Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dziecko 1,5 roku gdzie jest...

Polecane posty

Gość gość

Gdzie przebywaja w ciagu dnia wasze 1,5 roczne dzieci -zlobek, dom z niania czy babcia? Jak zasypiaja i czy budza sie w nocy? nasz spi z nami, zasypia przy piersi i budzi sie ze 2, 3 razy. Mam zamiar przetransportować go do własnego łózka. Na co chorowały do tej pory? My mamy zaliczona 3dniowke i szkarlatyne. Jak długo karmiłyście piersią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko równe 1,5 roku Oś 6.30-14.30 z niania Śpi w swoim łóżeczku,zasypia przy pozytywce. Czasami budzi sie raz na picie(nie zawsze) w nocy. Dwa razy zwykle przeziębienie wyleczone bez lekarza. Karmiłam rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W żłobku do 14.30 potem odbiera go mąż lub teściowa. Śpi u siebie w łóżeczku, ale jeszcze w naszej sypialni. Zazwyczaj nie budzi się w nocy. Chorował na trzydniówkę, raz na zapalenie gardła i raz był przeziębiony (katar i lekka gorączka, nie poszedł wtedy do żłobka) Piersią karmiłam 8 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkarlatyna? na pewno? potwierdzona czym i jak wyglądała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szkarlatyna potwierdzona, wymaz z gardla i wysypka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
i co wymaz z gardła wykazał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko jest w żłobku od 8 do 16. Z chorób to jak narazie tylko 3 dniówka i dwa razy katar, ale wyleczone bez wizyty u lekarza. Karmiłam 14 miesoęcy. A co do spania to śpi w łóżeczku od 20 do 6. w międzyczasie 2-3 pobudki, ale wystarczy poklepac i zasypia w minutę. O 6 bierzemy go do łóżka i śpi do 7. Zasypiał wcześniej przy piersi, teraz zasypia sam ale trzeba przy nim być (to jak usypia mąż) U mnie zaśnie tylko na rękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wymaz z gardla wykazal paciorkowca wskazujac najpierw na angine ale wysypka potwierdzila szkarlatyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W tym wieku był ze mną w domu, wychodziliśmy czasem na zajęcia dla maluchów, no i "na miasto" bo w centrum mieszkamy. Karmiłam pół roku piersią, do 1,5 roku miał tylko trzydniówkę, bo nie liczę kataru. Ale też nie miał np. rodzeństwa w placówkach. Zasypiał u siebie, ze swoją przytulanką, spał 11-12 godz bez przerwy, obowiązkowo do 9. rano- czyli późno zasypiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ok pytam bo to dziwne, przed ukończeniem 2 roku życia dzieci nie mają szkarlatyny i anginy, mówili tak lekarze ze szpitala ale jak widać są wyjątki, jak we wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
- jest ze mną w domu - od początku zasypia sam, śpi 19-8, w nocy przebudzi się na picie, ale zaraz zasypia ponownie - 2 razy miał katar, raz w połączeniu z kaszlem - kp 4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie cale 1,5 roku jest ze mna w domu spi z nami w lozku raz miala katar (zarazila sie od meza) Nie kp w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn, prawie 1,5 roku Całe dnie przebywa ze mną (bardzo rzadko sam na sam z mężem powyżej 30-40 minut). Dopiero w ciągu ostatniego miesiąca był ze 2 razy u kogoś z rodziny na godzinę, półtorej (ale z bratem) Zasypia sam, w swoim łóżeczku od samego początku (na drzemkę i na noc). Śpi w pokoju ze starszym o 28 miesięcy bratem jakoś od 3 tygodnia życia. W nocy czasem się budzi, czasem nie. Najczęściej wtedy, jeśli dokuczają mu dziąsła. Ale za 5 minut śpi dalej. W dzień spi raz, bez przebudzenia 2,5-3h (mógłby chyba dłużej, bo często go muszę budzić). Piersią karmiony może ze 2 tygodnie. W nocy przestałam karmić jakoś w 9-10 miesiącu. Od 9 miesiąca zrezygnowałam z używania butelek. Choroby- akurat tutaj było sporo- 9,10, 11 i 12 miesiąc (styczeń-maj) to ciągłe zapalenia oskrzeli. Dziecko ciągle miało inhalacje, antybiotyki. Tak na przemian. Mały ma AZS. Od maja mamy spokój z zapaleniem oskrzeli, ale nadal istnieje podejrzenie (wg pediatry oraz alergologa) występowania u młodego wczesnodziecięcej astmy oskrzelowej. Mam nadzieję, że to się nie potwierdzi. Kilka razy pojawiało się zapalenie spojówek. Ma wrażliwą skórę- jesli kupa nie zostanie zauważona w ciągu 15 minut- odparzenie gotowe :-/ Szkarlatyny i anginy nigdy nie miał (starszy też nie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja w wieku 1,5 roku - byla w zlobku od 8 do 13 - od urodzenia w swoim lozku, zasypiala sama - do pol roku budzila sie 2 razy w nocy, od kiedy skonczyla 6 miesiecy przesypiala cale noce tzn 21-7 -nie karmilam piersia, odrazu butelka - do 1,5 roku jedno przeziebienie, teraz ma 5 lat i praktycznie nigdy nie chorowala nie liczac zakaznych tj ospa i rozyczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×