dojezdzaja do szkoly autokarem. Zarowno starsze, jak i mlodsze- w placowce miesci sie zarowno przedszkole, podstawowka i gimnazjum. Za moich czasow bylo takze liceum. Dzieci jezdza do szkoly o 6:45! Nastepnie czekaja w swietlicy o 8.00. Zeby dziecko wybrac do przedszkola, to musialabym wstawac okolo 5.30, o 6.00 budzic mojego 3-lata, a szkola jest zaledwie 7 km od naszego miejsca zamieszkania. Dla mnie bezsens.Synek za rok pojedzie do przedszkola. Pracujemy u siebie, w gospodarce, wiec nie widze sensu wysylac go tak wczesnie rano do przedszkola tylko po to, bym mogla w spokoju obiad ugotowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jestem,ale nie chodzę do przedszkola bo mam już 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gościu z 10;27 a rodzina nie robi ci przytyków? bo teraz to wszystkie 3 latki albo i młodsze do przedszkola chodzą i mają kontakt z dziećmi, a nie chciałaś chociaż na kilka godzin go dac i wozić np. na 9.00 samochodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 4,5 i nie chodzi. Pójdzie do zerówki. Przedszkole to przechowalnia. Kontakt z dziećmi ma regularny na zajęciach plastycznych i tanecznych, oprócz tego sporo kuzynów w podobnym wieku. Nie musimy jej dawać do przedszkola bo mamy z mężem elastyczne godziny pracy no i babcię na miejscu. Po prostu nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie. Uwazam, ze dziecko jeszcze zdazy sie nachodzic. Oczywiscie tesciowa kracila nosem, bo z naszej miejscowosci wszystkie dzieci w wieku mojego syna poszly do przedszkola. Ale z mezem mielismy to w nosie. Nie bede robic tak tylko dlatego,ze robia to wszyscy. Moge sobie pozwolic, by byc w domu i malo sie przejmuje, ze komus sie to nie podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój 3,5 latek nie chodzi bo za nic nie mogę go odpieluchować, dostał się do państwowego , ale niestety wymagane jest odpieluchowanie walczę z tym już od roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie planuje dawac wczesniej niz od 4 lat. Moje dzieci to blizniaki, maja siebie na co dzien, dodatkowo duzo z nimi jezdzimy, bywamy tu i tam, maja kontakt z rowniesnikami rowniez. Dla mnie przedszkole to byla meczarnia i przechowalnia, dla mojego meza rowniez. Mam w rodzinie pedagogow i nauczycieli wych przedszkolnego i zgodnie twierdza, ze wcale nie ma sie co z tym spieszyc jak sie ma taka mozliwosc, spokojnie wystarczy od 4, a nawet 5 roku zycia. Z oberwacji tez widze, ze generalnie dzieci inteligentne, spokojne, z domow 'na poziomie' mecza sie w przedszkolach, bo to jest zbiorowosc i skupisko ludzi roznej masci i roznej progenitury, brak indywidualnego podejscia. Jeszcze sie zdaza nachodzic do placowek wych i instytucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wbrew pozorom poro 3-latków nie chodzi...Moj teraz 4-latek zaczął chodzić teraz do państwowego, wcześniej rok do prywatnego, bo się do państwowego nie dostał...I co się okazało że większość dzieci w grupie tych 4-latków chodzi dopiero pierwszy rok, w szoku byłam :) Uważam że dla 3-latka przedszkole jest zależne od tego jaką się ma sytuację...ale już 4-latka to nie widzę głównie w domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zgodzę się że przedszkole to przechowalnia. Ale też nie neguje decyzji by pozostawiać dziecko w domu jeśli są ku temu warunki. Najlepiej wie mama czy dziecko jest gotowe na przedszkole czy nie. To samo tyczy się żłobka Jedne dzieci aklimatyzuje się w przeciągu tygodnia i wręcz gdy nie chodzą do żłobka są nie do zniesienia, a inne nigdy się w żłobku nie przyjmą.wszystko zależy od dojrzałości socjalnej dzieciątka.a decyzja należy tylko i wyłącznie do rodziców i dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Akurat porównywanie żłobka gdzie chodzi powiedzmy roczne, do przedszkola gdzie zaczyna powiedzmy 3-letnie jest średnio sensowne, bo to jest przepaść wiekowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słabe, często wiejskie przedszkola przy szkołach, gdzie jest zbieranina dzieci 2-5 lat, to jest często przechowalnia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×