Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy język czeski to trudny język?

Polecane posty

Gość gość

Witam w lipcu jedę na wakację do czech na 2 tygodnie z 4 letnią córką. Angielski znam perfekt ale językiem urzędowym jest czeski. Chcę tylko znać podstawy tego języka ale czy uda mi się opanować to w 9 miesięcy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czeski jest łatwym językiem i dużo słów jest zbliżonych do języka polskiego np. sklep spożywczy to po Czesku potrawiny a warzywniak - zelenina lody - zmarzlina, przystanek - zastawka i tak dużo słów jest zbliżonych do j.polskiego poza tym Czesi to przyjazny serdeczny naród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przez to, że słowa są podobne, a mają inne znaczenie, można sobie też trochę przypału narobić ;) Rozmawiałam z tłumaczem przysięgłym, Grażyną Boczkowską (http://tlumaczczeskiego.warszawa.pl/) i mówiła, że bardzo trzeba uważać własnie na takie podobne słowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bez problemu dasz sobie radę, choć czasem może być śmiesznie. Jak powiesz, że interesuje cię zachod, to Czech wskaże ci toaletę. Ale to naprawdę miły naród, masz szansę na fajny urlop (dovolenka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko nie spiewaj : poszukaj muszli na brzegu. poszukaj - u nich "p*******aj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Listek, to bilet. Cudna to bardzo cnotliwa. "Momentalnie niepritomny" oznacza chwilowo nieobecnego, a "napad" to pomysł. Kibel, to oczywiście wiadro, a z miesięcy to tam się właśnie zaczął kveten (czyli maj). Jak cię skierują do o***tu, to się nie obrażaj, bo to dział sprzedaży (zbytu). I nie mów, że ktoś jest chudy (biedny). Prawda, że łatwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlasnie nielatwe. zgubne sa te zbieznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×