Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

potrzebuje porad w wychowaniu dziecka

Polecane posty

Gość gość

Ma 19msc. Chodzi ze smoczkiem i kocykiem,robi w pampersy, nie umie jeść łyżką zupy, mówi z 15slow. Wazy10kg i ma 80cm wzrostem Wiem ze to moja wina ale błagam pomóżcie. Potrzebuje jak najwięcej rad i pomysłów na stymulację jego rozwoju. Nie wiem jak się z nim bawić żeby nauczył siw mówić. Żeby jadl sam, odstawić smoczki, byl bez pieluchy. Jak się do tego zabrać.m.pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie przesadzasz? :O Śmieszy mnie ten dzisiejszy trend na robienie z dzieci jakichś "supersamodzielnych" geniuszy. Każde rozwija się w swoim tempie. Znam dzieci które w wieku 3/4 lat znają 5 słów na krzyż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masz normalne dziecko, ktore ma normalny wzrost wage i umiejtnosci do swojego wieku. Moj syn zaczaml plynnie mowic w wieku 4.5 lat. Tera ma 5 lat sklada i pisze literki. Wiec sie nie rpzejmuj, mow do dziecka, proponuje mu fajne zabawki, czytaj ksiazeczki, opowiadaj co widzicie, co robicie itp. Na wszystko przyjdzie czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bym radziła odstwawić smoczek. Dziecko może sokać smoczek dopuki nie wyrosną pierwsze ząbki bo potem dziecko może mieć wadę zgryzu a to się równa wizyty u ortodonty aparat zdejmowany,stały a za aparat się płaci ok.3 tys wiem to z własnego doświadczenia pozwoliłam mojej córce do roku i dwóch miesięcy sokać smoczek i z tego zrobiła się wada zgryzu nosiła aparat przez 3 lata. Poza tym wydaje mi się że wszystko jest w porządku dla oswojenia dziecka z otaczającym go światem można zabrać dziecko na salę zabaw na godzinkę czy półtorej wtedy oswoi się z innymi dziećmi. Ja z moją córką poszłam pierwszy raz na salę zabaw gdy miała półtora roku :-) poza tymi dwoma uwagami nie widzę rzadnych niepokojących zmian. Moja córka zaczęła korzystać z nocnika jak miała dwa latka i 4 miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja gość 21.04 zapomniałam dodać najlepszym sposobem żeby odstawić smoczek jest nasypanie trochę soli kuchennej na smoczek tylko z umiarem wytłumaczyć dziecku że jest już duża i nie potrzebuje smoczka. Na początku może być płacz,histeria itp ale uda ci się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie stresuj sie. Moja ma 18 mies rozumie bardzo duzo ale mowi mama tata baba chcesz aaa nie hau i kaka papa i pokazuje raczka nu nu daje buziaka na okraglo papla po swojemu ale nic z tego nie rozumiem. Wiec nie za wiele. Synek kuzynki w tym samym wieku mowi jak 2.5 letnie dziecko. Jedno ma lekka mowe inne nie. Na nocniku siedzi ale zeby sobie posiedziec i jak z niego zejdzie zaraz sika obok albo na fotel. Sama je kielbaske pokrajana na male kawalki i jajecznice widelczykiem do ciasta ale zupe lyzeczka bardzo nieporadnie. Jak cos fajnego zrobi bije jej brawo i ona sie cieszy i powtarza. A co do zabawy lubimy razem tanczyc i ona moglaby robic to caly dzien. Ogladamy ksiazeczki ze zwierzetami ale zabawki ja nie interesuja. I uwielbia siedziec na mnie taka przylepa. Spokojnie nie bedzie wiecznie robic w pampersy do osiemnastki nie bedziemy ich lyzeczka karmic to nie wyscig szczurow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A i zapomnialam tez ma smoczek ale tylko na noc jak usypia wyjmuje. Jesli sie przebudzi z placzem to jej daje po bo co mi i jej stres i nie czuje ze robie cos zlego moja mama stwierdzila ze to sa chore czasy i niedlugo dwulatki beda musialy miec magistra bo co inni powiedza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, masz normalnie rozwijające się dziecko, WYLUZUJ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moja spala ze smoczkiem do 3 roku zycia a nawet troche dluzej. Bez niego nie mogla zasnac. Teraz ma 9 lat, proste zeby stale. Wczoraj kontrolnie bylismy u ortodonty. Powiedzial ze dobrze jest i zadne stloczenia zebow jej nie groza bo juz wiekszosc wyrosla wiec moze to ocenic. Wada zgryzu to nie tylko smoczek a tez genetyka wiec luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tak zgadzam sie nieługo 2 latķi to juz musowo mgr lub inz bo co ludzie powieda swieta prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko zaczelo tak naprawde mowic, jesc samo i byc samodzielne gdy poszlo do przedszkola, a miala w tedy 3 lata. Bez stresu i placzu. Dzieci w grupie szybciej sie rozwijaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I durne przechwalanie sie matek, ktory lepiej mowi, szybciej na nocnik robi itp. Ja ostatnio slyszalam o 8 miesieczniaku ktory biegal ze mama nie mogla go dogonic, a jak mial 11 miesiecy to sam odrzucil pampersa. I wiecie co? Chuj mnue obchodzi czy to prawda czy fantazja mamuski. Moje dziecko wszystkiego nauczylo sie w swoim czasie i w d***e mialam opinie ze pozno. Bo czy to wazne? Potem i tak sie wszystkie dzieci zrownaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×