Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozwój dziecka

Polecane posty

Gość gość

Co umiały wasze szkraby jak miały 14 miesięcy? Mój nie pokazuje paluszkiem ani nie chce w książkach pokazywać. Jakoś chyba niewiele rozumie.większość dzieci już naśladuje zwierzątka, pokazuje wszystko a on nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powinien juz pokazywac paluszkiem. Pytalas pediatry o zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Trochę to niepokojące. Co na to pediatra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko juz wkladalo kubeczki jeden w drugi czy krążki na patyczek. Ale to nie ma co porownywac. To ze nie pokazuje jeszcze palcem jest troche niepokojace. Zobacz sobie na necie co takie dziecko juz powinno robic i skontaktuj sie koniecznie z pediatra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byliśmy w poradni. Była to poradnia pedagogiczno logopedyczna i integracji sensorycznej. Jedna Pani ze mną rozmawiała a druga bawiła się z Krzysiem. Od wejścia trzymał się moich spodni, dopiero jak zobaczył zabawki to poszedł. Dowiedziałam się że nawiązuje pięknie kontakt, współpracuje przy zabawie, nawet przynosił mi zabawki, bawił się ładnie. Zalecił badanie słuchu, jeśli będzie ok to spotkamy się żeby potrenować to wskazywanie. Powiedziała zabawie komunikacja jest w miarę ok, czego ja nie zauważam. Stwierdziła tez ze młody może mieć mnie dosyć bo za dużo go mecze. Teraz nie wiem czy się czuć uspokojona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ty znowu z tym Krzysiem. Ostatnio pisalas, ze obawiasz się o jego sluch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro fachowcy orzekli ze jest ok to sie nie martw. Moze po prostu wolniej mu to idzie. Dzieci sa naprawde bardzo rozne. Poszlaś do specjalistow, zbadalas sluch to teraz poczekaj i nie martw sie tak bardzo. Najgorzej to nic nie robic i sie marwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 8 miesięcy i pokazuje palcem oko, lampę, naciska zabawki grające, robi papa i brawo. Czasem pokaże gdzie jest mama i tata. Mówi tata i ma ale to wszystko co potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja ma 8 miesięcy i pokazuje palcem oko, lampę, naciska zabawki grające, robi papa i brawo. Czasem pokaże gdzie jest mama i tata. Mówi tata i ma ale to wszystko co potrafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak panikuje ze się tego nie da opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka pokazywala palcem kolo roku potem przestala na jakis czas tylo wzrokiem lub reka pokazywala potem znowu zaczela palcem z dziecmi jest roznie maja rozne okresy w rozwoju logopeda u nas wykluczyl autyzm a potem synapsis takze. A ja przez ten palec o malo co nie osiwialam a co to znsczy ze nie widzisz komunikacji nie patrzy ci w oczy gdy cos od ciebie chce? Bierze twoja reke nie zwracajac sie do ciebie bo to jest prawdziwy brak komunikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tępy jest po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej udać się do pediatry, Ja chodze prywatnie http://pediatralublin.com.pl/ i widze , że opieka prywatna daje więcej korzyści niż przemiał na nfz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każde dziecko rozwija się inaczej, nie ma co patrzeć na inne, a jak coś nas niepokoi to pediatra i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jonii8922
Dokładnie, każdego dziecko rozwija się inaczej i każde potrzebuje swojego czasu, ale są dzieci, które niestety mają np. autyzm i nie rozwijają się tak, jak inni. Trzeba ich wtedy skierować na terapie i wspólnie z nimi ćwiczyć. Można pomyśleć np. o pomocach dydaktycznych w domu ze strony https://juniora.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Gdyni jest Instytut Wspierania Rozwoju https://www.plusik-minusik.pl/ Pomagają tam dzieciom z różnego rodzaju problemami - od problemów z koncentracją po poważniejsze zaburzenia. Moje dziecko chodziło na terapię integracji sensorycznej, bardzo to pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W rozwoju naszego dziecka niezmierni skuteczne a przede wszystkim okazałosię przedwczesne wspomaganie rozwoju, zaoferowane przez http://agathum.pl/ . Pomimo obaw odnośnie zdrowia naszego dziecka wszystko poszło zgodnie z planem, dzięki ich pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Znalezienie porządnego ośrodka, który przeprowadza terapie rozwojowe dla dzieci jest bardzo ważne. Ja również korzystałam z usług wcześniej tutaj wspomnianej placówki agathum.pl dla dzieci, która znajduje się w Częstochowie. Warto tam się wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×