Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość zKrainyLodu

Prysznic czy wanna?

Polecane posty

Gość zKrainyLodu

Jak uważacie co jest lepsze? Wanna czy prysznic? Co praktyczniejsze? Od razu uprzedzam pytania: nie mam miejsca albo dwóch łazienek żeby mieć i to i to ;) Proszę o Wasze za i przeciw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zaskakują mnie osoby, które nie potrafią podjąć tak prostej decyji czy wolą wannę czy prysznic i muszą pytac obcych ludzi. Naprawdę nie wiesz w czym wolisz się kąpać? a jak Ci większość osób powie, że wanne to ją kupisz bo ktoś tak powiedzial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zKrainyLodu
A nie słyszałaś o czymś takim jak wymiana zdań, poglądów, argumentów i doświadczeń? To zazwyczaj właśnie pomaga w podejmowaniu decyzji. I ja w rozmowie nie widzę nic złego. Jeśli Ty tak, to zamknij się w swoich 4 ścianach i nikogo o nic nie pytaj i podejmuj sama we wszystkim decyzje. Taka zosia samosia. Można i tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wanna - mozna do niej wejsc i korzystac jak z prysznica (prysznic na scianie, jakas zaslona aby nie pryskac), albo usiasc w wannie gdy ma sie ochote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zarówno wanna jak i prysznic mają swoje wady i zalety, warto je rozpisać na spokojnie i podjąć decyzję na podstawie także czynników ekonomicznych naszych rodzin itp. Jeśli chodzi o prysznic, warto także rozważyć wybór zasłony prysznicowej, jeśli się nie zdecydujemy na kabinę prysznicową. http://emako.pl/pol_m_Lazienka_Akcesoria-lazienkowe_Zaslony-prysznicowe-1125.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beatkaMmm
Jeżeli zadajesz takie pytanie to wnioskuję, że masz miejsce na wannę? Bo pamiętaj, że ona zajmie Ci więcej miejsca niż prysznic. Poza tym zadaj sobie też pytanie co bardziej lubisz. Długie gorące kąpiele, wylegiwanie się w wannę czy szybki prysznic i wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mandragorka90
Beatak dobrze pisze. my nie wiemy co lubisz. Dla mnie np wanna odpada, bo jest niepraktyczna. Nikt u mnie w domu nie ma czasu na długie kąpiele. Więc wanna już na wstępie odpadała. Tutaj też możesz sobie poczytać więcej porad w tym temacie http://www.lazienkaplus.pl/pl/porady/wanna-czy-prysznic/22 Min o tym ile wody idzie w przypadku wanny, a ile w przypadku prysznica ;) Ktoś już tu o tym wyżej wspomniał i ja uważam, że to bardzo istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajny pomysł widziałem ostatnio na jednej z aranżacji, bodajże od Decoroom, mianowicie wanna z panelem szklanym przesuwanym na brzegu wanny, z prysznicem w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zKrainyLodu
Dzięki za ten poradnik! dużo praktycznych info wyczytałam. Problem w tym, że ja lubię i to i to. Czasem lubię poleżakować w wannie a czasem tylko szybko się myję. Stąd moje dylematy. Ale jak poczytałam na tej łazience plus o zużyciu wody, to tutaj zdecydowanie prysznic jednak na plus. A o takiej zasłonie prysznicowej kiedyś myślałam, ale jednak odpada. Nie cierpię jak to się moczy w wannie i potem takie mokre majta mi się po ciele. masakra. u mojej cioci kiedyś coś takiego było i dla mnie to jest jakieś takie niehigieniczne bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bębenkowa77
Ja też miałam ten dylemat. Mam niezbyt dużą łazienkę i w końcu wzięłam prysznic dużych rozmiarów, z serii Roca Metropolis. I nie żałuję, więc też przemyśl takie rozwiązanie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zKrainyLodu
Dzięki za wszystkie Wasze rady! Decyzja podjęta, zdecydowałam się na prysznic. Chcę zamówić w tym sklepie Łazienka Plus, bo widziałam, że tam mają ogromny wybór. Zresztą sam sklep ma też dobre opinie, bo już sprawdzałam na necie :P Dzisiaj będę w końcu zamawiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak masz mało miejsca a nie możesz się zdecydować to może parawan nawannowy. Dzięki niemu spokojnie korzystasz z wanny jak z prysznica nic się nie rozlewa jest estetycznie a jak chcesz poleżeć to masz możliwość. Zerknij tu https://www.facebook.com/ceramikpl/posts/1089209651130664

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artemida12
Ja uwielbiam wanny, bo się można zrelaksować. Ale niestety w łazience nie mam na tyle miejsca, więc muszę poprzestać na prysznicu. Bardzo podobają mi się takie mowoczesne kabiny jak tu: http://edomio.pl/kabina-kali-80x80 Eleganckie i stylowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wyobrażam sobie życia bez wanny... ostatnio robiliśmy generalny remont w mieszkaniu i wymieniłam moja starą wanne 150 na piękną okrąglutką wannę z hydromasażem i obudowaliśmy ją kamieniem. Nasze cudeńko prezentuję się własnie tak http://www.marmursolniczki.pl/lazienki.html. Teraz przez najbliższy tydzień nie wychodzę z łazienki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie się marzy wygodna wanna, ale chłopak woli prysznic. Nie wiem kiedy dojdziemy w tym temacie do porozumienia. Póki co zastanawiamy się nad płytkami i też łatwo nie jest. Śledzimy ofertę http://www.szabelski-plytki.pl/oferta/ , ale mnie podoba się coś zupełnie innego niż jemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiecieńcudownie
To jest nie do pomyślenia żeby musieć wybierać i mieć tak małą łazienkę. Wanna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w oszklonej wannie tez mozesz wziac prysznic!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiecieńcudownie
Jakbym mogła mieć mniej więcej takie mieszkanie, to pierwsze zdjęcie mi się podoba i taki prysznic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiecieńcudownie
A jak wanna, to nie przy ścianie, w dużym wnętrzu, z ładną podłogą i dywanem, ponieważ to wygląda elegancko. Chyba, że przy ładnej ścianie i duża. Nie ma mowy o żadnym zasłanianiu wanny, dla mnie jest to nieestetyczne. To co praktyczne nie zawsze jest w dobrym guście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam szklany parawan nawannowy i wygląda to elegancko, polecam takie rozwiązanie :) Ważne jest wtedy, żeby położyć starannie glazurę i dobrze zabezpieczyć ściany. Wiem z doświadczenia, że lepiej w tym celu wynająć fachowca. Jeśli zależy nam na oszczędnościach, można skorzystać z internetowych porównywarek usług remontowych. Ja np. znalazłem taką: http://cennikremontow.pl/krakow-remonty-cennik ale jeszcze nie miałem okazji do niej zajrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiecieńcudownie
Mi się jednak nie podoba. Moja wymarzona łazienka to jak z prysznicem, to taka jak pokazałam albo np. na tle efektownej ściany z tapetą z jakimś motywem roślinnym. Najlepiej czarnej. Nie lubię płytek na podłogach ani w kuchni, w łazience mogą być ale też bardziej podobają mi się drewniane podłogi, zależy od wystroju całego wnętrza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Najlepiej mieć dwie łazienki lub jedną na tyle dużą, żeby wszystko się pomieściło, wtedy nie trzeba myśleć co wybrać 😉 A tak serio, to teraz mam małe mieszkanie i wanna byłaby naprawdę mało praktycznym rozwiązaniem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opcja wanny z prysznicem. Nie wyobrażam sobie życia bez wanny, pod prysznic to jq mogę wskoczyc i wyskoczyć. W wannie się leży i relaksuje. Poza tym syn tez lubi zabawę w wodzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tęsknie za wylegiwaniem sie w wannie od kiedy mamy tylko prysznic na mieszkaniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mieszkalam w mieszkaniach z jednym i drugim, zdecydowanie wolę wannę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×