Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

123elfik123

data zapłodnienia

Polecane posty

Czy lekarz na pierwszym USG powiedział Wam jaka była data zapłodnienia? Na jakiej podstawie to stwierdza? Czy może stwierdzić zapłodnienie 16.03 przy ostatniej miesiączce 12.03? Tak właśnie powiedział

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie, lekarz nie stwierdzi jaka była data zapłodnienia bo nikt tego nie wie o ile nie było monitoringu cyklu wcześniej robionego. Co najwyżej wg usg -wymiarów zarodka we wczesnej ciąży można ustalić faktyczny wiek ciąży jeśli były nieregularne cykle. A jakie były twoje cykle -długość i czy były regularne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nieregularne, ostatni miał ok 30 dni- dlatego byłam zdziwiona kiedy tak powiedział, ale odpowiada to dacie współżycia. Wg USG CRL dziecka miało ok. 2,5mm czyli 5w6d ciąży, stąd pytanie o datę zapłodnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nieregularne czyli od ilu do ilu dni? usg podaje wiek ciąży ale już od ost. okresu a nie od daty zapłodnienia. jeśli podał ci wiek 5tyg. i 6d znaczy to że tyle wcześniej był ost. okres bo tak dane podaje usg nawet jeśli ciaża byłaby młodsza lub starsza niż to wynika z ost. okresu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zerknęłam w twoje wcześniejsze posty i przy ost. okresie 12.03 -zakładając cykle 28 dni wychodzi właśnie termin porodu tak jak z usg czyli 17.12.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak, ale czy jeżeli do zapłodnienia doszło wcześniej, około 6 dc, to termin z USG nie powinien się różnić od tego z OM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego twierdzisz że zaszłaś w ciążę wcześniej? skąd taki pomysł? Gdyby do zapłodnienia doszło wcześniej to zarodek byłby większy i na usg wyszłoby to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak myślałam. I tylko wtedy?? Dzień współżycia nie jest tożsamy z dniem zapłodnienia!! Sperma mogła spokojnie przetrwać nawet do 5 dni w tobie. Gdybyś wtedy zaszła wówczas usg wykazałoby że zarodek jest o wiele starszy -byłby większy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, 25.03 doszło do "jednego włożenia penisa", a dnia 16.03 do normalnego stosunku. Ale skoro data USG i z OM jest taka sama - jak ustalić datę zapłodnienia?! Już zwariowałam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po co ci to?? Po co chcesz wiedzieć datę zapłodnienia? A może zaszłaś właśnie od tego jednego włożenia? Tak też bywa! A jak z długością twoich cykli -podaj mi od ilu do ilu dni miały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boję się porodu przedwczesnego, a chcę umówić datę cesarki i sama wiedzieć po prostu. Bardzo mało prawdopodobne jest zajście od tego rugiego przypadku... Cykle bardzo różnie od 26-31 dni, więc ciężko stwierdzić. Między lutym i marcem stosowałam też lek desmoxan na rzucenie palenia, może to ma jakiś wpływ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co ci lekarz na to powiedział?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Zapłodnienie może mieć miejsce tylko wtedy, gdy dochodzi do wypuszczenia dojrzałego jajeczka z jajnika, czyli w fazie owulacji. Owulacja przebiega zwykle w 14 dniu cyklu i zapłodnienie może nastąpić wtedy w czasie około jednej doby. Należy mieć przy tym na uwadze, że dni płodne zaczynają się nawet 3 do 5 dni wcześniej. Tyle właśnie czasu mogą przeżyć plemniki w organizmie kobiety, a samo jajeczko do 48 godzin od momentu opuszczenia jajnika. Data zapłodnienia nie musi więc pokrywać się z datą stosunku."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"jeśli podał ci wiek 5tyg. i 6d znaczy to że tyle wcześniej był ost. okres bo tak dane podaje usg nawet jeśli ciaża byłaby młodsza lub starsza niż to wynika z ost. okresu." a pózniej napisałas, że jesli do zaplodnienia doszloby wczesniej to CRL powinno byc wieksze? Juz sie gubie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×