Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pytanie do biznesmam na etacie

Polecane posty

Gość gość

Kobietki mam etat i jestem na macierzyńskim. Nadarzyła się okazja otwarcia własnego sklepu (towar z Anglii nowy i używany). Chcę założyć działalność gospodarczą i pójść na wychowawczy. I tu moje pytanie: czy będąc na wychowawczym i mając działalności gospodarczą będę zwolnina z placenia zus. I czy taki sklep to dobry pomysł? Miasto 60tys, punkt obok dużego centrum handlowego lecz po drugiej stronie ulicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wychowawczy z pracy, ale działalność na Ciebie i jeszcze zus opłaca składki? Moim zdaniem nie przejdzie. Zus opłaca składki kobietom, które już będąc na działalności decydują się na wychowawczy, ale wtedy nie pracują - wychowują dziecko. Ale możesz pracować na część etatu lub umowe zlecenie. Niech mąż otworzy działalność, jeśli ma umowę o pracę, wtedy zapłaci tylko składkę zdrowotną i Cie zatrudni na część etatu, a z pracy będziesz miała wychowawczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki za odpowiedź. Muszę to skonsultować w ZUS jak to wygląda. Mąż nie może założyć działalności handlowej ( podpisał zobowiązanie w firmie, że nie będzie tworzył konkurencji). Może ktoś jeszcze się wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wychowawczy jest tylko na umowie jak ktoś ciebie zatrudnia. Przy własbej DG nazywa się to sprawowanie opieki nad dzieckiem. W tym czasie nie ma możliwości prowadzenia własnego biznesu. Nie możesz dorobić na zasadzie zlecenia, jedynym wyjątkiem jest umowa o dzieło. Ale i tak pewnie dzięki temu będziesz miała z milion kontroli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeszcze odniose sie do czyjes tutaj wypowiedzi. Nawet jak mąż założyłby firmę pracując u kogoś, to owszeo on płaciłby niższy zus. Natomiast gdy zatrudni żonę będzie musiał płacić pełen zus za nią. mało tego nawet jej składek nie wciągnie w koszta firmy. (Swoją drogą bardziej opłaca się zatrudnić obcych niż rodzinę w najbliżeszej lini). Formalnie żona w takiej sytuacji staje się współprowadzącą firmę. Nie ważne jest czy spędzi w firmie męża 200 godzin miesięcznie, czy tylko 1 zawsze będzie płacić duży zus. Kiedyś szło to obejść ale jak jest teraz to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielkie dzięki za wpisy. Trochę mi się w głowie rozjaśniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×